Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2022, 17:13   #1
maxx000
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2020
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Exclamation Zbyt niskie ładowanie pod obciązeniem

Cześć!

Z góry zaznaczę, że mogę coś źle nazwać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam Mondeo Mk3 (2002, 2.0, lpg, automat). Rok temu, przy niskich temperaturach, zauważyłem podczas jazdy, że samochód nie domaga z prądem. Sprawdziłem ładowanie i okazało się, że:
  • na jałowych obrotach, przy zwiększonym obciążeniu (światła mijania, dmuchawa na maxa lub np. włączony wentylator chłodnicy) napięcie leci w dół (nawet poniżej 11,5V)
  • po zwiększeniu obrotów wraca na ~14V

oddałem samochód do firmy zajmującej się alternatorami. Wymienili na regenerowany, efekt - bez zmian. Poprosiłem o szerszą diagnozę... odłączyli mi czujnik wspomagania (wpływa na zmniejszenie obrotów silnika, a w ich ocenie był one za niskie). Nie pomogło.

Jeździłem sobie tak prawie rok, do czasu aż ostatnio zaczął coraz częściej zapalać kontrolkę od ładowania. W pewnym momencie elektronika zaczęła wariować (jak przy rozładowanym aku / kontrolki ABS, gasnące radio, brak świateł). Zgasiłem go i po godzinie sprawdziłem, odpalił bez problemu.

Zawiozłem samochód do innego elektryka. Wzięli na sprawdzenie alternator (podobno było dużo rdzawych elementów, luźne jakieś części itp), ogarnął wszystkie łączenia w samochodzie, posprawdzał masę itp. Niestety, nadal jest to samo... ;-) Ogółem mógłbym sprzedać ten samochód, nawet jako uszkodzony, ale nie daje mi to spokoju. Czy ktoś jest w stanie coś może podpowiedzieć? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z góry bardzo dziękuję! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

maxx000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2022, 18:30   #2
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Zbyt niskie ładowanie pod obciązeniem

Zmien na oryginalny regulator napięcia.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2022, 20:30   #3
maxx000
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2020
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zbyt niskie ładowanie pod obciązeniem

Dzięki. Pytanie tylko, czy jeśli alternator był sprawdzany, to podmiana regulatora pomoże? A jeśli oryginał to jakas używka? Boje sie, ze znow wydam 500 i nadal będzie to samo... ;-)
maxx000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2022, 00:25   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Zbyt niskie ładowanie pod obciązeniem

Cytat:
Napisał maxx000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeśli oryginał to jakas używka?
Kup używany alternator i podmień, nie powinien być drogi a te regenerowane to raz się udają raz nie.

Przewody i masa sprawdzone na pewno pod obciążeniem? Zmierz napięcie na samym alternatorze w takiej sytuacji i porównaj z tym na aku (chyba że te napięcia co podałeś to juz na alternatorze.

Bump: Widzę też że były różne wersje mocy 90A, 110A, 115A(?) weź sobie najmocniejszy są zamienne (bo czemu nie). W sumie jeżeli masz ten najslabszy wsadzony to może nie wyrabiać, po numerach katalogowych do automatu jest inny niż do manuala.

Nie chcę reklamować ale jeżeli jest sprawny to oferta warta rozważenia https://allegrolokalnie.pl/oferta/alternator-ford-mondeo-mk-3-20-benzyna (z tego co widzę jest po fabrycznej regeneracji przez Boscha także powinien być w dobrym stanie i sprawny)
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2022, 14:04   #5
maxx000
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2020
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zbyt niskie ładowanie pod obciązeniem

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup używany alternator i podmień, nie powinien być drogi a te regenerowane to raz się udają raz nie.
Dzięki, postaram się go zamówić. Niestety ja jestem za cienki by sprawdzić te rzeczy, o których piszesz, więc polegam tylko na elektryku, któremu oddałem samochód. Myślę, że jeszcze sprawdzę kwestię tego altka, który podałeś w linku - dzięki.
maxx000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 13:17   #6
maxx000
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-01-2020
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zbyt niskie ładowanie pod obciązeniem

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zmien na oryginalny regulator napięcia.
Odgrzeję kotleta, bo dopiero wróciłem na miejsce i mogę zając się tym Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W jaki sposób zweryfikować jaki jest oryginalny regulator napięcia? Można po VINie jakoś?
maxx000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2024, 22:07   #7
nerczynski
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 21-03-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Problemy z ładowaniem

Dobry,

Autko: Mondeo mk3 1.8 125km

Problem następujący: po odpaleniu zimnego auta ładowanie wynosi 14.5V, po włączeniu obciążenia tj. nawiew full, obie szyby grzane ładowanie spada do 11.7-12.4 i się waha dopóki nie dodam minimalnie gazu. Wtedy wraca do normy. Tak samo na ciepłym silniku. Ładowanie wynosi wtedy 13.7-13.8, po włączeniu obciążenia spada poniżej 12, a po dodaniu gazu wraca do tych 13.5. Problem będzie z alternatorem czy z regulatorem? Pozdrawiam.
nerczynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2024, 09:21   #8
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Zbyt niskie ładowanie pod obciązeniem

Jeśli to przedlift to trzeba sprawdzić konektor na trzecim przewodzie od regulatora napięcia - połączenie z PCM. Może być gdzieś zaśniedziały. Jakby nie było przejścia to alternator dawałby non stop 16v

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2024, 11:05   #9
Romanek100
ford::average
 
Avatar Romanek100
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 10-09-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 146
Domyślnie Odp: Zbyt niskie ładowanie pod obciązeniem

Też tak walczyłem z prądami, aż się wkurzyłem i kupiłem nowy alternator i od trzech lat zapomniałem o ładowaniu. Wsiadam, zapalam i jadę.
Romanek100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.