Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2021, 06:09   #1
Marek1145
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 150
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Drgania podłogi powyżej 90km/h

Witam.
Panowie i Panie czy wy też tak macie że powyżej 90km/h są odczuwalne niewielkie drgania podlogi i pod pedałami gazu? Mam tak na obu kompltach kół chociarz może jestem przewrazliwiony na tym punkcie, kiedys mialem honde accord i tam walczylem z tym.
Kiedyś jadąc samochodem demo Kuga też mialem takie odczucia ze przy duzych predkosciach sa drgania. Wiem że to pojęcie względne, mój brat jak by jechał powiedział by że nic nie drga. Wiem również ze jest to uzależnione od podłoża po którym jadę. A mimo wszystko wydaję mi się ze drgania są. Koła na 100% wyważone dobrze i to w niejednym zakładzie. Jak jest u was? Czy TTTM?

Marek1145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2021, 21:00   #2
deny24
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-01-2019
Skąd: Lubaczów
Model: Escape
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 73
Domyślnie Odp: Drgania podłogi powyżej 90km/h

W moim Escape są odczuwalne drgania po stronie pasażera pod prawą stopą trzymając nogę prostopadle do podłogi. Tylko w jednym miejscu. Nie jeździłem jako pasażer w swoim aucie i zauważył to mój kolega (inni tego nie wyczuwali), co potwierdziłem. Gdzie tkwi problem, nie wiem. Obstawiam luz albo odkształcenie osłon podwozia. Mam instalację gazową, więc może przewody powodują jakieś zawirowania powietrza. Albo po widlaku przy załadunku auta w USA coś się ugięło. Nie mam czasu tego sprawdzać. Pewnie będzie to tak samo trudne do zdiagnozowania, jak świst powietrza w rogu drzwi 🙁
deny24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 12:57   #3
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Kuga ST-Line AWD/Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 150 Pwershift/1.6TDCI
Rocznik: 2018/2011
Postów: 149
Domyślnie Odp: Drgania podłogi powyżej 90km/h

Witam . Posiadam Kugę TDCI 150km . Kupiona w salonie . W moim aucie od samego początku cos drgało, wchodziło w rezonans w przedziale obrotów 1900- 2200. Powyżej i poniżej wszystko ok. Objawiało sie to tym ,ze pod pedałem przyspieszenia czułem jakby mrówki w stopie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Serwis po kilkukrotnym sprawdzaniu nic nie znalazł . Były podejrzenia ,że przewody paliwowe drgają , że rury od klimy etc etc . Jednym słowem nic nie znaleźli . Odpuściłem sobie serwis i zabrałem sie sam za diagnozę . Przykręciłem nadkola przednie w dolnej części do fartucha błotnika. Dołożyłem kilka spinek do osłony dolnej która biegnie pod podwoziem i nakleiłem matę anty wibracyjną z castoramy na osłonę silnika . Mam spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spróbuj tak u siebie może pomoże .
KOZIOŁ... Kuga 2.0 TDCI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 15:13   #4
Marek1145
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 150
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania podłogi powyżej 90km/h

Dziękuję za odpowiedzi. Właśnie musze poszukac cos co mzoe powodowac wibracje. Jak by to byly koła to zawsze by bicie bylo. A tak np jadę do pracy to drga, jak wracam nic nie drga aż miło.
Marek1145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 18:02   #5
Marek1145
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-12-2018
Model: Kuga
Silnik: 1.5 EB 150
Rocznik: 2018
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania podłogi powyżej 90km/h

Dziwna sprawa niektorym moze okazac sie to smieszne ale jak jade po mokrym w deszczu wydaje mi się ze drgania sa duze, czasem jak wyjde z zakretu prawie ich niema, a jak jest duzy wiatr tez zanikaja. Moze faktycznie podwiewa mi pod podwozie i cos drga.

Bump: Dziwna sprawa niektorym moze okazac sie to smieszne ale jak jade po mokrym w deszczu wydaje mi się ze drgania sa duze, czasem jak wyjde z zakretu prawie ich niema, a jak jest duzy wiatr tez zanikaja. Moze faktycznie podwiewa mi pod podwozie i cos drga.
Marek1145 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.