Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2018, 18:55   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny

Jeżeli ktoś ma warunki, wiedzę, czas i pieniądze, to zrobi wszystko co sobie zamarzy... Bo niby dlaczego nie?
Najlepszy przykład to Drift-Bus Marcina Wicika, tylnonapędowy mały Transit Mk6 przekonwertowany na Mk7 i z silnikiem BMW 440 KM...

Tyle, że do roboty to on się raczej nie nadaje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-02-2018 o 19:20
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 11:03   #12
mateusz_18
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Model: Transit
Silnik: 2,5D/2,4DI/2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 1990/2002/2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny

Witam.

Wydaje mi sie ze jest to niemożliwe z przyczyn konstrukcyjnych.
Transit w wersji przednio napadowej jak każdy zauważył w przestrzeni za fotelami przednimi ma obniżona podłogę tzn. jest bez stopnia. Dlaczego ? Ponieważ auto z przednim napędem nie wymaga aż tak mocnej konstrukcji stad te obniżenie. Jedyne rozwiązanie moim zdaniem jest zakup karoserii od tylnego napędu w wersji najmniejszej jest ciężko o taka karoserie, jak sie dobrze poszuka na pewno coś znajdziesz.

Słynny Drift-Bus był oryginalnie tylno napędowy co widać po karoserii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mateusz_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 12:24   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny

Cytat:
Napisał mateusz_18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ransit w wersji przednio napadowej jak każdy zauważył w przestrzeni za fotelami przednimi ma obniżona podłogę tzn. jest bez stopnia. Dlaczego ? Ponieważ auto z przednim napędem nie wymaga aż tak mocnej konstrukcji stad te obniżenie.
Raczej nie dlatego, obniżenie jest możliwe w wersji FWD, bo nie ma tu wału napędowego i wypukłej gruchy dyfra.
Są wersje FWD o większej ładowności od RWD i obniżenie podłogi tu nic nie przeszkadza.
Cytat:
Napisał mateusz_18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słynny Drift-Bus był oryginalnie tylno napędowy co widać po karoserii
Zmieniono mu jednak tylne zawieszenie, most stabilizowany jest zespołem drążków w układzie Watt'a, czasami nazywany układem "Z", wzdłużnie prowadzony jest na czterech drążkach, elementem sprężystym są sprężyny spiralne. Oprócz przedniego drążka stabilizatora, jest także zamontowany potężny drążek na tylnym moście - przejęty z wersji Transit-wywrotka o ładowności 2,5 t. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #18 i 19
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 11-03-2018 o 12:41
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 20:03   #14
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny

Cytat:
Napisał Bedfek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dużo jeżdżę na dalekich trasach po całej Europie, zakochałem się w 3,2 tdci, jednocześnie nie wyobrażam sobie innej karoserii niż L1H1(Euroline) i to tylko z roczników 00-06.

lepiej kupić budę od tylniaka i przekładać
Też mam Euroline 2005r, też jeżdżę nim głównie w trasy, też bym wolał mieć w nim silnik 3.2 tdci. Czy napęd na tył, to już nie jestem taki pewny, choć jestem miłośnikiem tylnonapędowców (jest BMW Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Napęd na tył zimą w takim aucie jest problematyczny, szczególnie przy niepełnym lub braku obciążenia (jeździłem kilkoma takimi autami - polonez truck, mercedes sprinter - i efekt jest na śliskim jak ciągnikiem siodłowym bez naczepy)

Plan odważny, ale czemu nie. Gdybym miał to robić wolałbym jednak poszukać budy z napędem na tył i przekładać wnętrze Euroline.
Różnice są nie tylko w napędzie, ale też w zawiasie, w ukł. hamulcowym, więc generalnie musiałbyś przekładać całe podwozie.

Ciężko będzie znależć L1H1 z napędem na tył, więc można pokusić się o przerzucenie wnętrza Euroline do trochę większej budy, np dłuższej i ulepszyć jeszcze to wnętrze.

Powodzenia zatem, mam nadzieję, że nie odpuściłeś
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838

Ostatnio edytowane przez yatzek.tm ; 17-03-2018 o 20:06
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2018, 19:53   #15
Bedfek
ford::amateur
 
Avatar Bedfek
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 22-08-2014
Skąd: Bobrowiec
Model: Transit EUROLINE
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: Zmiana rodzaju napędu, z przedniego na tylny

Nie odpuściłem, szukam budy tylnonapędowej. Znalezienie (L1H1) w stanie nadającym się do użytku graniczy z cudem. Znalazłem w całkiem ładnym stanie L1H3, wygląda to przerażająco. Nie spodziewałem się, że takie w ogóle były produkowane. Wrzucenie w to Euroline chyba nie ma sensu, poza tym jeszcze przekładanie bo buda z wyspiy. Zaczynam powoli rozważać zakup 3,2 jak najmniejszego i przekładka z przeróbką mojego wnętrza. I tu kolejny problem, albo Jumbo albo laweta albo wywrotka. Sprintera bez problemu znaleźć można osobowego z V6
Bedfek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.