Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-09-2018, 18:45   #1
onlinepgs
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-11-2017
Skąd: Świerklaniec
Model: Mondeo Fusion USA
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 0
Domyślnie 1.5 EB rozrząd- inna pompa wody.

Cześć wszystkim. Oddałem do mechanika żonowego Fusiona USA 1.5 ecoboost na wymianę rozrządu.
Ze sklepu e-forda zakupiłem:

1. pasek rozrządu - 1675963 BM5G-6K288-AA
2. napinacz paska rozrządu - 1685747 BM5G-6K254-AE
3. pompa wody - 1778516 BM5G-6K254-AE nr fabryczny: 7S7G-8591-A2B 1688697 / 1472867



Mechanik jednak poinformował mnie, że pompa wody w moim samochodzie jest inna niż ta, którą zakupiłem, tzn.:

1. Koło pasowowe mocowane jest u mnie na 3 śruby (w zakupionej na 4)
2. W mojej pompie występuje " jakiś" czujnik.
Nr pompy, którą posiada mój silnik (spisany z części) to 193 5496


Mechanik znalazł taką pompę i zamówił w sklepie internetowym. Pompa przyszła jednka bez "tego czujnika" (mocowanie koła pasowego jednak jest prawidlowe). Wykonałem kilka telefonów do dostawców części i uzyskałem odpowiedź, że z takimi przypadkami się już spotykali i można montować pompę bez czujnika. Tak wiem, teraz trochę to naiwne, jednak pojawił się problem.

Mechanik całość poskładał (reasumując na pompie bez czujnika), jednak silnik nie pali. Na diagnozie błędów brak. (był odłączony aku, sterownik silnika).


Panowie, moje pytanie brzmi:
- co to za czujnik w tej pompie i za co odpowiada (domyślam się, że to jakiś czujnik temperatury). Może steruje on dodatkową, elektryczną pompą wody w przypadku przegrzewania?
A może moje stara pompa posiadała jakieś "sprzęgiełko" na napędzie pompy, które załączało "obieg" dopiero przy jakiejś temperaturze czynnika?


Wybaczcie lamerskie pytania i chaotyczną pisownię, jednak nie byłem jeszcze u mechanika i nie mogłem całości zobaczyć/ dotknąć.


Pozdrawiam, Michał.

Bump:

onlinepgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2018, 06:23   #2
slawek 1976
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 05-10-2014
Model: Mustang VI
Silnik: 3,7 317KM
Rocznik: 2017
Postów: 46
Domyślnie Odp: 1.5 EB rozrząd- inna pompa wody.

Witam Rozumiem ,że ten czujnik jest niebieski na dwa piny ? Jeżeli tak to jest pompa z elektro magnesem . Działa to tak , że zanim motor osiągnie zadana temperaturę pompa pracuje na pusto nie tłoczy . Ale niema to zupełnie wpływu na prace silnika zapali bez tego czujnika . Miałem ten sam problem po wymianie
silnika . Jak przejrzysz moje posty to gdzieś wkleiłem zdjęcie tego czujnika . Z rozrządem tam wcale nie jest tak łatwo tam jest pływające kolo wału mam nadzieje ,że mechanik poprawnie wszystko poskładał . Ja mam teraz normalną pompę i kostka od pompy dynda mi luźno i auto jeździ.
slawek 1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.