Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2019, 22:47   #1
mack_dev
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Model: Focus
Silnik: 16. TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Pewne źródło oryginalnych części

Witam,
przy okazji grubszej roboty wynikającej z przebiegu, zostawiłem w aso worek pieniędzy. Wcześniej koszty serwisu były niewielkie, więc nie zastanawiałem się nad tym, ale napiszcie mi - jakim sposobem sklepy internetowe mają oryginalne części ponad połowę taniej? Aso twierdzi, że tylko oni są jedynym pewnym źródłem oryginałów, a sklepy mówią, że mają swoje dojścia i u nich też tylko oryginały, a aso kręci frajerów. Zadając to pytanie czuje się trochę jakbym wyszedł po długim czasie z jaskini, ale jeśli ktoś mógłby mnie oświecić, nawet brutalnie, to byłbym wdzięczny ;-)

mack_dev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2019, 22:57   #2
mirut
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: Pewne źródło oryginalnych części

Myślę że trzeba się pochylić nad słowem 'oryginalne'. Bo co wg Ciebie to oznacza? Dobrze by było dać element do przykładu. Napisz co tam ciężkiego wymieniales.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
mirut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 06:50   #3
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Pewne źródło oryginalnych części

Witam

1) Jednym ze słów jest marża

Tak samo wystarczy porównać dowolną rzecz (z dowolnej branży)w sklepie stacjonarnym i internetowym.

Czasami wchodzą tematy róznic podatkowych i sprowadzanie z innego kraju

2) Działa to też w drugą stronę - bywa, że ASO ma coś taniej, niż handlarze

3) Nie piszę o podróbkach - bo to jakby nie na temat
Natomiast wystarczy cenę dowolnej części porównać w ASO i sklepach internetowych


4) Spotkałem się z narzekaniami, że w niektórych branżach sklepy internetowe "psują rynek"
w ten sposób, że do ceny hurtowej nie doliczają marży, a kombinują na zyskach doliczanych do kosztów przesyłki

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 02-04-2019 o 06:55
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2019, 07:15   #4
mirut
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: Pewne źródło oryginalnych części

Często też jest tak ze sklepy internetowe mają rabaty u producentów czy też hutrowni i dzięki temu mogą trochę taniej sprzedać dana cześć. Kupując w Aso to kupowanie prawie bez rabatu. Tak przynajmniej mi się wydaje.

Hest jeszcze kwestia producenta części. Przecież ford czy inne marki nie produkuje wszystkiego sam. Więc zleca to innym firma. Następnie te firmy wytwarzają części że znaczkiem Ford. Kiedy ma wolne przebiegi, zmienia znaczek na jakiś inny i dalej produkuje te same części. Nie piszę tu o firmach które ewidentnie kopiuja i wytwarzają produkt podobny ale już nie ten sam.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
mirut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 08:53   #5
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Pewne źródło oryginalnych części

Cytat:
Napisał mirut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Następnie te firmy wytwarzają części że znaczkiem Ford. Kiedy ma wolne przebiegi, zmienia znaczek na jakiś inny i dalej produkuje te same części.
Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Co ty piszesz? Masz o tym pojęcie, czy przeczytałeś to gdzieś w poradniku dla blondynek?
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 09:02   #6
mirut
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 06-12-2005
Skąd: Bydgoszcz
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 53
Domyślnie Odp: Pewne źródło oryginalnych części

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ty piszesz? Masz o tym pojęcie, czy przeczytałeś to gdzieś w poradniku dla blondynek?
Nie obrażaj mnie tekstem, że czytałem poradnik dla blondynek!

Jak chcesz udowodnić, że masz rację to rzuć konkretne argumenty a nie populistyczne hasła.

Firmy które produkują części dla Motocraft, produkują też pod swoją marka. Jeśli się mylę to proszę o konkretne argumenty. A tak po za tym jeśli Motocraft by miał wszystko sam produkować, to jestem ciekaw ile dziesiat albo set tysięcy ludzi musieliby zateodniac.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
mirut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 14:43   #7
mack_dev
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Model: Focus
Silnik: 16. TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 64
Domyślnie Odp: Pewne źródło oryginalnych części

Hej, dzięki za odpowiedzi. Przez "oryginały" rozumiem części wyprodukowane wg takich samych standardów jak te na pierwszy montaż.
Nie mam z tym dużego doświadczenia, ale klocki, tarcze i elementy zawieszenia w poprzednim samochodzie kupowałem niby takie same jak były wcześniej zamontowane, a jednak zużyły się znacznie szybciej, pomimo takich samych warunków jazdy.
Rozrząd w aso (nr 2008686) to około 1300zł, a pierwszy lepszy sklep ma niby to samo za 650zł. Nie wiem, może po prostu boli mnie, że przepłaciłem i nie ma co już teraz nad tym jęczeć ;-)
mack_dev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2019, 15:45   #8
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Pewne źródło oryginalnych części

Cytat:
Napisał mirut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak po za tym jeśli Motocraft by miał wszystko sam produkować, to jestem ciekaw ile dziesiat albo set tysięcy ludzi musieliby zateodniac.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Motorcraft to nie fabryka zatrudniająca tylko marka handlowa a może już nawet brand (świadomość konsumencka o pozycjonowaniu w zakresie jakości).
Nie pisz bzdur o jakiś wolnych przebiegach (???).

To jest oczywiste, że firmy produkujące części pod marką handlową Motorcraft produkują także (lub przede wszystkim) części pod własną marką, co nie oznacza, że są to te same części. Oczywiście może tak być jeśli dany producent spełnia normy i oczekiwania zamawiającego produkując własne.
Mamy przykłady na wielu częściach Motorcraft jak zmienia się ich jakość ze względu na zmianę producenta.

Nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Jeśli tak się poczułeś to przepraszam.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-04-2019, 00:12   #9
hans01
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-10-2017
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 142
Domyślnie Odp: Pewne źródło oryginalnych części

Zacznijmy od tego, że generalnie Motorcraft to nie to samo co FoMoCo i to nie są części oryginalne z pierwszego montażu. Mogły być od tego wyjątki. Sklepy internetowe często tego nie rozróżniają, świadomie lub nie.

ASO mają części z oficjalnego kanału dystrybucji i ustalone sztywne ceny. W każdym mieście będzie taka sama. I jak często w naszym kraju bywa, ceny mogą być wyższe niż na Zachodzie. Niedawno ktoś podawał tutaj przykład chyba z Holandii.

Części w sklepie internetowym moga nie być w pudełeczku z logo Ford czy FoMoCo. Mogą nawet nie byc w folii z logo, bo jak twierdzi jeden sprzedawca - sprowadza je hurtowo w opakowaniach zbiorczych.
Czy to na pewno są części oryginalne Ford - można tylko w to wierzyć.

Dla niektórych części różnica ceny między ASO i sklepem internetowym jest ogromna, dla innych - niewielka. Doliczając cenę transportu nie zawsze jest to korzystne.
hans01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.