Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2018, 08:10   #161
totek2
FCP member
 
Avatar totek2
 
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: Gdańsk/Zgorzelec
Model: Mondeo MK5 ST Line X AWD
Silnik: 2.0 180KM-> ~205
Rocznik: 2018
Postów: 2,893
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

no tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Trzeba być wytrwałym żeby się ze mną skontaktować, oczywiście nie gwarantuje to możliwości spotkania
totek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2018, 19:57   #162
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał andrzej_wa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(niestety z braku wejścia AUX) transmiter
Czy masz na myśli transmiter do radia FM czy jakiś bluetooth?

Jeśli FM to mam wątpliwości co tych pomiarów ze względu na generalnie nieznane parametry samego transmitera oraz fakt, że radio FM w naszych mondkach jest wyjatkowo podłej jakości. Co innego DAB ale nie słyszałem o transmiterach na DAB.
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2018, 18:34   #163
andrzej_wa
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2018
Model: mondeo vignale
Silnik: 2.0 PS AWD
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Witam trochę zagoniony byłem.

Totek2 - Vignale już ma hatchback'a, chyba od roku, inaczej brałbym kombi.
Vignale obecnie pozbyło się otoczki posprzedażnej i stało się po prostu wersją wyposażenia.

Pomiary spróbuję opublikować w przyszłym tygodniu.
Z kolegą Leszczem doszliśmy do wniosku , że majstrowanie przy konfiguracji filtrów sprzętowych ma niewielki wpływ na pasmo przenoszenia (przy wymienionym tylko głośniku na podszybiu). Jednak subiektywne odczucia odsłuchowe to już inna rzecz. Przy 7 zdecydowanie poszerzeniu uległa scena, dźwięk wydawał się bardziej klarowny. Próbowaliśmy jeszcze zmieniać sposób sterowania centralnym ale niewiele to dało.
Myślę, że: powinno się wymienić co najmniej podszybie i komplety w przednich drzwiach. Wtedy można robić pomiary i kombinować z ustawieniami. Głośnik na podszybiu ma standardowo 6 Ohm wstawiony 4 ohmowy JBL wyraźnie dominuje w scenie poprawiając brzmienie środka i wysokich, kosztem niestety jej zawężenia. Ustawienia środka odsłuchu pomiędzy oparciami przednich siedzeń poprawia sytuację.

P.S.
W mk5 pozbyto się wejścia liniowego (wielka szkoda) więc generator musiałem podłączyć przy pomocy tansmitera FM. Próby podłączenia przez transmiter bluetooth spełzły na niczym jest on niewidziany przez SYNC, który chce gadać tylko ze smartfonami. Mnie przynajmniej nie udało się go zmusić do gadania z transmiterem bluetooth. Smartfona też nie potrafiłem zmusić do pełnienia roli pomostu bluetooth generator do bluetooth SYNC.

P.S.S.
Kontrolnie zrobiłem pomiary dla VOLVO XC60 Z 2010, które ma wejście liniowe. Jakościowo wyniki niewiele się różnią za wyjątkiem ogromnego rezonansu przy 50 Hz . Dla tej częstotliwości wystąpił też karykaturalny wzrost ilości harmonicznych. Widać VOLVO tak ma, mk5 nie wykazywał widocznych rezonansów ani tworzenia się fali stojącej.
Widać transmiter i radio FM jest tolerancyjne dla czystej sinusoidy o zmiennej częstotliwości.

P.S.S.S.
Dzięki koledze za dodatkowe funkcje - działają :-)

Ostatnio edytowane przez andrzej_wa ; 06-03-2018 o 19:17
andrzej_wa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 16:48   #164
andrzej_wa
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2018
Model: mondeo vignale
Silnik: 2.0 PS AWD
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Załączam zrzuty wyników pomiarów.

Jeśli ktoś wie jak podłączyć wyjście słuchawkowe laptopa do SYNC'a nie poprzez tor FM proszę o informacje.
Może ktoś dysponuje schematem układu audio. Jeśli radio ma AV to można gniazdko pod mini jacka dostawić przy gniazdach usb.
Gwałtowny spadek ciśnienia powyżej 14 kHz może być spowodowany sposobem modulacji FM dla stereo, gdzie podnośna jak dobrze pamiętam ma 19,5 kHz więc automatu pasmo jest obcinane.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg VIGNALE_JBL_podszybie.jpg (20.3 KB, 108 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg VIGNALE_standard.jpg (20.1 KB, 85 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg VOLVO.jpg (20.6 KB, 78 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez andrzej_wa ; 07-03-2018 o 20:46
andrzej_wa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2018, 21:14   #165
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

W pierwszych Mondkach MKV media hub w podłokietniku był nieco bardziej bogaty - więcej USB i miał też wejście audio.
Tak więc zapewne można wejść z Line IN do SYNC'a ( a właściwie do ACM'a) tylko otwartą kwestią jest to czy trzeba by to zrobić jakoś bezpośrednio w złącze od strony SYNCa czy jednak wiązka od SYNCa do podłokietnika ciagle zawiera ten magiczny kabelek audio i wystarczy rozebrać podłokietnik.

