Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2014, 20:49   #11
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Czy auto z Niemiec po emerycie kupowałeś czy nówkę.

Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 05:44   #12
pajolek1
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-04-2007
Skąd: Świnoujście
Model: Ford Focus MKIII
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy auto z Niemiec po emerycie kupowałeś czy nówkę.
Z Niemiec. Czyżbym się dowiedział czegoś nowego o moim aucie?
__________________
Pajolek
pajolek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 08:27   #13
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Cytat:
Napisał pajolek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co to znaczy czy auto klepane? Jak kupwałem auto to uchwyt już był.

Bump:
Jak pisałem wcześniej dokupiłem konsolę jak na zdjęciu poniżej ale po jej dołączeniu do uchwytu i podpięciu nawigacji nie ma zasilania...
Hey
Tak, dokładnie, napisze kroki które ja wykonałem:
1) zakupiłem komplet-uchwyt ( taki jak twój ) z kabelkiem zasilającym do podłączenia do lampki schowka 12V
2) zakupiłem konsole ( taka jak twoja, bez TMC do Garmina)
3) zakupiłem nawigacje, Modecom FX 3 HD, ma taki sam kabel zasilający
4)zamontowałem,podłączam i dupa - nie działa, nie ma ładowania itp ( bez znaczenia czy włączone auto czy nie - taka sama sytuacja jak u ciebie
5) musiałem dokupić, też w ASO, moduł zmieniający napięcie z 12v na 5V, jeszcze raz zdemontować lewy bok, i wpiąć go, i teraz idealnie działa wszystko. ten moduł zmieniający ma kod finis w ASO 1714747 ( jeśli dobrze pamiętam ) i kosztuje 139zł

P.S. To że masz zamontowany fabrycznie uchwyt nie koniecznie musi oznaczać że masz też zamontowane okablowanie ( tak powinno być ale nie jestem pewien ). jeśli to nie jest usterka mechaniczna ( sprawdź czy masz światło w schowku, bo jeśli nie masz to możesz mieć jakaś usterkę.
gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 09:07   #14
pajolek1
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-04-2007
Skąd: Świnoujście
Model: Ford Focus MKIII
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Cytat:
Napisał gaxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hey
Tak, dokładnie, napisze kroki które ja wykonałem:
1) zakupiłem komplet-uchwyt ( taki jak twój ) z kabelkiem zasilającym do podłączenia do lampki schowka 12V
2) zakupiłem konsole ( taka jak twoja, bez TMC do Garmina)
3) zakupiłem nawigacje, Modecom FX 3 HD, ma taki sam kabel zasilający
4)zamontowałem,podłączam i dupa - nie działa, nie ma ładowania itp ( bez znaczenia czy włączone auto czy nie - taka sama sytuacja jak u ciebie
5) musiałem dokupić, też w ASO, moduł zmieniający napięcie z 12v na 5V, jeszcze raz zdemontować lewy bok, i wpiąć go, i teraz idealnie działa wszystko. ten moduł zmieniający ma kod finis w ASO 1714747 ( jeśli dobrze pamiętam ) i kosztuje 139zł

P.S. To że masz zamontowany fabrycznie uchwyt nie koniecznie musi oznaczać że masz też zamontowane okablowanie ( tak powinno być ale nie jestem pewien ). jeśli to nie jest usterka mechaniczna ( sprawdź czy masz światło w schowku, bo jeśli nie masz to możesz mieć jakaś usterkę.
Rozbierałem ten uchwyt i kabelki od złącza odchodzą w stronę słupka, tylko nie wiem gdzie się kończą. Czy faktycznie idą do schowka? Podświetlenie schowka działa. Pisałeś, że rozebrałeś lewą stronę ale czego ? Panelu na słupku ? Wygoda kosztuje: 300 zł dałem za konsolę jeżeli miałbym dokupić moduł o którym wspominałeś wartość przekroczy cenę samej nawigacji (Garmin Nuvi 2495 z TMC)
__________________
Pajolek

Ostatnio edytowane przez pajolek1 ; 05-04-2014 o 09:12
pajolek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 09:13   #15
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Lewy słupek trzeba zdemontować, rozbierając konsole nie zobaczysz czy jest wmontowany moduł zmieniający napięcie, ponieważ od konsoli idzie fabryczny krotki kabelek, i dopiero do niego wpinany jest ten moduł. jak zdemontujesz lewy słupek, jest to lekko skomplikowane teraz przez ten uchwyt, to ten moduł siedzi na samym dole, tam w rogu przedniej szyby.
Ten muduł to też jest kabelek, z takim zgrubieniem dość sporym na kawałku.

