Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2017, 08:20   #1
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

Witam jest ktos w okolicy Białej Podlaskiej z czyms lempszym niz forscan zeby wykonał aktualizacje i adaptacje modułu HCM xenonu?
Problem jest nastepujacy, na poczatku padl mi silniczek poziomowania xenon w lewej lampie na desce pojawil sie stosowny blad :"usterka oswietlenia"podczas wlaczenia zaplonu silniczki wykonuja delikatny ruch gora dól(nie taki jak przy uruchamianiu swiatel) lecz ciegna sa prawie na maksa schowane
po odczytaniu DTC
===HCM DTC B1A57:87-6C===
Kod: B1A57 - Obwód silniczka układu regulacji ustawiania reflektora z lewej strony

Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

Po dwókrotnej wymianie silniczka bez zmian, lecz po pewnym czasie dolaczyl blad:
===HCM DTC B1A58:87-6C===
Kod: B1A58 - Obwód silniczka układu regulacji ustawiania reflektora z prawej strony

Dodatkowe symptomy usterki:
- Brak komunikatu

Co bylo robione :
-wymieniane silniczki kilkukrotnie, bez zmian
-sprawdzanie wiazek w srodku lamp, wiazki ok
-sprawdzenie wiazek od lamp do modulu HCM, wiazki ok
-sprawdzenie wiazek od czujnikow poziomowania, wiazki ok (forscan pokazuje normalna prace czujnikow podczas ugiecia zawieszenia)
-diagnostyka tak jak w linku (napiecia, rezystancje "ksiazkowe") http://workshop-manuals.com/ford/mon...ing/#G954651t5
-bezpieczniki w EJB, ok
-podmiana modulu HCM, bez zmian
-kasowanie bledow DTC, reset modułu HCM, kalibracja lamp w forscan przebiega bez problemow lecz po ponownym wlaczeniu zaplonu stosowne info na zegarach i bledy jak pozywej , juz sil mi brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pogrzebałem w goglach i problemem moze byc blad kalibracji modulu.


Ostatnio edytowane przez rumunn95 ; 29-03-2017 o 08:23
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 09:11   #2
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

IDS pomoże.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 10:17   #3
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

mam nadzieje tylko kto tutaj posiada w mojej okolicy IDSa
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 16:29   #4
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

Cytat:
Napisał cliner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
IDS pomoże.
Nie byłbym taki pewny.
W swoim aucie w sumie miałem zamontowane 4 komplety lamp i nigdy nie musiałem używać IDS'a po wymianie lampy.
Coś przeoczyłeś.Zmieniałeś całą lampę na inną ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 19:12   #5
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

Nie zmienialem prawej , lewa kupilem z uszkodzonymi mocowaniami ale ta sama sytuacja, a tak to przekladalem silniczki. wyjmowalem wiazke z lamp i jest sprawna, niestety nie mam nimogo w okolicy do podmianki. Co moglem pominac nie liczac punktow z pierwszego posta? Co jeszcze sprawdzic

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez rumunn95 ; 29-03-2017 o 19:16
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 19:49   #6
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

To wygląda na uszkodzoną wiązkę/brak dobrego kontaktu na wtyczce pośredniej po miedzy lampami a modułem,pod warunkiem,że podmieniałeś moduł i skasowałeś błędy.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 21:36   #7
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

tak modul podmienialem , robilem reset pozniej kasowanie bledow i kalibracje niestety bez zmian. Wiazka sprawdzona takze pomiedzy pinami komunikacji LIN miernik na "dzwonku" pokazywal 0 czyli ok. Jutro wezme jeszcze kawalek kabla i puszcze wprost z modulu na lampy , sa dostepne jakies fotki ktoredy puszczona jest wiazka i czy gdzie po drodze nie ma jakis wtyczek zlacz o oznaczeniu C21-A/B-23?

Ostatnio edytowane przez rumunn95 ; 29-03-2017 o 22:19
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 18:04   #8
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

Po podmianie modułu błąd/błędy od razu wyskakiwały,czy po jakimś czasie ?
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 20:49   #9
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

Po podmiance modulu najpierw wyskoczyl blad zwiazany z bedna konfiguracja, lecz po kalibracji swiatel i ponownym wlaczeniu zaplonu stosowne info na desce wraz z bledami jw. Silniczki robia delikatny ruch gora dol ale ich ciegna sa prawie na maks schowane, identycznie zachowuja sie po zasileniu z zasilacza warsztatowego. Miernik pokazuje brak przerwy na przewodach LIN ani zwarc do masy czy plusa lecz mozliwe zeby nawet maly ubytek w kontakcie powodowal problemy z komunikacja ? . Wiecie moze w ktorym miejscu laczy sie przewod zolty (LIN z HCM) na rozprowadzenie do lamp? czy moze byc to w EJB?

Ostatnio edytowane przez rumunn95 ; 30-03-2017 o 20:58
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2017, 22:34   #10
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Adaptacja aktualizacja modułu HCM Xenon

Cytat:
Napisał rumunn95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiecie moze w ktorym miejscu laczy sie przewod zolty (LIN z HCM) na rozprowadzenie do lamp?
Przy złączu C21-A/B
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.