Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-03-2018, 09:44   #31
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Wcześniej chodziły sygnały że w kwietniu, ale jeśli jesień to nie ma sensu czekać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 10:45   #32
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Mam nadzieję że nowy Focus będzie miał w końcu LEDy nie tylko do jazdy dziennej...
elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 11:47   #33
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Przepis na sukces dla nowego Focusa?

* Dynamiczne LEDy w przystępnej cenie.
* Możliwość wybrania napędu 4x4 na wzór RSa? (może nie tak samo mocne 4x4 ale na wzór?)
* Rozpoznawanie znaków w standardzie.
* Dynamiczne zawieszenie (autostrada vs ciasne zakręty).
* Ulepszona kolumna centralna z większą ilością użytecznych schowków (np. półka w kolumnie centralnej za panelem klimy). Jeśli tylko powiększą to co zrobili w nowej Fieście, to nie wiem czy to będzie "plus".
* Automatycznie otwierana klapa bagażnika choćby jako opcja (przez machanie nogą itp itd).
* Zamykanie klapy automatyczne, a nie rączki do ręcznego zamykania (które są wygodne, ale przydałoby się pomarzyć że dostalibyśmy coś z wyższego segmentu)
* Nawiewy na tylną kanapę, gdyby była trzecia strefa klimatyzacji to już byłby dla mnie tzw. no-brainer żeby sprzedać swojego i brać nowego
* Może w końcu usunęli by patyka pokrywy silnika a wstawili siłowniki (sam dołożyłem, wygoda nieziemska).
* Pamięć foteli, nawet choćby kierowcy - no kurcze chciałbym. Ja jak mam jechać do mechanika to się mniej denerwuje tym ile zapłacę niż faktem że potem muszę 2 dni jeździć i przesuwać siedzenie i lusterka po 0.5mm żeby było "idealnie".
* W ramach bezpieczeństwa, byłoby rewelacją gdyby na pilocie keyfree dorzucili przełącznik do wyłączania bezprzewodowej komunikacji pilota
* Oczywiście fajnie by było, gdyby nie było bubli jak MK3 i MK3FL (słaby klej uszczelek drzwi, za mało podsufitki w bagażniku, cieknący dach na złączeniu blach, trzeszcząca deska rozdzielcza wpadająca w rezonansowy pogłos, stuki z tylnej kanapy (zaczepy siedzeń czy coś takiego)).
* Wentylowane siedzenia byłyby fajnym dodatkiem jeśli można by było dokupić

Coś jeszcze żeby był idealny Focus?
Nie mówię, że mają być zaraz w standardzie 19" felgi czy 280KM z silnika 1.0
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 12:43   #34
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz wymagania jak dla segmentu wyżej niestety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dla Focusa to raczej nierealne.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 13:47   #35
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Dla mnie wystarczyłby brak bubli. Chociaż mi to właściwie wisi, bo już forda nie zamierzam. :-)
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 14:39   #36
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

e tam wymagania.
Mówię tylko jak by było idealnie choć tak - niektóre rzeczy są z segmentów wyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z drugiej strony spójrzmy jak się dzieje na rynku (co jest przecież dyskusja w wątku o Mondeo i konkurencyjnych autach).
Coraz mniejsze auta stają się coraz większe i mają coraz więcej systemów/dodatków zarezerwowanych właśnie dla "+ segment wyżej".

Jest to dosyć naturalne i dzieje się przecież tak od zawsze, że wraz z biegiem czasu, to co kiedyś było tylko w wyższych segmentach, pojawia się w niższych i tak patrząc na nowego Focusa, no powiem tak - myślę że oczekiwania (choćby moje) są duże.

