Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2020, 16:28   #11
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Brak reakcji na gaz i auto gaśnie

skoro ruszył pedałem gazu i było ok to tam bym zajrzał

gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2021, 13:07   #12
dawid1110
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus C-Max
Silnik: TDCI 1.6 109 KM
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Brak reakcji na gaz i auto gaśnie

Witam Panowie. Ponownie wracam z problemem. Przez okres październik - grudzeń auto użytkowałem - nie było problemów.Na początku stycznia po przejechaniu wcześniej w dzień 10 km auto postawiłem pod domem. Wieczorem chciałem go zapalic - nie zapali. Po jakiś 3 minutach auto zapaliło. Stwierdziłem że na następny dzień oddam go do mechanika - rano auto nie chciało wogóle zapalić. Skończyło się lawetą. U mechanika zjechałem z lawety normalnie - auto zapaliło. Mechanik zobaczył jakiś błąd na listwie paliwowej (dokładnie błędu nie pamiętam). Po tygodniu odebrałem auto bez błędów. Podczas powrotu około 30 km auto przy nieco mocniejszym przyspieszaniu zaczeło szarpać. Później zauważyłem że auto nie wchodzi powyżej 3000 obr/min. Zgasiłem go, wrócilem po jakiś 15 minutach. Auto zapaliło, obroty wróciły jednak powyżej 3000 nie mógł ich utrzymać, lekko obroty się bujały. Trafiło auto do znajomego który do niego miał zaglądnąć - znalazł jakis problem z ciśnieniem paliwa. Okazało się że jakaś wtyczka od czujnika ciśnienia paliwa była strasznie zasyfiona. Wyczyścił ją i auto jeździło bez problemu. Przez tydzień - podczas dojeżdżania do ronda auto zgasło i nie mogłem go zapalić. Po zepchnięciu go na pobocze - auto zapaliło i szczęsliwie dojechałem do domu. Po drodze też się zatrzymywałem na stacji benzynowej i auto normalnie zapaliło. Podjechałem ponownie do znajomego i zobaczył znowu błąd związany z EGR, który był wymieniany w czerwcu 2020. Po sprawdzeniu wtyczki od EGR błąd zniknął. Jeździłem pare dni - bez problemów - auto przyspieszało płynnie, nie szarpało nic się nie działo. Wczoraj pojeździłem jeszcze dla testów - wszystko było ok. Pojechałem odrazu na zakupy. Auto normalnie na parkingu zgasiłem samodzielnie. Po powrocie ponownie problem z zapaleniem. Samodzielnie sprawdziłem wtyczkę od egru. Po włożeniu auto nadal nie zapalało. Po około 30 sekundach siedzenia i myślenia co robić spróbowałem zapalić. Silnik zadziałał. Po ujechaniu może 500 metrów i redukcji biegu z 3 na 2 ponownie straciłem pedał gazu. Auto nie zapalało. Wypiąłem wtyczkę od EGRu i auto zapaliło. Dojechałem do domu a następnie do znajomego. Sprawdził w komputerze i błąd niskiego napięcia w jakimś czujniku (jakiś błąd o 5 V). Po wpięciu wtyczki EGR błąd związany z EGR. Znajomy zrobił ponownie adaptacje EGR bo być może po wymianie zapomnieli to zrobić. Błąd znikł. Auto bez problemu paliło. Po powrocie do domu i odstaniu jakiś 15 minut auto zapaliło przez problemu.
Jednak nadal mi siedzi w głowie to że ten sam problem miałem zarówno przed jak i po wymianie EGRu... Zimne luty na zegarach zrobione przez elektryka w sierpniu. Nie ma żadnych błędów od nich.
Pomożecie? Ktoś miał coś podobnego?

EDIT
Zastanawia mnie też to, że problem zaczął się po zaparkowaniu na krawężniku lewą stroną samochodu (tam gdzie jest sterownik silnika).

Ostatnio edytowane przez dawid1110 ; 05-02-2021 o 13:49
dawid1110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
check engine , diesel , gaśnie silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.