Tak, ten uchwyt jest zasilany z lampki do schowka, wpina się tam taki mały rozdzielacz i kabel trzeba przeprowadzić przez cale auto z prawej strony do słupka lewego, pod konsolą centralną.
Też byłem w ciężkim szoku, że nie mogli tego jakoś prościej zrobić, przecież bezpieczniki są po lewej stronie w nogach, było by bliżej po prostu.

No niestety, tak to kosztuje, ale wygoda super, nie plączą ci się kable, dochodzące do zapalniczki, nic na szybkie nie przyklejasz, raz montujesz i wygoda wiele lat
Pewnie są jakieś tańsze zamienniki ale ja nie szukałem.

Ostatnio edytowane przez gaxxx ; 05-04-2014 o 09:21
gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 09:34   #16
pajolek1
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-04-2007
Skąd: Świnoujście
Model: Ford Focus MKIII
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Trochę boję się zdejmować panel ze słupka (pourywam jakieś zaczepy i będzie bieda). Jest gdzieś opis demontażu? Przed ewentualnym kupnem tego modułu sprawdziłbym czy faktycznie go nie mam.
__________________
Pajolek
pajolek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 10:59   #17
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Cytat:
Napisał gaxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) zakupiłem komplet-uchwyt ( taki jak twój ) z kabelkiem zasilającym do podłączenia do lampki schowka 12V
Możesz sypnąć jakimś numerem Fins, ewentualnie jakimś linkiem czy ceną. Jak rozumiem to chodzi o ten element który mocuje się na słupku.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2014, 11:12   #18
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Cytat:
Napisał pajolek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę boję się zdejmować panel ze słupka (pourywam jakieś zaczepy i będzie bieda). Jest gdzieś opis demontażu? Przed ewentualnym kupnem tego modułu sprawdziłbym czy faktycznie go nie mam.
Jest to ogólnie proste i raczej nie ma możliwości niczego popsucia, są tam plastikowe zaczepy które po prostu trzeba wyciągnąć, używając troszkę siły, ja pierwszy raz rozmontowywałem z pomocą kolegi, który ogarniał sytuację.
1) najpierw uszczelka ( jak otworzysz drzwi to masz uszczelkę ) łączenie jest najprawdopodobniej na wysokości kolan i ją się po prostu zdejmuje.
2) później sam słupek, ma on 3 plastikowe zaciski, które po prostu przy pomocy troszkę siły, wyciąga się, tylko uważaj na listwę od poduszki powietrznej aby jej nie zawadzić. możesz pojechać do aso i poprosić aby ci zdemontowali, ty będziesz patrzył i później już sam będziesz robił.


"moons"
Focus 2011, kod FINIS, te 3 rzeczy musiałem kupić aby cieszyć się nawigacją w słupku
a) konsola komunikacyjna to 1730661
b) okablowanie do konsoli komunikacyjnej 1714747 ( moduł zmniejszający napięcie )
c) uchwyt do konsoli komunikacyjnej to 1726274

ad. c) w moim przypadku był to uchwyt do montażu nawigacji Garmin, bez TMC ( czyli informacji o korkach )
dorobiłem sobie aluminiowa płytkę mocującą i zamiast garmina zamontowałem MODECOM MX 3 HD


inne uchwyty do konsol, proponowane przez FORD
1) Garmin®* Uchwyt montażowy z TMC Pro
Do systemu Garmin®* nüvi 2495LMT i innych wybranych przenośnych systemów nawigacji Garmin®*
FINIS 1 726 276
2) TomTom* Uchwyt montażowy
Do przenośnych systemów nawigacji TomTom* GO LIVE 1000 oraz GO LIVE 1005
FINIS 1 756 677
3) Bury* Uchwyt montażowy do iPhone'a 4/4S i iPoda touch
Szacunkowa dostępność: trzeci kwartał 2012 roku
FINIS 1 719 734

Ostatnio edytowane przez gaxxx ; 05-04-2014 o 11:19
gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 15:22   #19
pajolek1
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-04-2007
Skąd: Świnoujście
Model: Ford Focus MKIII
Silnik: 1,6
Rocznik: 2011
Postów: 21
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Czy to jest złączka do której idzie moduł zmniejszający napięcie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcie0032.jpg (95.3 KB, 399 wyświetleń)
__________________
Pajolek
pajolek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2014, 17:44   #20
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: fabryczny uchwyt do nawigacji na słupku a

Cytat:
Napisał pajolek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jest złączka do której idzie moduł zmniejszający napięcie?
dokładnie tak
gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.