Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2019, 20:00   #1
macieqqt
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2019
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Cześć. Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy wideorejestrator - Viofo A129 Dual wraz z hardwire kitem. Jako, że jestem kompletnie zielony w tych tematach, to bardzo was proszę o pomoc przy podłączeniu tego kita.

Mój samochód to Mondeo MK5 z 2015 roku. Skrzynkę bezpieczników wewnątrz samochodu już odnalazłem i nawet udało mi się do niej dostać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyny problem, to samo podłączenie - czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć:

1. Pod które bezpieczniki najlepiej podpiąć kabelki z hardwire kita (czerwony i żółty)?
2. Ile amperów będzie odpowiednie?
3. Jakie przejściówki muszę kupić tj. pod jaki typ bezpieczników?
4. Pod ile woltów ustawić hardwire kit?

Z góry dzięki za pomoc!


Ostatnio edytowane przez macieqqt ; 26-08-2019 o 20:03
macieqqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 22:31   #2
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Jeżeli zadajesz pytanie pod jakie napięcie ustawić to sugeruję poszukać warsztatu który to zamontuje.
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 06:31   #3
macieqqt
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2019
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Cytat:
Napisał Tomi1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli zadajesz pytanie pod jakie napięcie ustawić to sugeruję poszukać warsztatu który to zamontuje.
Dzięki za typową polaczkowatą odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dosłownie tyle samo czasu zajęłoby ci napisanie jakie odcięcie ustawić.
macieqqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 07:01   #4
deltoro
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-05-2012
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK4 2013
Silnik: 2.0TDCI 163KM PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Cytat:
Napisał macieqqt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Kilka dni temu zakupiłem swój pierwszy wideorejestrator - Viofo A129 Dual wraz z hardwire kitem. Jako, że jestem kompletnie zielony w tych tematach, to bardzo was proszę o pomoc przy podłączeniu tego kita.

Mój samochód to Mondeo MK5 z 2015 roku. Skrzynkę bezpieczników wewnątrz samochodu już odnalazłem i nawet udało mi się do niej dostać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jedyny problem, to samo podłączenie - czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć:

1. Pod które bezpieczniki najlepiej podpiąć kabelki z hardwire kita (czerwony i żółty)?
2. Ile amperów będzie odpowiednie?
3. Jakie przejściówki muszę kupić tj. pod jaki typ bezpieczników?
4. Pod ile woltów ustawić hardwire kit?

Z góry dzięki za pomoc!
ad.1 BATT tam gdzie masz cały czas zasilanie, ACC - tam gdzie pojawia się zasilanie np. po zapłonie - dokładnie Ci nie powiem, bo mam MK4 - trzeba sprawdzić z miernikiem
ad.2 moim zdaniem wyszukaj bezpieczniki o największym amperażu
ad.3 sprawdź najlepiej w instrukcji, w MK4 są mini
ad.4 ja ustawiłem przy bezpośrednim podłączeniu pod aku na 12V

Idąc dalej, mi przy takim połączeniu, po jakimś czasie komputer zaczął często "krzyczeć", że akumulator rozładowany (mam 8-miesięczny). Niestety, jest to dodatkowe obciążenie, o którym auto "nie wie".
Obecnie mam powerbanka diy, na ogniwach LifePO4 (10Ah), które się ładują po uruchomieniu silnika (do 100% BMS załaduje w 1h). Kilkanaście minut jazdy dziennie, wystarcza do ciągłego nagrywania przez moją A129 DUO.
deltoro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 07:10   #5
macieqqt
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2019
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Cytat:
Napisał deltoro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ad.1 BATT tam gdzie masz cały czas zasilanie, ACC - tam gdzie pojawia się zasilanie np. po zapłonie - dokładnie Ci nie powiem, bo mam MK4 - trzeba sprawdzić z miernikiem
ad.2 moim zdaniem wyszukaj bezpieczniki o największym amperażu
ad.3 sprawdź najlepiej w instrukcji, w MK4 są mini
ad.4 ja ustawiłem przy bezpośrednim podłączeniu pod aku na 12V

Idąc dalej, mi przy takim połączeniu, po jakimś czasie komputer zaczął często "krzyczeć", że akumulator rozładowany (mam 8-miesięczny). Niestety, jest to dodatkowe obciążenie, o którym auto "nie wie".
Obecnie mam powerbanka diy, na ogniwach LifePO4 (10Ah), które się ładują po uruchomieniu silnika (do 100% BMS załaduje w 1h). Kilkanaście minut jazdy dziennie, wystarcza do ciągłego nagrywania przez moją A129 DUO.
Wielkie dzięki za odpowiedź. Też myślałem o powerbanku zamiast kita, ale mam obawy przy tego rodzaju połączeniu w wysokich temperaturach.

