Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2011, 11:43   #1
kicek
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkIV kombi
Silnik: 2.0 tdcI , 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie bucząca pompa wspomagania

Witam,
wiem , że ten temat już był kiedyś poruszany ale rozwinął się wątek głownie na S-max a na mondeo nie za bardzo. Otóż pare dni temu zaczęła mi wyć pompa wspomagania. Poczytałem powyższe wątki, przeanalizowałem i pomimo tego , że płynu w zbiorniczku nie było jeszcze minimum, zakupiłem takowy specyfik i uzupełniłem. Wycie ustąpiło. Zrobiłem ponad 600 km i .... wycie powróciło. Dolewałęm płynu, odciągałem, cały czas taka samo wyje. Jdyne co się zmieniło to to, że płyn w pojemniczku jest spieniony cały czas - na wątku s-max piszą zże tak być nie powinno - i w tym wypatruje przyczyny wycia. Czy ktoś może miał już podobną sytuacją.
Również widzę lekkie zabrudzenie płynem na przewodzie wspomagania więc pewnie jest jakas mała nieszczelność , ale płynu nie ubywa. Ponadto płyn jest pod ciśnieniem więc zasysac powietrza raczej przez ten przewód nie zasysa. Może przez dolewanie i odciąganie płynu tak się pieni , nabrał powietrza i teraz wyje. Może ten układ sie jakos odpowietrza ?
Proszę o pomoc.

kicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 12:35   #2
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Odpowietrza się pompą próżniową, przynajmniej tak jest w dokumentacji.

Pzdr.
m.
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 15:33   #3
kicek
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkIV kombi
Silnik: 2.0 tdcI , 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

postanowilem odpowietrzyc jak w autach z lat wczesniejszch. Na wylaczonym silniku krecilem ,krecilEM, plynu ubywalo , dolewka, krecenie, i tak w kolko. Kiedy poziom plynu przestal spadac odpalilem i ...wspomagania prawie nic nie ma. Masakra. Mozliwe ze az tak zasysa gdzies powieTrze. Pompa by sie w jeden dzien nie skonczyla.
POMOCY !!!
kicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2011, 10:38   #4
kicek
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MkIV kombi
Silnik: 2.0 tdcI , 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 65
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

...no i miejmy nadzieje, ze problem zniknął raz na zawsze. Koniec końcem podjechałem do firmy zajmującej sie pompami i przekladniami ( Nagengast w Gdansku na Malczewskiego ) - robilem tam kiedys przekladnie w poprzednim aucie - i naswietlilem problem , ze wyje, ze w zbiorniczku jest bulgotanie jak w czasie sztormu. Czlowiek obejrzal wszystko, pomyslal i ...do wymiany zbiorniczek plynu wspomagania. W zbiorniczku jest jakas siateczka czy cos na samym dole i ona ogranicza przeplyw plynu. Jak jest nieszczelna to plyn bulgocze, lapie powietrze i pompa wyje. Wymieniono zbiorniczek, nic nie bulgocze , cisza aż miło. Koszt : 120 brutto zbiorniczek, 50 brutto płyn forda, 50 brutto usluga wymiany. Wszystko na fakture , elegnacko.
Podobno w passatach to standardowa usterka a serwisy oczywiscie wymieniaja pompy, przewody, itd.
Takze jak juz ktos kiedys pisal na forum zaczynamy szukanie usterki od rzeczy najtanszej i najmniej skomplikowanej.
Pzdr
kicek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 08:16   #5
paw08
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie

witam !! ja mam taki problem z moim mondkiem ,że podczas skręcania nieważne w którą stronę zaczyna buczeć niestety dzieje się to bardzo nieregularnie dlatego pobyt w ASO zakończył się niczym nie ma usterki nie ma problemu ..... nie wiem czy to pompa wspomagania czy nie .... proszę o pomoc może ktoś ma jakiś pomysł

nadmienię tylko , że poziom płynu w zbiorniczku jest w normie

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 02-12-2011 o 13:27 Powód: pkt 21 regulaminu
paw08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 08:51   #6
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

A kiedy to ci się dzieje? Nie jest to tylko czasem przy pełnym skręcie gdy dobijasz do ogranicznika?
Bo u mnie też wtedy tak jest ale to chyba normalne.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 10:39   #7
paw08
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

ni , to się dzieje nawet przy małym ruchu kierownicą , jest takie buczenie ... a później spokój i to czasami ciszej a czasami głośno nie ma reguły
paw08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 12:11   #8
dujek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: WAWKA
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 217
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

u mnie też buczenie, nawet delikatne skręcenie ilość płynu w normie ale czy jakosc nie wiem........
dujek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2015, 17:50   #9
canecorso
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2009
Model: MONDEO
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Odświeżam temat.
Niestety moja pompa wspomagania zaczęła buczeć i zmuszony zostałem do jej wymiany (na inną używaną). Niestety po wymianie nic się nie zmieniło i pompa nadal wyje. Sam już nie wiem, czy trafiłem na kolejną wadliwą, czy też nawaliło całkiem coś innego. Dla pewności po przeczytaniu kilku postów kupiłem nowy zbiorniczek do oleju wspomagania i postanowiłem wymienić olej. Czy ktoś może mi pomóc, w jaki sposób spuścić stary olej?

Ostatnio edytowane przez canecorso ; 18-10-2015 o 21:01
canecorso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 15:11   #10
canecorso
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2009
Model: MONDEO
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Nikt nie może mi pomóc ?
canecorso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , mondeo mk4 , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.