Głównie patrzę przez pryzmat, że widzę przepaść pomiędzy MK2FL a MK3 (w końcu jest przeskok generacji) nawet pod względem tego, że MK3 ma już i kolorowy wyświetlacz i automatyczne parkowanie, system rozpoznawania znaków, automatyczne światła drogowe, LEDy do jazdy dziennej, aktywny tempomat, czujnik martwego pola, system utrzymywania auta na pasie na autostradzie, wspomaganie ruszania pod górkę (przytrzymywanie hamulca), system komend głosowych i wiele wiele innych (choćby przecież 1.6 i 1.0 EcoBoost) to patrząc potem na MK3FL, to jest to facelift.
I tak - wiemy przecież skąd przeskok pomiędzy MK2FL a MK3, bo dzieli je 5 lat pomiędzy 2008 rokiem kiedy weszły MK2FL a 2011 kiedy weszły MK3, to wiadomo że świat poszedł do przodu. A już porównując MK3 do MK2 z przed lifta, to już w ogóle niczym epoka technologiczna, stąd nie dziwi że w MK3 pojawiło się tyle bajerów w porównaniu z MK2 czy MK2FL.
Potem mieliśmy MK3FL czyli odświeżone MK3 i doszły takie bajery jak parkowanie prostopadłe czy system informujący/ostrzegający o zbliżającym się pojeździe przy wyjeżdżaniu tyłem z miejsca parkingowego, doszedł Sync3 czy hamowanie awaryjne do wyższej prędkości (50km/h kontra 30km/h w MK3). Ale mówimy o facelifcie, więc odświeżeniu MK3.

I tak tu mówimy o MK4. Następcy MK3 który nie może być po prostu drugim faceliftem MK3 czy faceliftem do MK3facelift. Mówimy o MK4 które nie może być tylko większą Fiestą, bo się po prostu nie sprzeda. Nie może być odświeżonym MK3FL, bo mówimy o aucie z 2018 roku, czyli 7 lat od premiery modelu MK3. Stąd moje oczekiwania wobec tego auta są naprawdę wysokie, bo jeśli po prostu zrobią inny wygląd, a z "dodatków" nie będzie nic znacząco nowego, to niestety nie wróżę temu modelowi sukcesu.
I tak konkurencja oferuje kamery parkowania 360' czy choćby automatyczną jazdę w korku. I jak sam wspomniałeś - są to rzeczy z wyższych segmentów, ale samo odświeżenie modelu MK3 czy MK3FL nie wystarczą Focusowi, żeby się na rynku przebić, bo jak wiele osób wspomniało, na rynku wszystko teraz wygląda podobnie i na koniec jest tylko kwestia wyboru silników, koloru i dodatków i ostatecznej ceny. Prowadzenie "Focusa" jest wciąż moim zdaniem jego największym plusem ale zostanie kwestia, czy to wystarczy, aby wybić się na tyle, żeby (powtarzam się) nie była to większa Fiesta czy odświeżony Focus MK3/MK3FL.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 18:57   #37
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Rozumiem Twoje podejście i też bym chciał więcej... w sumie skoro w Polo już teraz VW montuje wyświetlacz zamiast zegarów analogowych, to może jednak i jest nadzieja dla Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 20:53   #38
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Niemal wszystko z listy edmuna, oprócz:
• elektryczna klapa
• pamięć foteli
jest w Golfie MK7. Większość odkąd się pojawił czyli od 2012, światła full LED od liftingu na początku 2017.

Tylko po skonfigurowaniu takiego Golfa nie wiem czy nie wybrałbym Mondeo Vignale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 21:25   #39
elucidate
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-10-2015
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 222
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Mi wystarczyłoby to co jest w FL wersji Titatnium plus:

- przednie i tylne lampy full LED,
- podłokietnik z opcja podnoszenia do góry lub w dol, i ciut więcej gąbki,
- zegary jako wyświetlacz,


Reszta opcji dodatkowych musi byc ulepszona lub dodana typu: kamery 360, automatyczne otwieranie bagażnika itp. No i na Boga, czemu maska rozdzielcza jest tak dluuuuuga (inne konkurencyjne modele maja mniejsze)
elucidate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 21:43   #40
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

No i po 20 latach zdejmą spryskiwacze szyby z pokrywy silnika. Bo czasem i ford się czegoś uczy - w mk3 dodali osłony tarcz hamulcowych z przodu, a w mk3 fl w końcu zrezygnowali z plastikowej listwy na klapie bagażnika. Tak rozwiązana klapę miałem w fabii mk1, której premiera była w 1999 r.

Sporo czasu potrzebują, ale w końcu cos tam do nich dotrze. Może ci praktykanci nawet internety czytają i dlatego się czasem natkną na babole opisywane przez użytkowników wyrobów spod loga f.o.r.d.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.