Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2013, 13:19   #21
FM18tdci
ford::average
 
Imię: Titanium X
Zarejestrowany: 28-06-2012
Skąd: niedaleko Legnicy
Model: Ford Mondeo Titanium X
Silnik: 1,8 TDCi 92 kw
Rocznik: 2008
Postów: 72
Domyślnie Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?

dario07 sugerował
Cytat:
napisz tekst o co ci chodzi przetłumacz tłumaczem google załącz fotki z książeczką i wyślij meilem
To może komuś pomoże mój gotowiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak to mniej więcej brzmiałoby w PL
Szanowni Państwo.
Piszę w sprawie zakupionego uzywanego Forda Mondeo ......, o numerze VIN ..., który był serwisowany w Państwa zakładzie. Uprzejmie proszę abyście zechcieli Państwo potwierdzić autentyczność tych wpisów, a w szczególności przebiegu auta. Jeżeli jest to możliwe prosiłbym również udostępnienie mi historii serwisowej samochodu stwierdzającej zakres przeprowadzonych w nim napraw i czynności eksploatacyjnych. Załączam zdjęcie zakupionego przeze mnie samochodu.
Z poważaniem ...

... a tak w ENG
Dear Sir/Madam
I'm writring to inquire about a used Ford Mondeo ... , VIN no. ..., which - from what I've been told - was serviced in your garage. I've recently bought this car and wanted to ask you if you could provide me with some information concerning the car's servicing history - in particular, whether the car underwent any repairs in your garage and what sort of repairs those were. I would also be grateful if you could confirm the authenticity of entries in the service book (the mileage in particular). Please find attached photographs of the said car and a scan of entries in the service book. I would very much appreciate your help.
With kind regards, ....

FM18tdci jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 20:22   #22
aklukuk
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-09-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?

Byłem dzisiaj w ASO i sprawa jest co najmniej dziwna, jak nie kuriozalna.
Pokazałem moją książkę serwisową, w której są wbite jedynie te 4 przeglądy, widoczne na zdjęciu w poście pierwszym. Na co gość stwierdził, że go dziwi wybrakowana książka ponieważ 90% Fordów z Niemiec, które trafiają do ich salonu nie ma poprawnie wypełnionej książki serwisowej. Ponoć Polacy bardziej dbają o jej poprawne wypełnianie niż zachodni sąsiedzi.

Cytat:
Napisał piotrali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem swoją książkę (niemiecką) i sprawdź czy masz wpisy na stronach:
- Korrosionschutzkontrolle - co 20 tys
- Bremsflussigkeit - 60 tys
- Klimaanlage - 60 tys

Ja tam mam wpisy z pieczątkami
Pytałem także o te pola. Otrzymałem odpowiedź, że te rzeczy są sprawdzane na życzenie klienta i nie muszą być wpisane do książki.


Na moje pytanie: Czyli rozumiem, że ta książka może być od tego auta ale równie dobrze może być kupiona w Internecie i podrobiona?
Odpowiedź: Tak, my nie jesteśmy w stanie stwierdzić autentyczności takiej książki.

To po cholerę w ogóle takie książki są prowadzone?


Zapytałem o numer dealera widoczny na pieczątce. Czy mogą mi go odszukać w Niemczech. Dostałem odpowiedź, że nie mają dostępu do takiej bazy i mi go nie znajdzie.


Na koniec dostałem tekst: Jeśli chce Pan auto z jasną historią serwisową to następnym razem niech Pan kupuje auto z Polski.

Dziwna ta polityka Forda. Szczerze mówiąc, na dłuższą metę denerwująca, obniżająca poziom zaufania do marki i na swój sposób zniechęcająca do zakupu kolejnego wehikułu.
aklukuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 21:17   #23
MKX4
ford::average
 
Avatar MKX4
 
Zarejestrowany: 28-06-2012
Model: MK4 TiX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?

Co aso to obyczaj. Widać nie wszyscy lubią pomagać.

Napisz do wojtekn czy jest w stanie podać Ci dealer code po numerze vin. Mi podał i pomogło.

Ostatnio edytowane przez MKX4 ; 07-10-2013 o 21:19
MKX4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2013, 23:06   #24
edmundo
ford::average
 
Imię: antek
Zarejestrowany: 03-07-2013
Skąd: Słupsk
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 120 kW
Rocznik: 2012
Postów: 51
Domyślnie Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?

zadzwoń lub napisz do właściciela ( z brifu )to dowiesz się gdzie był serwisowany-sprawa prosta. Ja też miałem taki przypadek (od handlarza z Gorzowa ul.Narutowicza) i okazało się że przebieg skręcony o 75.000 km i lipna książka serwisowa .Pozywam dziada do sądu. Jeśli kupiłeś od tego samego daj znać.
edmundo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 06:58   #25
aklukuk
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-09-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?

Nie kupiłem samochodu ani Gorzowie ani w Chorzowie.

Wraz z samochodem dostałem: książkę serwisową, instrukcję obsługi, instrukcja obsługi nawigacji oraz zestawu głośnomówiącego, kartka potwierdzająca normy spalania, karta z numerem kluczyka i dwa kluczyki i kartkę z napisem: VOLLSTÄNDIGE FAHRZEUG, EG-ÜBEREINSTIMMUNGSBESCHEINIGUNG. Raczej mi to wygląda na wydruk z fabryki. Niestety nie mam niemieckiej karty pojazdu. Jednakże jeśli auto było w Niemczech używane na zasadzie leasingu to w briefie będzie raczej widniała nazwa firmy leasingowej niż faktyczny użytkownik samochodu. Mam rację? Pytanie czy firma leasingowa może (i czy ma chęci) udostępnić mi historię pojazdu?

Ostatnio edytowane przez aklukuk ; 08-10-2013 o 07:05
aklukuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 07:44   #26
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?

Jedyne co mozesz zrobic to skontaktowac sie z forden w Niemczech, nie masz kolegi, kolezanki co mowi po niemiecku i zadzwoni do nich aby to wyjasnic ?

Bump:
Cytat:
Napisał aklukuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwna ta polityka Forda. Szczerze mówiąc, na dłuższą metę denerwująca, obniżająca poziom zaufania do marki i na swój sposób zniechęcająca do zakupu kolejnego wehikułu.
Nie, po prostu ford zapewnia sobie zbyt na uzywane pojazdy, przec co ma zbyt na nowe. Jak by kazdy wiedzial ze auto ma 400 tys przebiegu, to wlasciciel by go nie sprzedal i nie kupil kolejnego nowego. Taka praktyka jest stosowana przez kazdego.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2013, 19:47   #27
MKX4
ford::average
 
Avatar MKX4
 
Zarejestrowany: 28-06-2012
Model: MK4 TiX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?

Masz rację. Nie zawsze w briefie są dane właściciela.
MKX4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2013, 21:48   #28
lgtm
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 182
Domyślnie Odp: Jak skontaktować się z dealerem, którego pieczątki są w książce serwisowej?

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nie ma nic do rzeczy, wszystkie mondeo tam powstaja, nawet te angolskie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli wszytkie Mondeo powstaja w Genk, to co robią w innych fabrykach ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lgtm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.