Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2021, 21:55   #631
skaczacy
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 08-02-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0B
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Hmm coś takiego wykombinowałem ciekawe czy przejdzie. Co myślicie ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka

skaczacy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2021, 11:43   #632
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Hej, mam dylemat w postaci czy kupić oryginalny bagażnik dachowy czy np. Amos Beta Dynamic + kit 103. W amosie belki 140 cm, oryginalne to pewnie też coś koło tego. Docelowo do przewożenia boxu dachowego.

Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam!
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2021, 20:46   #633
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Na oryginalnych nie przewieziesz nic szerszego niż 115cm. Ostatnio musiałem przewieźć płyty 120 cm szerokie, więc wiem.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2021, 21:28   #634
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Kupiłem oryginalny jednak, jak się nie sprawdzi to sprzedam i zainwestuje w coś innego. Docelowo box będzie na stałe zamontowany, a rowery na hak w razie czego. belki z 2011 roku, ja mam s-maxa z 2009 r. ale to raczej bez znaczenia.
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2021, 08:01   #635
arek_r1
ford::beginner
 
Avatar arek_r1
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Tychy
Model: S-max MK1
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Na oryginalne trzeba uważać, po ostatniej trasie 1500km z boksem taurusa połamały się wszystkie podkładki. Box nieprzeciążony, prędkości katalogowo utrzymane, a jednak.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210628_090418.jpg (101.4 KB, 114 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210629_194340.jpg (69.1 KB, 113 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210629_194516.jpg (68.2 KB, 106 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210629_194349.jpg (91.4 KB, 103 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez arek_r1 ; 23-07-2021 o 08:08
arek_r1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2021, 11:57   #636
marpo321
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-08-2016
Model: S-Max I (był Focus II)
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Witam forumowiczów,

Rozglądam się za boksem do S-maxa (rok 2014, dach panoramiczny).

Niestety w moim garażu z sufitu wystają różnego rodzaju rury i inne elementy konstrukcyjne i mam obawy czy zmieszczę się z boksem. Zmierzyłem odległość między dachem a najniżej wystającym elementem. Mam tam 45 cm przestrzeni. Czyli od powierzchni dachu do najniższego elementu konstrukcji garażu muszę zmieścić wysokość boksa + wysokość belek - wszystko nie może mieć więcej niż 45 cm.

Sprawdziłem, że boksy z reguły mają ok 40-45 cm wysokości, ale płaskie boksy mogą mieć po 35, np. ten:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Szukam teraz informacji o tym ile dany bagażnik zajmuje miejsca w wysokości od dachu do powierzchni belek poprzecznych, ale nie mogę znaleźć tej informacji, ani w przypadku oryginalnego bagażnika Forda do panoramy, ani na stronie Thule (w instrukcjach są podane odstępy od krawędzi dachu, ale nie widzę tam nigdzie informacji o wysokości całej konstrukcji).

Czy ktoś z kolegów, kto ma zamontowany bagażnik na S-Maksie z panoramą mógłby organoleptycznie zmierzyć u siebie wysokość od dachu do powierzchni belek poprzecznych (oczywiście z informacją o modelu bagażnika)?

Ponadto ze zdjęć widzę, że boksów z reguły nie kładzie się płasko na belkach, tylko one jakby trochę "osiadają" poniżej poziomu belek. Tak więc całość nie równa się wysokości belek + wysokość boksa, tylko będzie tam parę cm mniej. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z kolegów kto ma zamontowany komplet zmierzył u siebie całość od powierzchni dachu do powierzchni boksa (z informacją o modelu bagażnika i boksa).

Być może ta informacja przyda się również innym forumowiczom, którzy mają podobny problem do mojego.

Art
marpo321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2021, 22:39   #637
Pantera78
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2021
Skąd: Ryki
Model: S max
Silnik: 1.6 115
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Bagaznik dachowy

Witam. Posiadam esia 2011 bez relingow i panoramy. Moje pytanie: czy będzie do niego pasować bagażnik dachowy od galaxy?
Pantera78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2021, 21:45   #638
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Cytat:
Napisał arek_r1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na oryginalne trzeba uważać, po ostatniej trasie 1500km z boksem taurusa połamały się wszystkie podkładki. Box nieprzeciążony, prędkości katalogowo utrzymane, a jednak.
No jednak u mnie po pierwszym razie też trzy sztuki rozsypały się w drobny mak, na szczęście skleiłem superglue, jeżdżę dalej i jest git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko delikatnie dokręcam motylka (tyci tyci) a tak przy okazji idzie dokupić te elementy plastikowe?

Pozdrawiam!

Bump: Tak po za tym spoko się ten box prezentuje. Co to za model? Jaka pojemność? Z zamocowanym boxem mniej gwiżdżą belki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Jakbym widział swojego S-maxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2021, 05:58   #639
arek_r1
ford::beginner
 
Avatar arek_r1
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Tychy
Model: S-max MK1
Silnik: 2,0 Duratec HE
Rocznik: 2009
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Cytat:
Napisał Mario87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a tak przy okazji idzie dokupić te elementy plastikowe?
Ja wydrukowałem na drukarce 3D materiał PET-G, ale są z pełnym wypełnieniem materiału, nie jak oryginały - puste w środku.
Jak chcesz to daj znać ile sztuk i się dogadamy, koszt niewielki, 800km z czterema rowerami na dachu, 70kg obciążenia i dalej trzyma, dokręcone do oporu.

Cytat:
Napisał Mario87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to za model? Jaka pojemność?
Box Taurus Adventure 630

Cytat:
Napisał Mario87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z zamocowanym boxem mniej gwiżdżą belki?
Trochę mniej aczkolwiek, nie odważył bym się stwierdzić że jest cicho, hałas zaczyna się od 100km/h, komfortowe podróżowanie do 80.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210725_104553.jpg (95.5 KB, 92 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20210725_104256.jpg (97.9 KB, 85 wyświetleń)
arek_r1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2021, 20:46   #640
Mario87
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Legionowo
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 57
Domyślnie Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy

Na jesieni będę się przymierzał do kupna boxa, nie ma wyjścia, 4 dziecko w drodze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ten spoko, pojemny i dobrze się prezentuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do tych plastików to z chęcią. Ale to już na priv. się odezwę. Może w weekend trochę czasu będzie to ustalimy co i jak. W każdym razie z tą drukarką dobra opcja.
Tak z ciekawości, to zmieniałeś wydech, że jest na wprost, czy jakaś modyfikacja delikatna? Mi to się marzył podwójny taki jak w 2.5T Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie można mieć wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mario87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.