Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2018, 07:31   #61
lester78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Witam.Co panowie powiedza na tki problem z zamkiem?
Widać jak pracuje w klamce przełącznik ale nie chce sie wcisnać do konca (zamykając kluczykiem).Po podlączeniu forscana pokazuje błą B1109-silniczek zamka centralnego drzwi pasażera
Obwód zwarty do masy Lecz dgy skasuje błedy forscanem mogę zamykać i otwierac drzwi bez najmniejszych przeszkód i blad się nie pojawia ale po odpaleniu auta i zgaszeniu wszystko wraca ponownie.Gdzie może leżeć przyczyna?

lester78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 13:45   #62
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Jaki smar polecicie do części mechanicznych zamka ?
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2018, 13:50   #63
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,712
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Smar biały w sprayu

Nastukane na szklanym ekranie
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2018, 21:41   #64
roki881
ford::amateur
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-05-2015
Skąd: czechowice
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci 140 PS
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Re: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Witam , mam problem z Mondeo mk4 2008 system bez kluczykowy.
zdarza mi sie czesto tak ze nie dziala centralny z kluczyka . jesli otworze dzwi recznie , wtedy wlacza sie alarm i dziala centrany , i zdarza sie tez gdy chce otworzyc z pilota i sie nie da , to za pare minut przychodze i dziala centralny z pilota.
Wydaje mi sie ze od momentu gdy mialem lekka kolizje i dalem auto do serwisu forda to tak mi sie dzieje. bardzo proszę o pomoc.

Bump: Aha jeszcze jedno , centralny wtedy nie dziala nawet gdy przekrecam kluczykiem, otwieraja sie tylko dzwi kierowcy, a reszta sie otwiera wtedy jak otworze drzwi za klamke i wlaczy sie alarm
roki881 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2018, 09:40   #65
mark.577
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2014
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Witam,
jako, że przeczytałem sporo wątków na temat centralnych zamków w Mk4 i nie tylko i nie natknąłem się dokładnie na sytuację taką jak moja, więc opiszę. Mianowicie, u mnie drzwi kierowcy nie ryglują się z pilota ani z przycisku na klamce zewnętrznej (pozostałe drzwi się ryglują). Dodam, że mam pojedyncze ryglowanie.
Natomiast po wciśnięciu blokady nad wewnętrzną klamką przy zamkniętych drzwiach (np. przez otwarte okno, lub zostając w środku) drzwi kierowcy się ryglują (wraz z pozostałymi drzwiami) i po oddaleniu się od auta z pilotem-kluczykiem biernym auto zostaje zamknięte, w tym również drzwi kierowcy.
Dziwne jest natomiast to, że po zaryglowaniu od środka drzwi kierowcy otwierają się bez problemu po chwyceniu za klamkę zewnętrzną po wykryciu kluczyka/pilota obok drzwi, czyli tak jak powinny (jednak blokada nad wewnętrzną klamką nadal pozostaje wówczas wciśnięta).
Po przeczytaniu kilku wątków obstawiałbym padnięty silniczek od ryglowania w siłowniku drzwi kierowcy. Jednak zastanawia mnie na jakiej zasadzie te drzwi się otwierają od zewnątrz po tym jak przecież zostały zaryglowane od środka, a silniczek, który odpowiada za ryglowanie i odryglowanie jest padnięty... (chyba że jednak nie ten sam silniczek odpowiada za jedno i drugie, tego właśnie nie wiem) ... a może to nie silniczek w siłowniku a raczej moduł drzwi? Może ktoś miał dokładnie taki przypadek, lub umie to wyjaśnić?
mark.577 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 20:07   #66
Kazio
ford::beginner
 
Imię: Kazimierz
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1400
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Centralny zamek - problem

Witajcie mam problem z Mondeo MK4 z 2008r. Silnik 2.0 145 km pb, sedan. Mam problem z centralnym zamkiem. Mianowicie jest tak, że czasami jak klikam na pilocie zamknięcie, to wszystkie drzwi zamykają się za pierwszym razem. Czasami zamykają się wszystkie oprócz przednich pasażera. Za drugim kliknięciem zamykają się wszystkie. Z otwarciem jest tak, że za pierwszym razem otwierają się wszystkie oprócz przednich pasażera lub oprócz tylnich prawych. Za drugim lub dopiero za trzecim kliknięciem otwierają się wszystkie. Bateria z pilota nowa. Co to może być? silniczki? Czy może jakieś styki trzeba przeczyścić? Czy całkiem coś innego?
Kazio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 20:36   #67
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Centralny zamek - problem

najprawdopodobniej pada ci zamek w drzwiach
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 20:49   #68
Kazio
ford::beginner
 
Imię: Kazimierz
Zarejestrowany: 17-04-2016
Skąd: Lublin
Model: Fusion
Silnik: 1400
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Centralny zamek - problem

Tzn? mam wymienić cały zamek? dwa zamki?
Kazio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 01:41   #69
rychu.zychu
ford::advanced
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4 GoldX, EDGE Titanium
Silnik: 1.8 TDCI , 3.5 V6
Rocznik: 2008 , 2015
Postów: 462
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Możesz kupić zamek od Anglika i podmienić silniczek.
rychu.zychu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2018, 10:15   #70
Pigmey6
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2017
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Nie działa centralny zamek w przednich prawych drzwiach

Witam,
Mnie również dopadł problem z zamkami – dwa tylne odmawiają posłuszeństwa (keyfree + podwójne ryglowanie)
Sprawa wygląda następująco:
- zamykam z guziczka w klamce przedniej: nie zamyka tyłu (dzyndzel przy klamce wewnętrznej się przemieszcza się o mniej więcej połowę), drzwi pozostają otwarte
- zamykam z pilota: jak wyżej
- wciskam dzyndzla przy klamce zewnętrznej i zatrzaskuję drzwi: zamknięte
- auto zamknięte, otwieram z kluczyka bądź pociągając za PRZEDNIĄ klamkę: przednie drzwi się oczywiście otwierają, tylne pozostają zamknięte
- auto zamknięte, otwieram pociągając za tylną klamkę drzwi z uszkodzonym zamkiem i wciśniętym ręcznie dzyndzlem – drzwi się otwierają, dzyndzel pozostaje wciśnięty (!)
- zamykam te drzwi ponownie i już ich nie mogę otworzyć…
Masakra normalnie.
Pytanie co wymienić – całe zamki?
Czy może styknie tylko same silniczki przełożyć – jeśli tak to jakie będą pasowały i czy dużo z tym roboty (zamknie już wyjmowałem więc to tego momentu bez problemu sobie poradziłem tylko co dalej)?
Poratujcie radą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pigmey6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.