Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2021, 22:09   #1
Skibin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

Dzień dobry mam pytanie , mam problem ze swoim ford mondeo mk4 2.0 145km benzyna/LPG po dłuższym postoju jak odpale Forda rano np po nocy, nie zawsze ale często zdarza się tak że ciężko ma wejść w obroty dodaje gazu to się dusi i nie raz gasnie jak go zgaszę i zakręcę jeszcze raz problem znika chodzi wtedy pięknie, dodam że wymieniłem ostatnio uszczelkę pod pokrywa zaworów bo dwie świece były w oleju i 4 nowe świece włożyłem ngk . Nie wiem czy to ma znaczenie ale instalacja gazowa też jest świeża ma 2 tyg . Gazownik sugeruję że może być problem w klapach od kolektora, żaden błąd w forscanie nie wyskakuję i dodam ze przed instalacja gazowa nie było tego problemu samochód ładnie palił i jezdził i nie wiem własnie gdzie szukac przyczyny ale tez samochod mialem nie dlugo bo dopiero co kupilem więc na czystej benzynie jezdziłem dwa tygodnie i nic sie nie działo


Ostatnio edytowane przez Skibin ; 29-06-2021 o 22:24
Skibin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2021, 05:00   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

były już takie prblemy opisywane na forum więc poszukaj , LPG rozjechało mapy benzyny prawdopodobnie , więc lpg do regulacji.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2021, 06:26   #3
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

Z tego co opisujesz wynika że parownik LPG puszcza ci podciśnieniem gaz do kolektora ( uszkodzona membrana) aby to sprawdzić weź wężyk podciśnienia który idzie do kolektora z parownika i wsadź do butelki z wodą ( na odpalonym aucie ) jak bombluje to parownik do wymiany. Jeśli parownik okazał by się OK to odłącz aku i zewrzyj klemy + z - i podłącz ponownie 0 czynność ta zrestartuje ustawienia ECU pojeździj z 30-50km na PB zanim właczysz LPG i problemy powinny ustać.

PS:
Pamiętaj że po odłączeniu aku będziesz musiał prawdopodobnie podać kod do radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2021, 09:32   #4
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2021, 21:39   #5
Skibin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

Cytat:
Napisał kluska123244 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co opisujesz wynika że parownik LPG puszcza ci podciśnieniem gaz do kolektora ( uszkodzona membrana) aby to sprawdzić weź wężyk podciśnienia który idzie do kolektora z parownika i wsadź do butelki z wodą ( na odpalonym aucie ) jak bombluje to parownik do wymiany. Jeśli parownik okazał by się OK to odłącz aku i zewrzyj klemy + z - i podłącz ponownie 0 czynność ta zrestartuje ustawienia ECU pojeździj z 30-50km na PB zanim właczysz LPG i problemy powinny ustać.

PS:
Pamiętaj że po odłączeniu aku będziesz musiał prawdopodobnie podać kod do radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuje bardzo za pomoc z tego co wiem gazownik podłaczał jakis stary komupter obd i własnie wtedy samochod zaczął wariowac z obrotami
jutro jade do niego ma kalibrowac gaz bo wyskoczyl bład ze zbyt bogata mieszanka ktory pojawiał sie juz wczesniej

a kod z radia juz mam kupiłem od goscia w necie z forum za 17 zł bo gazownik przy montażu gazu widocznie odpinał klemy


Dzisiaj zresetowalem ecu tak jak kolega pisal, bede pisał czy pomogło

Ostatnio edytowane przez Skibin ; 02-07-2021 o 23:06
Skibin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2021, 20:07   #6
Skibin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

Witam jeszcze raz , zresetowanie ECU pomogło na parę dni , jednak dzis problem powrocił . Dzisiaj przy odbieraniu paczki z inpostu na chwile zgasiłem samochod i znow auto mialo ciezko wejsc na obroty, pomoglo ponowne odpalenie samochodu , pozniej jak tankowalem gaz bylo to samo . Gazownik juz z 4 razy mapy poprawiał moze to byc wina gazownika ? Wczesniej jak jezdzilem nie dlugo bo z 2 tyg zanim kupilem samochod i zalozylem gaz ale problemow z odpaleniem samochodu nie mialem a duzo jezdzilem przez te 2 tyg , dopiero zaczeły sie po instalacji gazu , dodam ze gazownik podlaczal jakis swoj komputer pod niego i wtedy zaczał mu nie rowno pracowac tak mi powiedzial . Co dalej sprawdzać w tej sytuacji ? Z nowych swiec nkg kupilem nowe org fordowskie ale wymiana swiec czy tych czy tamtych nie pomogła
Skibin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2021, 20:29   #7
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

reset ecu czy odłączenie akumulatora to w zasadzie to samo. silnik po tym robi adaptacje. pojeździj po odłączeniu aku na benzynie, jeśli objaw nie powróci no to winny jest gaz
rajman jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2021, 20:39   #8
Skibin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

no jezdziłem własnie i problem powrocil , przez pare dni bylo dobrze ale dzisiaj znow sie dławil przy odpaleniu
Skibin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2021, 20:50   #9
Styber
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-03-2014
Model: Focus MK2.5
Silnik: 1.8L 125PS
Rocznik: 2009
Postów: 480
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

Czytałeś temat spod linku, który podałem wyżej?
Tam jest rozwiązanie problemu.

Jeśli oczywiście LPG jest prawidłowo ustawione.

Ostatnio edytowane przez Styber ; 07-07-2021 o 20:53
Styber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2021, 20:55   #10
Skibin
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-05-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dławienie się przy odpaleniu benz/lpg

Cytat:
Napisał Styber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytałeś temat spod linku, który podałem wyżej?
Tam jest rozwiązanie problemu.

Jeśli oczywiście LPG jest prawidłowo ustawione.


Czytałem , ale nie za bardzo wiem jak szukać kogoś kto mi to ogarnie. Musi to być serwis ? Czy ktoś prywatnie ? Na olx patrzyłem ale tam są aktualizacje do radia
Skibin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.