Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2016, 07:22   #1
Garbobolok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Kluczbork
Model: Focus
Silnik: 1.6 Tdci 90km było a jest 123 ;)
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Zapowietrzanie układu paliwowego?

Witajcie,
w zeszłym tygodniu wracając z pracy wyprzedziłem rząd samochodów, pod koniec przyspieszania w okolicy 3,5 tyś obrotów silnik zaczął przerywać delikatnie, gdy wcisnąłem więcej gazu, auto przestało reagować na gaz (hamowało silnikiem), po wciśnięciu sprzęgła auto gasło więc tocząc się odpalił z 5 biegu i po jakimś czasie i lekkim poszarpywaniu auto wracało do życia i dało się jechać ale tylko pod warunkiem utrzymywania niskich obrotów (poniżej 2,5). Myślałem, że to jednorazowa akcja i po chwili znów spróbowałem dynamicznie przyspieszyć i znów to samo po osiągnięciu powyżej 3 tyś obrotów auto przestawało reagować i gdy się zatrzymałem( bo niestety pojawiło się czerwone światło) to już niestety auto nie odpaliło. Pomyślałem, że mam stary filtr paliwa więc po holowaniu do serwisu wymienili mi filtr na nowy i odpowietrzeniu systemu dzisiaj wracając z pracy znów przyspieszyłem dynamicznie i znów to samo, powyżej 3 tyś auto zaczyna przerywać itd. Co to może być? Foczka 1,6 tdci 2005r od nowości w moim posiadaniu przebieg 286 tyś.

__________________
1.6 tdci (90KM) 123KM V-tech 2005
Garbobolok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 13:05   #2
Garbobolok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Kluczbork
Model: Focus
Silnik: 1.6 Tdci 90km było a jest 123 ;)
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego?

EDIT: Wyskoczył błąd P0089 czyli czujnik ciśnienia w przewodzie paliwowym. Auto oddałem do serwisu i powinni dzisiaj albo jutro dzwonić co to się dzieje. Będę informował na bieżąco.
__________________
1.6 tdci (90KM) 123KM V-tech 2005
Garbobolok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2016, 14:55   #3
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego?

Poczytaj tematy na Forum o utracie mocy w TDCi-kach i zapalającej się kontrolce świec żarowych oraz o znaczeniu tegoż błędu => wg mnie:
- sprawdź wtryski: przelewające tracą ciśń. (bład ...) w układzie i na wyższych obrotach kiedy potrzebujesz go więcej po prostu go brakuje bo wraca na pompę i tak się "mieli" zamiast zasilać wtryski ..... :/
- sprawdź pompę => prawdopodobnie potrzebna regeneracja
- itd. wg => Forum ...
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2016, 17:07   #4
Garbobolok
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Kluczbork
Model: Focus
Silnik: 1.6 Tdci 90km było a jest 123 ;)
Rocznik: 2005
Postów: 28
Domyślnie Odp: Zapowietrzanie układu paliwowego?

Winny wszystkiemu był zawór EGR. Auto było zdiagnozowane w FORDSLAWEK i powiem wam, pełen profesjonalizmGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. polecam.
EGR'a wymieniłem sam i auto jeździ bezproblemowo.
__________________
1.6 tdci (90KM) 123KM V-tech 2005
Garbobolok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus ii , focus mk2 , gaśnie silnik , zapowietrzenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.