A jeżeli ustawiłbym wcześniejsze odcięcie na kicie, aby oszczędzać akumulator, to jak długo działałaby kamera po wyłączeniu zapłonu?
macieqqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 09:31   #6
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Cytat:
Napisał macieqqt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za typową polaczkowatą odpowiedź
Jeżeli nie ogarniasz jakie napięcie masz ustawić to niestety Twój poziom wiedzy jest ZEROWY.
I nie.. nie jest to polaczkowata odpowiedź bo ta brzmiała by bardziej cynicznie.
I jeszcze jedno.. Szanujmy się... "ci" piszemy z dużej.
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 09:42   #7
macieqqt
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2019
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Cytat:
Napisał Tomi1000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli nie ogarniasz jakie napięcie masz ustawić to niestety Twój poziom wiedzy jest ZEROWY.
I nie.. nie jest to polaczkowata odpowiedź bo ta brzmiała by bardziej cynicznie.
I jeszcze jedno.. Szanujmy się... "ci" piszemy z dużej.
Widzę, że zeszliśmy na typowe dla Onetu przepychanki. Skoro tak ma być, to pozwól, że coś ci wyjaśnię.

Po pierwsze, nie piszemy „z dużej litery”, tylko wielką literą. Formy osobowe pisane są wielką literą w języku niemieckim. W polskim można ich użyć ewentualnie w listach i pismach urzędowych. Jeżeli chciałbyś uzupełnić swoją wiedzę w tym temacie, to zapewne są dedykowane fora, na których uzyskasz pomoc.

Ja również szukam pomocy, więc korzystam z miejsca, które jest do tego przeznaczone. Jeżeli nie masz zamiaru wnieść jakichkolwiek wartości do danego tematu, to daruj sobie te wypowiedzi.
macieqqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 09:53   #8
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Jeżeli masz klimatyzowany schowek to możesz tam zamontować powerbank.
W schowku najdłużej utrzymuje się znośna temperatura a dodatkowo podczas jazdy i ładowania masz chłodzenie.
Kit zależenie od napięcia wejściowego będzie działał i zasilał do momentu przekroczenia przez aku napięcia spadkowego poniżej 12V. Jak mnie pamięć nie myli przy 11,9 - 11,8 jest odcięcie.
Po tym czasie kit utrzymuje jeszcze zasilanie przez kilka minut by finalnie odciąć napięcie zasilające kamerę celem ochrony akumulatora.
Natężenie podczas trybu parkingowego oscyluje w okolicy 0,25 - 0,30 A więc przy częstym używaniu pojazdu i dobrej kondycji akumulatora noc powinien utrzymać.
Sprawdź wersję softu w kamerce. Od 1.5 poprawiono tryby parkingowe. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I tyle. Pewnie nie napisałem niczego nowego czego nie wiesz... Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Tomi1000 ; 28-08-2019 o 10:01
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 10:13   #9
macieqqt
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 26-08-2019
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy nie można było tak od razu? O sofcie nie pomyślałem, więc dziękuję za podpowiedź.

Na tym konkretnym kicie od Viofo jest możliwość ustawienia odcięcia na 11.8, 12.0, 12.2 i 12.4V. Jak długo (orientacyjnie) kamerka będzie w stanie działać ustawiając wyższe wartości np. 12.2V w celu oszczędzania akumulatora? Czy w ogóle ma to sens?
macieqqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 10:26   #10
Tomi1000
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 02-06-2018
Skąd: Racibórz
Model: R400/Mondeo Mk4
Silnik: 1.4/2.0EB
Rocznik: 1998/2011
Postów: 244
Domyślnie Odp: Wideorejestrator Viofo A129 hardwire

Ustawiaj jak najniższe jeżeli chcesz mieć dłużej działający tryb parkingowy. Jeżeli tryb parkingowy nie jest priorytetem to ustawiaj wysokie (oszczędność aku)
Tu podanie konkretnego czasu to kilka czynników (kondycja aku) więc musisz temat wymacać samodzielnie.
Kamerka podczas pracy ciągnie w okolicy 0,4A +-
Po wyłączeniu zapłonu spada w okolice 0,3 +-
Myślę że z powerbankiem to dobry pomysł jeżeli trb parkingowy to Twoje must have. Powerbank w okolicy 5000mAh powinien dać radę na całą noc.
Powerbank zabudować w schowku z wbudowanym w instalację zasilaniem po stacyjce. Na weekend można go wymontować i naładować w domu w dobrych warunkach.

Ostatnio edytowane przez Tomi1000 ; 28-08-2019 o 10:32
Tomi1000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.