Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2020, 11:54   #11
Bezen
ford::amateur
 
Imię: Staszek
Zarejestrowany: 31-10-2016
Skąd: Opole
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cytat:
Napisał adamjoker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tylko jaki masz silnik, żeby kontrolka na 100% działała.
Chyba się udało, czy jak wlanczas grzanie przedniej szyby to dioda powinna się tez zaświecić ?


Ostatnio edytowane przez Bezen ; 30-08-2020 o 12:35
Bezen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 12:57   #12
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cytat:
Napisał Bezen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba się udało, czy jak wlanczas grzanie przedniej szyby to dioda powinna się tez zaświecić ?
Chyba włączasz ale nie powinno tak być tylko jak włączasz grzanie tylnej szyby to wtedy równocześnie grzane są lusterka boczne.
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 13:56   #13
Bezen
ford::amateur
 
Imię: Staszek
Zarejestrowany: 31-10-2016
Skąd: Opole
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cytat:
Napisał ellocco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba włączasz ale nie powinno tak być tylko jak włączasz grzanie tylnej szyby to wtedy równocześnie grzane są lusterka boczne.
Czyli jak włączasz u siebie ogrzewanie tylnej szyby to kontrolka swieci ?
Bezen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 15:33   #14
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Tak. Podczas wypalania dpf sama się włącza. A włączając grzanie tylnej szyby włącza się równocześnie grzanie lusterek bocznych i wtedy dioda też się świeci.
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2020, 17:00   #15
Bezen
ford::amateur
 
Imię: Staszek
Zarejestrowany: 31-10-2016
Skąd: Opole
Model: KUGA
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Ok działa. Zrobiłem dokładnie tak jak opisał adamjoker. Dziekuje za pomoc !!!!
Bezen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2021, 23:54   #16
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cześć!
Pewnie dostanę złotą łopatę za odgrzebanie tematu... ale co mi tam? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kilka tematów o kontrolce DPF przeczytałem na forum, bo temat ten mnie żywo interesuje.
Świeżo co, kilka dni temu zakupiłem Kugę FWD z 2010 roku. 136KM. Mój pierwszy ropniak z wynalazkiem filtra DPF.

Przekopuję forum, i w kilku tematach o mitycznej diodzie, przewija się oznaczenie silnika DW10.. albo DW10C.
Ja nie mogę się dopatrzeć u siebie podobnego oznakowania. Mój silnik, wedle papierów auta to PSA G6DG, 1997 cm3, 100.0 kW. Auto wyprodukowane 09,03,2010.

Przegrzebałem internety i nie mogę się połapać w oznaczeniach tych silników. Albo ja nie umiem - ale nie znajduję silnika DW10/DW10C przy Kudze. Zatem, zapytam wprost bo widzę tu konkretnych specjalistów - czy w mojej wersji silnikowej i roczniku auta, dioda na lusterku będzie działała?
Pytam, bo zamontowałem diodkę do zasilania lusterka (świeci po odpaleniu grzania z przycisku), przejechałem już z 600 km od zakupu auta (cały czas z klimą) i ani dioda się nie zapala, ani nie wyłapałem żadnych objawów wypalania DPF (spalanie chwilowe, zaburzenia rytmu pracy silnika, dmuchawa). Co dziwnym jest, bo chyba powinno się już zadziać? DPF jak sądzę, w aucie jest - auto z Belgii (ostatni belgijski przegląd z 04 2021 a tam są w tym względzie dosyć restrykcyjni) no chyba, że handlarz mnie okantował? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... Ale twierdził że jest (pytałem). Idzie to jakoś zweryfikować bez rozpinania wydechu fizycznie?

Z innej beczki - czy defekt termostatu może mieć wpływ na proces wypalania? Np zawiesić/przerywać procedurę? Dziś umawiałem auto na wymianę termostatu (silnik dogrzewa się do max 75-78 *C, po włączeniu klimy albo w czasie jazdy - temp spada) i rozmawiałem z lokalnym specem od Fordów - który patent z diodą skwitował ironicznym uśmieszkiem... Wg niego - to nie zadziała i już. Nie wchodził w szczegóły, ani nie podał innych argumentów.

Reasumując - to jak to w końcu jest?
- z tymi kodami silników w kugach 2008-2012? Mój G6DG to po "waszemu" co?
- jak stwierdzić inaczej niż fizycznie, czy dpf jest w aucie?
- Zakładając że jest filtr - czy w moim aucie patent z diodą na lusterku zadziała? Czy też szukać przejścia do komory silnika (przekaźnik)?
- Czy niesprawny termostat może być powodem tego, że przez 600 km mojej jazdy nie uruchomiło się wypalanie?

Z góry dziękuję za pomoc i za wyrozumiałość dla świeżaka. To mój pierwszy Ford.
Pozdrawiam, Andrzej
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2021, 08:18   #17
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cytat:
Napisał AndrzejKra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- z tymi kodami silników w kugach 2008-2012? Mój G6DG to po "waszemu" co?
DW10

Cytat:
Napisał AndrzejKra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- jak stwierdzić inaczej niż fizycznie, czy dpf jest w aucie?
Podłączyć sprzęt do diagnostyki.

Cytat:
Napisał AndrzejKra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Zakładając że jest filtr - czy w moim aucie patent z diodą na lusterku zadziała? Czy też szukać przejścia do komory silnika (przekaźnik)?
Raczej wątpię.

Cytat:
Napisał AndrzejKra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- Czy niesprawny termostat może być powodem tego, że przez 600 km mojej jazdy nie uruchomiło się wypalanie?
Jak najbardziej.
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2021, 08:28   #18
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cytat:
Napisał AndrzejKra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....
- jak stwierdzić inaczej niż fizycznie, czy dpf jest w aucie? ...
Czy został wycięty - to tylko "fizycznie" bo, że "z fabryki" był - to wiadomo bez sprawdzania, bo Kuga z DW10 "nie istniała" bez DPF...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2021, 07:39   #19
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

Cześć.
Dziękuję za dotychczasowe wpisy do moich pytań.
Termostat wymieniony, teraz jest ok (wskazówka o milimetr przed 90*c i pokrywa się ze wskazaniem odczytanym przez komputer). Żadnych błędów auto nie zgłasza. Mechanik na moją prośbę sprawdził czy nie ma śladów grzebania przy dpf i nic nie stwierdził (ale nie rozpinał wydechu). Twierdzi że patrzył w programie diagnostycznym i wygląda wszystko ok...
A ja dobijam do 800 km od zakupu auta i nadal nie stwierdziłem oznak procesu wypalania filtra. Dioda milczy. Żadne symptomy nie wystąpiły. Nerwuję się jak przed pierwszą randką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To jest mój pierwszy ropniak z dpf.

Na dniach zamówię interfejs i będę chyba z laptopem jeździł... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na co mam zwracać uwagę? Jakie info o stanie dpf mogę z czytać forscanem? Może Ktoś poratować linkiem do stosownego tematu na forum?
Dziękuję i pozdrawiam, Andrzej
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2021, 20:50   #20
Czupa_kabras
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Rzeszów/Tyczyn
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 179
Domyślnie Odp: Dioda informująca o procesie wypalania DPF

no 800 to sporo za dużo
a jakie widzi zapełnienie dpf

podczas wypalanie zużycie chwilowe skacze do ok 1,5l na postoju i włacza wentylatory chłodnicy

Ostatnio edytowane przez Czupa_kabras ; 18-07-2021 o 20:53
Czupa_kabras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.