Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2021, 17:53   #1
michalkamil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-08-2016
Model: Turneo Grand Connect
Silnik: 1,5 TDI
Rocznik: 2016
Postów: 1
Unhappy Zapchany DPF?

Witam forumowiczów. Mam taki problem.
Ford Turneo Grand Connect 2015, 1.5 diese, 120 km, manual.

3 miesiące i 5000 km temu pojawił się check engine. Po podłączeniu do komputera wyszło: p2455 - czujnik ciśnienia różnicowego spalin - przerwanie / sygnał za wysoki. Po kolejnych 100 km pojawił się komunikat Filtr DPF zapchany jedź aby oczyścić"
Okazało się że przewody czujnika były poluzowane, mechanik zapiął je ponownie. Przeprowadziłem też chemiczne czyszczenie DPF (miał już 110 tys bez czyszczenia).

Przez około 200 km było w porządku po czym pojawił się kolejny raz check engine. Tym razem inny błąd P0428 - wysoka temperatura czujnika spalin. Po skasowaniu błędu znowu około 200 km spokoju. Zostawiłem sprawę na jakiś czas, po czym dziś pojawił się komunikat "Filtr DPF zapchany, jedź aby oczyścić".

Od ostatniego czyszczenia DPF minęło jakieś 1000 km i 2 miesiące. I to raczej nie było po mieście, więc nie możliwe żeby znowu się zapchał. Nie do końca rozumiem skąd te błędy. Auto nie wykazuje żadnych oznak zapchania. Nie czuję spadku mocy, nie ma czarnego dymu.

Proszę pomóżcie co robić?

michalkamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2021, 06:47   #2
denon2000
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-04-2004
Skąd: LUBLIN
Model: Focus IIFL
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 427
Domyślnie Odp: Zapchany DPF?

U mnie auto inne, ale objaw problemu był podobny. DPF wypalał się po każdym odpaleniu. W pamięci siedział błąd (kodu nie pamiętam) wskazujący na czujnik różnicowy. Na próbę podłożylem używkę z demontażu i problem się rozwiązał. A co do czyszczenia chemicznego dpfu- 190kkm przebiegu i nic takiego nie robiłem.
denon2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2021, 18:17   #3
u-beboka.pl
ford::beginner
 
Avatar u-beboka.pl
 
Imię: Bebok
Zarejestrowany: 20-04-2018
Skąd: Zabrze
Model: G. Tourneo Connect
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 23
Domyślnie Odp: Zapchany DPF?

Masz dostęp do kompa z aplikacją do zbadania ciśnień? Co w czasie jazdy pokazują czujniki przed i za DPF? Tutaj bym szukał, co tam jest. Może też jest tak jak podpowiada denon, że siedzi jakiś stary błąd, niedokończona "procedura" czy inne cudo i cały czas chce z tym walczyć.
__________________
Burak z bety.
u-beboka.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujnik temperatury , dpf



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.