Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-06-2021, 10:40   #81
argoneek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-02-2016
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Błąd P0149 zapowietrzanie układu paliwowego

Dzień Dobry.
Focus 1.8 TDDI 90 KM 2001 , od pewnego czasu walczę z pewnym problemem.
Jakiś 1.5 roku temu wymieniałem pompę wtryskową tzn starą zregenerowali i włożyli spowrotem.
Już od początku zaczęły się problemy z odpalanie . Rano zawsze odpala , gorzej jak pojadę do pracy postoi z 8h i już jest problem z zapaleniem. Kręci z 2-3 razy i odpali , sporo dymy z tego jest.
Wymieniłem świece , przewody paliwowe ,czujnik temperatury, filtr paliwa, sprawdzałem ustawienie pompy względem rozrządu , wymieniałem 2 wtryski bo były padnięte, dolewałem do paliwa środek na czyszczenie wtrysków, mam nowy aku., przez jakiś czas był spokój. Ale teraz problem wrócił.

Jak jest zimno to nie było problemu z odpalaniem . Praktycznie zawsze zapali od 1 strzała.

Teraz jak się robi ciepło i postoi w słońcu jak jest tak z 28 stopni to zawsze się zapowietrza. Kręcę 2-3 razy i zapala . Po podłączeniu pod komputer pojawia się błąd P0149 czasami się pojawiał błąd P1564 (ale to rzadko raz albo dwa się pojawił)

Czy może coś pomoże mechaniczne ustawienie kąta wtrysku ( na fasolkach) a może wymiana czujnika wałka rozrządu ? (czytałem że też może powodować taki problem ) Czyżby pompa wtryskowa została źle zregenerowana ?
Jakieś pomysły jak się pozbyć uciążliwego problemu wracającego latem jak się robi gorąco .
pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez argoneek ; 10-06-2021 o 11:54
argoneek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2021, 19:32   #82
Mrlama
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2020
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 56
Domyślnie 1.8 TDDI gaśnie, dopiero po około 7 próbach odpalenia mozolnie odpalił

Witam, przed chwilą byłem świadkiem przerażającej sytuacji jaką było "Padnięcie" mi auta. Mam fokę 1.8 TDDI z 2000r i podłączyłem ją pod kompa żeby posprawdzać jakimi błędami wyrzuci przy okazji czyszcząc czujnik intercoolera. Auto wyrzuciło błędem P0149 czyli kąt wtrysku ale nie przejąłem się tym za bardzo bo już od ponad roku wydaje mi się że raz wyrzucał ten błąd a raz nie. Zgasiłem auto i miało lekki problem z odpaleniem pokręcił trochę i odpalił. Sprawdzałem przewody paliwowe i przy wężu prowadzącym do puszki filtra paliwa znalazłem małą dziurkę ale ciężko powiedzieć czy może tam lecieć powietrze. Po czym auto samo zgasło. Dopiero po około 7 próbach odpalenia mozolnie odpalił i po zgaszeniu pali od strzała. Auto było lekko pod górkę jeśli ma to jakieś znaczenie. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to będę wdzięczny bo jestem przerażony wizją że takie "jaja" się dzieją.
Pozdrawiam.
Mrlama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2021, 09:14   #83
Mrlama
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2020
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 56
Domyślnie 1.8 TDDI - P0149 Koniec pompy ?

Witam, posiadam fokę 2000r od 3 lat i z tego co kojarzę już przy pierwszym podłączeniu do kompa po kablu vscan stn11700 w forscanie pokazywało błąd P0149. Kiedyś był podłączany do profesjonalnego kompa w warsztacie i nie wykazało mu tego błędu. Teraz mam zagwozdkę bo wymieniałem ostatnio filtr paliwa na nowy ze względu na zamulenie auta, lewe powietrze i luźny wąż przy pompie i filtrze. Filtr jak i wąż zostały zmienione, zaciśnięte na obejmach, mechanik zassał paliwo z pompy i wlał do filtra. Auto odpaliło od razu na równych obrotach i ożyło. Po tygodniu jazdy podłączyłem go spowrotem po kablu do forscana i znowu błąd P0149. Patrzyłem na wąż i filtr nie wygląda żeby była gdzieś nieszczelność chyba że w pozostałych wężach może być bo mechanik stwierdził że no wszystko jest tam "samoróbką" którą pozostawił po sobie ostatni mechanik. Były wymieniane też węże od przelewów na wtryskach ale nie wiem czy jest możliwość by gdzieś tam mogło się dostawać powietrze. Ostatnią rzeczą jest co mi przychodzi do głowy rozrząd który wymieniany był prawdopodobnie przy 100 tyś km a teraz mam 232 tyś może mieć to jakiś wpływ ? Jeżeli chodzi o takie typowe objawy dla zużytej pompy to nie mam ani jakiegoś twardego stukania w silniku, nie dymi chyba że przy 4 tyś obrotach puści szarego dymka, nie ma problemów z odpalaniem na zimnym jak i ciepłym silniku, nie szarpie po wymianie filtra, nie pokazują się inne błędy które przy pompie mogłyby się pojawiać. Na komputerze z programem Delphi po usunięciu tego błędu pojawiał się błąd P007F który raz dawał się usunąć a raz nie.
Może komuś będzie chciało się poczytać te wypociny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nakieruje mnie na najprawdopodobniejsza przyczynę tego błędu prócz powolnego (3 lata ?) zgonu pompy.

Ostatnio edytowane przez Mrlama ; 04-10-2021 o 09:35 Powód: Dopisanie informacji
Mrlama jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2021, 20:48   #84
zbinek512
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-03-2012
Model: ford focus
Silnik: 2.0 tdci 163km
Rocznik: 2013
Postów: 330
Domyślnie Odp: 1.8 TDDi błąd P0149

Witam
Nie będę zakładał nowego tematu.
Nadal walczę z pompą vp30.
Sterownik wyrzuca błędy P0149, P1564, P1666.
Dwa pierwsze są związane ze złym kątem wtrysku, trzeci z błędem synchronizacji czujnika obrotów na pompie i wałem.
Co do kąta wtrysku chcę sprawdzić sam zawór czy jest sprawny. Podejrzewam też uszkodzenie mechaniczne pompy (zatarty tłok kąta wtrysku).
Najbardziej zastanawia mnie trzeci błąd. Czy jest to wina czujnika na pompie (podobno jest sprawny), lub wina czujnika wału, czy może jest źle ustawiony rozrząd (wał korbowy -pompa?) Czy błąd synchronizacji może powodować zły kąt wtrysku?
Generalnie auto odpala, ale strasznie dymi. Czuć niespalony olej napędowy.
Podzielcie się swoimi doświadczeniami na co ewentualnie zwrócić uwagę w poszukiwaniach.
zbinek512 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , focus i , paliwo , pompa wtryskowa , tddi , wtryski


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.