Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2022, 17:52   #1
Dzioo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2022
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 200KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Radia chińczyki vs markowe. Co wybrać?

Temat wielokrotnie poruszany, jednak nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

W moim obecnym mondku mam radio no name YT9213AJ. Gra to słabo porównując z NXem w s-maxie z głośnikami "premium". Dodam, że u mnie kiedyś też siedział NX, głośniki też z niebieską membraną "premium" lecz poprzedni właściciel zdecydował się je wymienić na stację multimedialną.

Chciałbym wymienić obecną stację na coś co ma mniej papierowy dźwięk i w takim wypadku pojawia się pytanie. Jeżeli chodzi o samą jakość dźwięku lepiej byłoby zainwestować w markowe radio 2 DIN czy stacje multimedialne z chin typu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] albo [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] też mogą dawać radę? Głośniki pewnie nie wlecą więcej niż 50W, ewentualnie jeszcze aktywny sub. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to około 1500 PLN, może być kilka stówek w jedną albo drugą stronę. Za polecenie radia 2DIN albo dobrego chińczyka w okolicach tej kwoty byłbym bardzo wdzięczny.

Z funkcjonalności, zależy mi na sterowaniu radiem z kiery i możliwością puszczania muzyki po bluetooth z telefonu, ale raczej skłaniałbym się w stronę jakości sygnału wychodzącego z radia. Sterowanie kierownicą można ewentualnie załatwić jakimś zewnętrznym modułem?

Pozostaje też kwestia panelu klimatyzacji. Aktualnie klima jest podłączona pod no name chinola tesla style, sterowanie bezpośrednio z tabletu. Skoro w NXie (z tego co mi się wydaje) panel klimy i nawigacja/radio są ze sobą zintegrowane, to podłączenie klimy pod zewnętrzny panel będzie plug&play czy będzie coś do dłubania?

Dzioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2022, 18:03   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Radia chińczyki vs markowe. Co wybrać?

"Przyszedłem na forum, a teraz zamiast poszukać zaczynam temat o tym samym"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak nie masz 1.5k do wydania, to nie zaczynaj tematu z chińczykami.

Fabryczne radia dadzą radę z USB, BT Audio i są w pełni kompatybilne z C+

Jakościowo ciężko będzie im dorównać.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
car audio , mk4 , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.