Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2018, 18:58   #31
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Dzisiaj wymieniłem filtr paliwa.
Próbowałem odpalić na samostart ale niestety się nie udało mimo że coś próbował zagadać.
Co prawda wydaje mi się że mimo podłączenia kleszczy dodatkowo pod drugie aku prędkość obrotowa wału podczas rozruchu nie powalała.
Na dodatek znowu padł rozrusznik.
Czy te rozruszniki są takie delikatne? 7-8 rozruchów po 5-10 s z przerwami między rozruchami ok 20-30s i rozrusznik rozwalony.

Odczytałem dzisiaj znów błędy i pojawił się z powrotem błąd
P1664 oraz nowy P1563

Wczoraj pogrzebałem trochę w necie i znalazłem fajny artykuł dotyczący naprawy sterownika pompy vp30

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


i stronkę z danymi serwisowymi do Transita, Fokusa, Mondeo i Fiesty może komuś się przyda

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 22-03-2018 o 20:47
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 20:32   #32
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

No... tak można bez końca.
Zastanów się, czy nie wyjąć całej pompy i wysłać ją do dobrego warsztatu na sprawdzenie i ewentualnie naprawę.
Wiem, że nikt nie chce wywalać niepotrzebnie kasy - ale ja tu nie widzę możliwości ogarnięcia problemu bez sprawdzenia samej pompy.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 20:39   #33
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Po krótkim namyśle zawór dawki paliwa nie daje mi spokoju. Mimo że został sprawdzony zgodnie z zaleceniami osoby która mi naprawiała sterownik (zamieściłem to w filmiku)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Czy ktoś wie czy podczas pracy silnika on się na stałe otwiera czy otwiera się i zamyka zależnie od suwu pracy silnika?
Bo jeśli jest cały czas otwarty to można by było go na krótko zewrzeć pomijając trefny tranzystor i spróbować go wtedy odpalić.

Na szczęście natura mi dała anielską cierpliwość i jeszcze chcę się zagłębić bardziej w ten temat.
Jak będzie trzeba to i w pompę. Auto warte niewiele więcej niż naprawa pompy plus zabawa mechaników wiec te parę zł traktuję jako szkolenie na własnej skórzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 22-03-2018 o 21:20
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 21:11   #34
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Cytat:
Napisał KierowcaBombowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś wie czy podczas pracy silnika on się na stałe otwiera czy otwiera się i zamyka zależnie od suwu pracy silnika?
Bo jeśli jest cały czas otwarty to można by było go na krótko zewrzeć pomijając trefny tranzystor i spróbować go wtedy odpalić.
Zawór dawki paliwa jest sterowany sygnałem o zmiennej częstotliwości impulsów przez sterownik pompy. Otwieranie i zamykanie zaworu określa czas tłoczenia paliwa przez pompę wysokiego ciśnienia. Tak więc takie podłączenie zaworu jak opisujesz, nie tylko nic nie da, ale jeszcze może spowodować jego uszkodzenie (moim zdaniem nie jest zasilany 12V, ale niższym napięciem, w dodatku impulsowym)
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2018, 21:15   #35
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Co w takim razie odpowiedzialne jest za zbyt niskie ciśniecie w przewodach wtryskowych że paliwo nie jest podawane do cylindra?

- pompa może mieć nieszczelności i nie być w stanie wytworzyć na tyle wysokiego ciśnienia żeby otworzyć wtryski

- brak paliwa w zbiorniku

- nieszczelność na przewodach paliwowych powodujące zasysanie powietrza

- nieszczęsny tranzystor

- zawór dawki paliwa który się rzekomo nie otwiera czy tak???

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 22-03-2018 o 21:25
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2018, 06:50   #36
medar
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Krosno Odrzańskie
Model: transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2003
Postów: 146
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Przestań się zajmować zaworem, a skup się najpierw na odpaleniu auta na plaku. Skoro już tutaj nie "zagada", to najlepsza pompa i złoty sterownik nie pomoże. Sprawdzenie w Lublinie pompy i wtrysków wraz z wymianą zaworu dawki na nowy oraz przesyłka w obie strony to koszt ok 500-600 zł. Sądzę że na naprawę sterownika ( być może sprawnego) już wydałeś niepotrzebnie 300 zł.

Ostatnio edytowane przez medar ; 25-03-2018 o 07:17
medar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2018, 09:48   #37
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Dobra wymienię rozrusznik i jeszcze raz spróbuję.
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 20:14   #38
KierowcaBombowca
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 13-11-2017
Model: Transit
Silnik: 2.0Di
Rocznik: 2002
Postów: 32
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Czy króciec nr 2 na załączonym zdjęciu jest odpowiedzialny za zasysanie paliwa do pompy czy powrót?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy on powinien być drożny czy jest na końcu przewodu wychodzącego z tego króćca jakiś zawór lub regulator ciśnienia?
Nie mogę zassać tamtędy paliwa ani go wtłoczyć czy to normalne?

Ostatnio edytowane przez KierowcaBombowca ; 25-03-2018 o 20:16
KierowcaBombowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 20:24   #39
luk.trans
ford::amateur
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 03-01-2015
Skąd: stalowa wola
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wygląda na to, że masz dwa problemy:
- uszkodzony czujnik temperatury silnika (wtedy wchodzi układ w tryb ochrony silnika przed przegrzaniem, włączają wentylatory na maks, mniejsza moc i nie działa klima - auto jedzie jak w trybie awaryjnym). Zakładam, że płyn jest, termostat jest sprawny i pompa wodna też.
- uszkodzony czujnik położenia wału.

Kontrolka immo jeżeli nie zgaśnie po włączeniu stacyjki, to sygnalizuje błyskami konkretny nr kodu błędu. Chyba masz jeszcze problem z immo.
Zapoznaj się z odczytywaniem kodu immo i odczytaj nr błędu.

Błąd C1312 to zdaje się błąd czujnika ABS-u - to nie ma związku z silnikiem.
Teraz jak tak sobie składam wszystko w całość wydaje mi się, że masz rację w 100%. W ostatnim dniu przed wymianą pompy jak już odpalił od razu włączał się wentylator, po jakimś czasie silnik ciepły a chłodnica zimna, w kabinie wiało ciepło czyli tak jak by do tego termostat się nie otwierał. To jak najbardziej mogło powodować wyłączenie silnika.. Czy czujnik temperatury silnika to ten za kołem napędzającym pompę wspomagania?
luk.trans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2018, 21:36   #40
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Cytat:
Napisał luk.trans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli tak jak by do tego termostat się nie otwierał.
Nie sugeruj się tym w zimie - przy włączonym ogrzewaniu trzeba naprawdę ostro grzać (120 km/h) przez 15-20 minut, aby strzałka wskaźnika stanęła w pionie i jednocześnie termostat się ruszył. Natomiast wskazówką uszkodzonego czujnika jest włączanie się wentylatora chłodnicy. Normalnie zimą przy sprawnym układzie w zasadzie prawie wcale się nie włącza, nawet podczas długiej jazdy..
Cytat:
Napisał luk.trans Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy czujnik temperatury silnika to ten za kołem napędzającym pompę wspomagania?
Tak. Zajrzyj do wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-03-2018 o 21:40
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , niskie obroty , transit


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.