Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2018, 10:26   #1
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Wymiana zamka w drzwiach przednich lewych.

Witam
Proszę o pomoc w doborze zamka do drzwi lewych przednich w Fordzie Fiesta 2007 FL. Kupiłam już 2 zamki a i tak nie pasują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Jak by ktoś zapodał fotki, bo na prawdę już nie wiem co robić dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to, że drzwi kierowcy nie zamykają się z centralnego........zamykam i od razy same się otwierają. Postanowiliśmy wymienić zamek ale, jak się okazuje to rozbierania od groma a i tak stoimy w miejscu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Ostatnio edytowane przez Ela.S ; 19-09-2018 o 17:03
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2018, 17:41   #2
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zamek drzwi przednich

Widzę że nikt nie wymieniał zamków, i nie orientuje się w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

A może podpowiecie mi jak zrobić żeby tylko zamykać drzwi kierowcy kluczykiem bez centralnego zamka ?
Czy jak jest ten centralny to można coś odpiąć żeby działał jak pojedynczy zamek ??.
Bo pozostało jedynie ASO i koszt ponad 500-600 zł żeby było można używać wynalazek Forda o nazwie Fiesta i zamykać normalnie drzwi.
Tragedia, do jednego modelu 5-6 rodzajów zamków !! na 4 piny, na 5 pinów, na 8 pinów, z długą linką z krótką linką, z modemem komfortu itd !!!
Wymieniliśmy 3 zamki (po demontażu starego na 8 pinów) i porażka, żaden nie działał do końca w tym modelu......zostało nam z 4-5 kombinacji albo robota w ASO.
Ręce opadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum....aż się boję co będzie jak coś poważniejszego wyskoczy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 09:22   #3
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Zamek drzwi przednich

Proponuję wizytę u elektryka bo jeśli wymieniłaś zamek i dalej jest tak,ze zamyka i otwiera to może być problem z wiązką~gdzieś kabel urwany lub nie styka coś do końca
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 09:49   #4
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zamek drzwi przednich

Dziękuję za odpowiedz........otwiera i zamyka na starym zamku.
Te które wymienialiśmy nie działały w tym samochodzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
1 miał za mało pinów, 2 i 3 z pinami ale po podpięciu wtyczki nie komunikowały się z zegarami (nie było kontrolki otwartych drzwi) i nie działały elektrycznie.
Wszystkie wtyczki w drzwiach sprawdzane i komunikują się z "wnętrzem auta", wszystko działa po za tym że na starym zamku zamyka i otwiera. Na 200% zamek i prawdopodobnie w nim jest "krańcówka mikrostyk" która raz działa innym razem pokazuje że drzwi są otwarte.
Problem w tym że Ford ma bałagan w częściach i do jednego rocznika i modelu jest kilka opcji części. Jedynie w ASO ponoć to rozszyfrują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dzwoniłam do najbliższego ASO i trzeba podjechać, mechanik musi rozmontować drzwi i organoleptycznie sprawdzić jaki konkretnie zamek mamy w drzwiach !!!! Potem wymienić lub zamówić i może samochód stać nawet tydzień bo ściągają szybę do wymiany zamka. Koszt z robocizną to około 600-700 zł !!!!!!!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2018, 17:59   #5
dirty.73
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2008
Postów: 106
Domyślnie Odp: Wymiana zamka w drzwiach przednich lewych.

no wymieniałem w mojej fieście ten zamek(2008 rok,3 drzwi)ale kupiłem z maksymalną ilością pinów,chyba 7 czy 8,i zagadał od razu,bez problemu,mało tego,był z wersji 5 drzwiowej,musiałem tylko plastik zmienić i linkę....no zabawy troszkę jest,trzeba szybę wyjąć,ale 600-700 zł ???? chore....
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez dirty.73 ; 19-09-2018 o 18:02
dirty.73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2018, 13:32   #6
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wymiana zamka w drzwiach przednich lewych.

Nie masz opcji wymontować tego zamka samodzielnie,może jest możliwość jego rozkręcenia przeczyszczenia,przemycia może to go obudzi do działania?ASO to ostateczność bo koszty spore
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2018, 11:48   #7
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana zamka w drzwiach przednich lewych.

Dziękuję za podpowiedzi.
Zamek rozebrany i winny jest mały mikrostyk.....nie odskakuje za każdym razem.

I teraz mam pytanie, czy będzie pasował taki mikrostyk z innego zamka ???.
Bo samo złączenie taśmy od niego to mały pikuś......czy takie same mikrostyki są w każdym zamku ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 11:29   #8
robert2609
ford::average
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Kożuchów
Model: fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 74
Domyślnie Odp: Wymiana zamka w drzwiach przednich lewych.

Nie powiem czy będzie! pasował,działał,skoro zakupiłaś już jakieś zamki i pewnie bez możliwości zwrotu to próbować przełożyć a nóż zadziała
robert2609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2021, 13:57   #9
Purtas_00
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-12-2015
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Fiesta MK6 FL Zamek drzwi lewych

Witam, po przejrzeniu kilku postów na temat "zamka drzwi" nadal mam kilka pytań stad ten temat

Wyciągniecie zamka wyczyszczenie (nie odrdzewiaczem wd itp. tylko środkiem do styków elektrycznych) nie pomogło.

nr. częsci: 2S61A219A65ABG

na internetach są ale z końcówka AAF

Czy sugerować się po prostu ze ja mam 8pin i na internecie tez szukać tez 8pin i będzie grac ?

Ostatnio edytowane przez Purtas_00 ; 15-07-2021 o 14:33
Purtas_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2021, 15:58   #10
slawomirro
ford::professional
 
Avatar slawomirro
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 02-04-2016
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta mk6 Ghia
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2007
Postów: 1,657
Domyślnie Odp: Fiesta MK6 FL Zamek drzwi lewych

Cytat:
Napisał Purtas_00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy sugerować się po prostu ze ja mam 8pin i na internecie tez szukać tez 8pin i będzie grac ?
Każdy 8 lub 9 pin lewy przedni zamek będzie poprawny.
Nr części ma mniejsze znaczenie, ale nie może być mniej niż 8 pinów.
No i zamek musi być dla ilości drzwi auta które masz.
Jak kupisz zamek z 3D do 5D, to tylne drzwi nie będą działać z centralnym, ale zamek z 5D w 3D zadziała.
slawomirro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.