A tak BTW - możesz wkleić te zdjęcia w większej rozdzielczości? Nie da się ich powiększyć żeby zobaczyć szczegóły...
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2018, 20:10   #166
andrzej_wa
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2018
Model: mondeo vignale
Silnik: 2.0 PS AWD
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Właśnie otrzymałem informację, że SYNC 3 nie obsługuje AUX.
Trzeba szukać możliwości połączenia po bluetooth, lub aplikację równoważną z Room Eq Wizard na smartfona z Androidem.
andrzej_wa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2018, 20:27   #167
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał andrzej_wa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Trzeba szukać ...
Odpisałem - jedyna sensowna moim zdaniem możliwość to nagrać sobie przebieg testowy z generatora w którymś z obsługiwanych standardów bezstratnych.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Sync2 obsługiwał AUX (i video i audio) a Sync3 nie obsługuje i tyle...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 09-03-2018 o 20:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2018, 14:37   #168
jacek-k-wawa
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2015
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 EB 203KM
Rocznik: 2015
Postów: 146
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpisałem - jedyna sensowna moim zdaniem możliwość to nagrać sobie przebieg testowy z generatora w którymś z obsługiwanych standardów bezstratnych.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Sync2 obsługiwał AUX (i video i audio) a Sync3 nie obsługuje i tyle...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

No to chyba nici z takich 'zautomatyzowanych' pomiarów które próbuje robić Andrzeji. REW (albo tym podobne oprogramowanie ) chce raczej samo sobie generować sygnał testowy i może być trudno, żeby przekonać ten soft do przeprowadzenia pomiarów na bazie jakiś 'obcych' sygnałów pomiarowych granych np z CD.

Zostaje albo mierzyć 'na piechotę' - czyli mozolnie zbierać ręcznie pomiary dla danych zakresów częstotliwości (np w pasmach 1/3 oktawy) albo znaleźć kogoś z SYNC 2 i większym HUBem audio z wejściem AUX. W sumie ACM dla SYNC 3 jest raczej taki sam jak dla SYNC2, głośniki pewnie też więc pomiary powinny być takie same...

-j
jacek-k-wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2018, 20:08   #169
andrzej_wa
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2018
Model: mondeo vignale
Silnik: 2.0 PS AWD
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Drogą nagrania generatora się nie powiedzie ze względu na brak możliwości synchronizacji. Jest jednak pewien pomysł - mianowicie transmiter DVB-T, gdzie dźwięk transmitowany jest oddzielnymi kanałami, a nie jako sygnał zmieszanych kanałów L i P. Sync i moja wersja audio odbiera DVB-T. Pozostaje zdobyć konwerter wej lin sygnał DVB-T.

P.S.
Widziałem w sieci Audio Tool na androida w wersji płatnej. Nim go kupię chciałbym pogadać z kimś, kto go stosował - czy da się do niego podłączyć mikrofon pomiarowy po USB .

Ostatnio edytowane przez andrzej_wa ; 11-03-2018 o 20:15
andrzej_wa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2018, 19:20   #170
andrzej_wa
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 20-02-2018
Model: mondeo vignale
Silnik: 2.0 PS AWD
Rocznik: 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Modyfikacja fabrycznego audio

Witam
Zmusiłem smartfona do pracy.
Połączenie z Sync3 przy pomocy bluetooth'a, zainstalowany android audio tool, mikrofon po USB - UMIC1+plik kalibracyjny.
Głośność 10, środek odsłuchu krawędź prawa oparcia fotela kierowcy.
Wymuszenie - sinusoida od 30Hz do 20kHz w czasie 20s, średnia z 10'ciu przebiegów, odcięty poziom tła (ok 47 dB), bez filtrów.
Wymieniony głośnik na podszybiu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg suwaki000.jpg (94.1 KB, 139 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg suwaki000_log.jpg (74.7 KB, 132 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez andrzej_wa ; 21-03-2018 o 19:46
andrzej_wa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.