Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-06-2019, 08:28   #1
main34
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Krakow
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Wolna reakcja na gaz

Witam,
Jako iż jest to mój 1 post chciałbym wszystkich przywitac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Foczke posiadam niecały miesiąc i szczerze mówiąc jestem mega zadowolony z zakupu. Ma jednak jeden problem, który nie daje mi za bardzo spokoju.


Forum przeglądam właściwie od poczatku posiadania samochodu aby dokształcić się w bolączkach i ewentualnie wiedzieć co sie z nim dzieje.

Od jakiegoś czasu zacząłem zauważać slabą reakcję na gaz, tzn w zakresie 1500-2000 obrotów kiedy to turbo powinno już się "kręcić" widzę, że samochód po wciśnieciu gazu "myśli" przez sekunde i dopiero czuć przyspieszenie (to, że nie chciał przyspieszać na niższych obrotach tłumaczyłem sobie turbo dziurą - 1 diesel jaki posiadam).
Forum przewertowałem i na razie skłaniam się ku 2 opcjom: albo EGR zapchany i samochód nie dostaje tyle powietrza ile powinien albo potencjometr.
Z tego miejsca bardziej doświadczonych kolegów chciałem zapytać co może być bardziej prawdopodobne?
Znajomy mechanik mówił, że będzie to prędzej problem EGRu i on by go wymienił, a nie zaślepił bo jest sterowany elektronicznie i zaślepienie może dostarczyć problemów większych (czy to prawda? właściwie na forum nie znalazłem nic o tym, żeby zaślepienie EGRa sterowanego elektronicznie było niewskazane).

Za każdą podpowiedz bardzo dziękuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zdaje sobie sprawe, że takich tematów jak ten było już parę, ale głównie chciałbym się dowiedzieć czy zaślepianie takiego EGRa jak to mówi mechanik może się źle skończyć.

main34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 08:33   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Wolna reakcja na gaz

Odczytaj błędy na komputerze - może pojawi się coś ciekawego. Wymiana EGR w ciemno to głupota i naciąganie na wydatki, trzeba sprawdzić co jest prawdziwą przyczyną.
Zaślepianie EGR sprowadza się zawsze do tego, że tą operację przeprowadzamy z czystym, sprawnym zaworem. Poza możliwymi drobnymi problemami (wolniejsze nagrzewanie, odrobinę wyższe spalanie, ekologia) negatywnych efektów nie uświadczysz. No bo i skąd? Zawór się rusza jak trzeba tyle tylko że spaliny przez niego nie przepływają.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 11:04   #3
main34
ford::average
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 18-05-2019
Skąd: Krakow
Model: Focus mk2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 67
Domyślnie Odp: Wolna reakcja na gaz

Dzięki za rady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myślałem, że przez fakt elektrycznie sterowanego zaworu zaślepnianie go może miec jakieś konsekwencje/jest niepolecane.
A jeżeli chodzi o sama reakcje na gaz oprocz EGR i potencjometru coś jeszcze warto sprawdzić? Nadmienie, że jak już turbo wstaje to czuć moc wiec raczej nie powinno być to wina tego elementu (chociaż nie mam informacji czy/kiedy było regenerowane)
main34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 11:10   #4
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Wolna reakcja na gaz

Może podciśnieniowe sterowanie turbiną się zacina/ciężko chodzi, przez co turbina jest zablokowana w ustawieniu "wysokiego przepływu" i nie pompuje dość powietrza przy niskich obrotach? Ale to taki mój strzał, nie jestem mechanikiem. Nie mniej obejrzeć gruszkę turbo nie zaszkodzi.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2019, 11:14   #5
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Wolna reakcja na gaz

Mam focusa z tym silnikiem i miałem to samo.
Jeżeli trubo jest ok a raczej jest. To żeby poprawić dynamikę i zmniejszyć efekt turbo dziury i "laga" to trzeba ogarnąć chip tuning i zaślepić egr. Po tych zabiegach już jest w miarę ok.
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.