Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2022, 09:29   #21
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Słuchajcie wszystko to to jest tak naprawdę wrużenie z fusów jak sie auta nawet nie widzi ale....
żadna tuleja nie zrobi wibracji , co najwyżeej stuk na nierównościach (np. metal o metel) jeśli jest dokumentnie wybita
poduszki silnika stworzy rezonans jeśli jest uszkodzona zwykle jest on ,,falujący" i np nasilający się podczas przyspieszania ....
rura wydechowa lub kturaś z osłon tremicznych na niej gdzieś dotyka przy przeciążeniu
I można by tak dalej , ale tarcze w 99 % biją podczas hamowania , podczas jazy gdy klocli są ,,rozepchane" wibracji nie będzie.
Do serwisów mam ograniczone zaufanie osobiście stawiam na koła jak mówicie że wszysko proste i poprawnie zmontowane to zwruccie uwagę na wyząbkowanie bieżnika ale będzie to rezonans szczegulnie przy konkretnych prędkościach .
Czasem opona jest felerna ( ale to zwykle te budrzetowe ) kiedyś zdażyło mi się albo felga przytłuczona , no nie ma cudów , solidny srewis znajdzie ...

robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 09:43   #22
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Zanim coś ruszysz, sprawdź, tak jak pisałem wcześniej - doważenie kół na samochodzie. Stosunkowo niewiele kosztuje, a warto. Przy wibracjach z zawieszenia/kół nie wymieniałbym części, które są zaprojektowane do pracy na żywot samochodu, albo prawie. Zależy to oczywiście od stylu jazdy i powypadkowości sprowadzanych z USA samochodów.
Jak może będziesz może w Warszawie, to znam fachowca, który instaluje opony i je doważa na samochodzie sprzętem zaprojektowanym do tego.
Wszystkie moje samochody oddaję do niego, sporo problemów z wibracjami zostało wyeliminowanych doważaniem.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 10:12   #23
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Za niebawem bede doważał też kółka, tylko w takim małym warsztacie - zawsze proszę to o skalibrowanie maszyny kołem wzorcowym, które dostają wraz z maszyną - każda wulkanizacja powinna to robić.

A tak przy okazji się dopytam - jakim momentem dokręcacie koła - znalazłem gdzieś że ma to być 210 nm, czyli dość mocno - zazwyczaj na wulkanizacji dynamometr mają nastawiony na jakieś 170 i nie wiem w końcu jak powinno być.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 11:51   #24
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Doważanie to nie jest wyważanie. Przy doważaniu nie zdejmuje się kół z samochodu. Podnosi się koła pojedynczo, podjeżdża się specjalną maszyną z własnym napędem, który obracając koło do dużych prędkości, znajduje miejsca do doklejenia odważników.
Ty piszesz o zwykłej wyważarce, której nawet idealne skalibrowanie nie da takich rezultatów jak doważenie całego zespołu koło-tarcza-przegub.
Pozatym przy wprawieniu w obrót samego koła bez włączonego silnika powoduje, że nawet ręką na karoserii doskonale czuć każde niedoważenie koła.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2022, 13:28   #25
wojt1975
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2019
Skąd: Kielce
Model: Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 44
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Sorki, źle się wyraziłem i wprowadziłem w błąd - chodziło o wyważenie na maszynie

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
wojt1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2022, 06:07   #26
warwick
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-02-2022
Skąd: Olsztyn
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 32
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Jednak trafić na dobry warsztat to jak strzelić szóstkę w totka. Ja wczoraj szóstkę trafiłem i problem rozwiązany.
U mnie problemem jednak były koła. Jedna felga krzywa ( delikatnie, ale jednak ) i zwyczajnie źle wyważone koła ( trzy z czterech ).
Po naprostowaniu i przeważeniu nie ma wibracji. Polatałem wczoraj trochę po obwodnicy Olsztyna bo nie mogłem się nacieszyć że na prawdę jest ok.

Tak że wszystkim, którzy borykają się z problemem wibracji nie wiadomego pochodzenia zalecam kontrolę kół w firmie która rzetelnie podchodzi do sprawy i ma na prawdę dobry sprzęt, a nie koniecznie jest najtańsza. Na moim przykładzie widać że ostatecznie takie podejście wychodzi jednak najtaniej, że o nerwach nie wspomnę.
warwick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2022, 22:09   #27
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

ja u siebie zmieniałem wiele kół , opon , nowe felgi zimowe + opony i nic to nie zmienia, więc raczej to nie koła, choć chciałbym bo to najprostsze i najtańsze.

Zastanawia mnie, rodzaj wibracji jak utrzymuje predkosc ok 100kmh
to jakby co sekunde było wieksza wibracja i sie zmniejszała i tak na zmiane,
nie jest to stała wielkosc wibracji tylko taka falująca

Bump:
Cytat:
Napisał Wotta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak może będziesz może w Warszawie, to znam fachowca, który instaluje opony i je doważa na samochodzie sprzętem zaprojektowanym do tego.
w październiku powinienem odwiedzić Sulejówek, więc okolice,
jak mozesz podaj namiary na to doważanie, moze byc na PW
oczywiście mam nadzieje ze jest to bezpieczne dla skrzyni czy napedu AWD ???
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2022, 12:05   #28
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Zostawiasz na "N" jak w każdym samochodzie z automatem. Napęd x4 nic nie zmienia. Doważanie: sześćsetosiem-trzystaosiemdziesiątosiem-dziewięćsetpięć.
Szybko zapisujcie, bo pewnie zaraz wytną.

Bump: Jeśli wibracja jest falująca, to również może być ustawienie geometrii kół, od tego bym zaczął, chyba, że jesteś pewien prawidłowej geometrii...
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2022, 22:03   #29
Tomecki1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-10-2017
Model: EDGE Titanium AWD
Silnik: 3,5 V6
Rocznik: 2016
Postów: 46
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Cytat:
Napisał Wotta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli wibracja jest falująca, to również może być ustawienie geometrii kół,
Wydaje mi się, że nie koniecznie , robiłem kilkaustewień geo. , a nawet kilka dni temu zrobiłem ponownie, bo coś miałem przycięte opony przednie zewn. barki opon.
nie wniosło to nic w temacie wibracji, jedynie auto stało się bardzie stabilne, ale nie do końca, nadal mam wrażenie, lekkiego pływania zwłaszcza w koleinach i nierownosciach.

Czasami mam wrażenie, że drgania są różne w zależności od temp. układu jezdnego czy napędowego, jak zimny to jakby mniej....

Ostatnio edytowane przez Tomecki1 ; 23-09-2022 o 22:50
Tomecki1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2022, 09:08   #30
Wotta
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 08-03-2021
Skąd: Warszawa
Model: Ford Edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 76
Domyślnie Odp: Luz w skrzyni przegubu wewnętrznego lewej półosi

Pływanie często jest skutkiem zużytych amortyzatorów. Przejedź przez porządny spowalniacz. Jak buja kilka razy, to masz amortyzatory do wymiany. Normalnie jest jedno bujnięcie i samochód jest stabilny.
Wotta jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.