Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2018, 22:04   #321
kwachu
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2011
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK4 Kombi Automat Titanium X
Silnik: 2.0 TDCi 143PS
Rocznik: 06.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Czy w miejscu gdzie przykreca się piec i tlumik nie ma w ogóle gwintów? Wszedzie trzeba montować nitonakretki?
Jakie konkretnie i ile ich potrzeba?

__________________
ZROBIONE: USB, HLA, ACC, ALARM, TPMS, Lusterka i fotel z pamięcią, 143hp->175hp, NX DVD PL i C+
W TRAKCIE: Keyless entry, Webasto, Xenon
kwachu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2018, 22:05   #322
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Panowie, mam mniej więcej zebrane graty i chcę się zabrać za montaż w 1.6 EB. Kilka pytań:


1. Do Webasto trzeba dołożyć pompę płynu chłodzącego. Okazało ze mam już identyczną pompę w miejscu jak do podłączenia Webasto (zielona strzałka).
- Do czego jest ta pompa jak nie ma Webasto? Będzie działać z Webasto czy trzeba coś kombinować?
- gdzie podłączyć przewód od Webasto? Do trójnika jak zaznaczone niebieską strzałką?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. czy da się podłączyć przewód paliwa inaczej niż do zbiornika paliwa (wpięcie w istniejący przewód paliwowy? Jeżeli tak to czy wystarczy trójnik a za nim pompa paliwa do Webasto czy trzeba coś jeszcze kombinować?


3. Mam bezpieczniki F27, F32 i do tego wiązkę do pieca (jak poniżej, czy to ta?), trochę mniej kombinowania z instalacją. Nie wiem jak z pompą paliwa, jeszcze do sprawdzenia.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Adam_Zd ; 10-09-2018 o 23:55
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2018, 14:40   #323
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Z paliwem wepnij się lepiej bezpośrednio do baku. Ja nie kombinowałbym z rozgałęzieniem oryginalnego przewodu gdyż mogą wystąpić problemy z ciśnieniem paliwa na wtryskach, zwłaszcza przy odpalaniu/pracy silnika na działającym Webasto.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 19:35   #324
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

No to się już psychicznie nastawiam na wyjmowanie baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ma ktoś pomysł do czego jest ta istniejąca pompa i czy będzie działać jako pompa do webasto?
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 13:10   #325
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Mała aktualizacja:
Webasto w większości zamontowane, poza doprowadzeniem paliwa.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Praktycznie cała instalacja elektryczna była gotowa, włącznie z przewodami do pompy paliwa dochodzącymi do ostatniej wtyczki przed bakiem. To znacznie ułatwiło sprawę.
Pompa wody też była już zamontowana (po co?) i działa z Webasto.

Instalacja paliwowa podłączona tymczasowo poza autem, paliwo z butelki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Włączone w konfiguracji, brak błędów, działa i grzeje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zostało podłączenie instalacji paliwowej (to już u mechanika) i odbiornika do pilota.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2018, 13:19   #326
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Gratulacje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli chodzi o pompkę to w niektórych silnikach ją montują. Możliwe, że jakiś czas po zgaszeniu auta utrzymuje jeszcze obieg wody? Nie mogę znaleźć informacji nigdzie na ten temat w Etisie.
Na Allegro występuje to jako "dodatkowa pompa wody".

Przy okazji, czy u Ciebie też jest taki otwór w dolnej części podłogi za wylotem wydechu Webasto?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Nie wiem czy nie powinno to być jakoś zaślepione. Po włożeniu palca do tego otworu wyczuwam drugą podłogę, tak więc nie jest to otwór przelotowy do kabiny pod wykładzinę.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 19:45   #327
Adam_Zd
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-05-2015
Skąd: Eindhoven, Holandia
Model: Mondeo mk4 Platinium
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Próbowałem odłączyć pompę, odpalić auto i sprawdzić który moduł zgłosi błąd ale niz nie zgłasza błędu poza Webasto więc inne przeznaczenie pompy pozostaje nie znane. Działa z Webasto więc dalej nie drążę tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy okazji, czy u Ciebie też jest taki otwór w dolnej części podłogi za wylotem wydechu Webasto?
Właśnie sprawdziłem że jest taki sam otwór, niczym nie zaślepiony, pełno w nim brudu ale też też nie jest przelotowy. Wygląda że prowadzi do jakiegoś zamkniętego profilu. Mam nadzieję że z czasem nie spowoduje to jakiejś korozji.
Adam_Zd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 21:56   #328
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Dzięki. Po stronie kierowcy jest taki sam otwór.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2018, 22:29   #329
Thot85
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

Przewertowałem cały temat i tak myślę że może przed zimą bym założył webasto u siebie...

Pytanie do bardziej obieganych w temacie:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy to komplet co potrzebuje żeby mieć webasto?

z góry dzięki za odpowiedź.
Thot85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2018, 19:14   #330
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Webasto - samodzielny montaż

No można tak przyjąć,ze to jest cały komplet,tylko brakuje instalacji elektrycznej,która jest na aucie.
Dodatkowo nie wiadomo z jakiej wersji silnikowej pochodzi to webasto,a to ma znaczenie jeśli chodzi o węże wodne.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.