Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2018, 21:03   #1
Filo87
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: TORUŃ
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 km
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie wtryski firmy Delphi ?

Witam forumowiczów !

Chcę zmienić swojego mondka z 2009 roku na poliftowego z 163 konnym motorem z 2013 roku przebieg 175tys.
Czytałem że 2.0 tdci z 163km ma wtryski firmy Delphi i opinia o nich jest kiepska , piszą że są kłopotliwe.
W swoim mondku miałem Siemensa i po 110 tys. zaczęły przelewąc dość konkretnie i nie chcę się wkopać w jeszcze większe problemy, bo w sumie z powodu wtrysków między innymi zamieniam model na inny.
Ten nowy mial robiony serwis co 30 tys. ale jeździł cały czas w Niemczech .
Obawiać się tego 'delphi , jest droższy w regeneracji czy wymianie, faktycznie lepiej go unikać?

z góry dziękuje za konstruktywne opinie i wskazowki

Filo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 21:10   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: unikać Delhi?

Cytat:
Napisał Filo87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Obawiać się tego 'delphi ...
Jakaś totalna głupota!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie takie "mądrości" wyczytałeś???
DW10C to jedno z bardziej udanych wcieleń 2.0TDCi na bazie silnika PSA - który sam w sobie jest jednym z najlepszych dwulitrowych diesli na rynku......
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-09-2018 o 21:14
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 21:45   #3
Filo87
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: TORUŃ
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 km
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: unikać Delhi?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakaś totalna głupota!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie takie "mądrości" wyczytałeś???
DW10C to jedno z bardziej udanych wcieleń 2.0TDCi na bazie silnika PSA - który sam w sobie jest jednym z najlepszych dwulitrowych diesli na rynku......
Ale mi chodzi tylko o wtrysski tej konkretnej firny , co do silnika to oczywiście się zgadzam , inaczej nie chciałbym się do niego przesiąść .

Bump:
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakaś totalna głupota!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzie takie "mądrości" wyczytałeś???
DW10C to jedno z bardziej udanych wcieleń 2.0TDCi na bazie silnika PSA - który sam w sobie jest jednym z najlepszych dwulitrowych diesli na rynku......
W każdym razie dzieki za pozytywne info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Serwis olejowy co 30 tys. w tym silniku może oznaczać większe wyeksploatowanie auta?
Biorąć pod uwagę rocznik/przebieg auto robiło ponad 30 tys km rocznie...
Filo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 22:18   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: unikać Delhi?

Cytat:
Napisał Filo87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....auto robiło ponad 30 tys km rocznie...
Było u mnie w połowie 2017r. Mondeo 2.0TDCi (i to do tego z PowerShiftem) z końca 2012 roku z przebiegiem 395kkm. Czyli robiło ponad 80kkm rocznie.
Auto chodziło jak "nówka sztuka" a PowerShift był w konfiguracji fabrycznej. Czyli można? - Można!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 22:24   #5
Filo87
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: TORUŃ
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 km
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: unikać Delhi?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Było u mnie w połowie 2017r. Mondeo 2.0TDCi (i to do tego z PowerShiftem) z końca 2012 roku z przebiegiem 395kkm. Czyli robiło ponad 80kkm rocznie.
Auto chodziło jak "nówka sztuka" a PowerShift był w konfiguracji fabrycznej. Czyli można? - Można!
Jednak olej powinnien być wymirniany co 10-20 tys. km
Ja od zawsze wymieniam co 10-15 tys
Więc skoro w tym egzemplarzu był robiony co 30 tys to nie wiem czy auto wykaże sie taką trwałością ja Ty podajesz...
Filo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 22:40   #6
bimarrrr
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-09-2013
Skąd: ldz
Model: mk3 mk4
Silnik: tdci
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: wtryski firmy Delphi ?

wszystko sie zuzywa, a opinie kazdy ma swoja... mysle ze ten wybor, to jeden z lepszych, z tego co dostepne na rynku... interwal przegladow bym zmniejszyl na 15k.
bimarrrr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2018, 22:48   #7
Filo87
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: TORUŃ
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 km
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: wtryski firmy Delphi ?

Cytat:
Napisał bimarrrr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystko sie zuzywa, a opinie kazdy ma swoja... mysle ze ten wybor, to jeden z lepszych, z tego co dostepne na rynku... interwal przegladow bym zmniejszyl na 15k.
Dam znać jak zakupię , ponożej link do auta

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Filo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 09:00   #8
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: wtryski firmy Delphi ?

W grudniu 2017 mial 166.566km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto spytac czemu sprzedaje tak szybko...
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 12:56   #9
Filo87
ford::beginner
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: TORUŃ
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,0 tdci 140 km
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: wtryski firmy Delphi ?

Cytat:
Napisał slawek-kali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W grudniu 2017 mial 166.566km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Warto spytac czemu sprzedaje tak szybko...
dzięki za sugestię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytalem się już o to
Ponoć jechał (styczeń 201Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. po mk5 ale kupił mk4 bo mk5 były bite.
Teraz znowu chce podjąć próbę zakupu mk5 i sprzedaje tego....

Skąd masz dostęp do historii serwisowej ?
Zechciałbyś mi podać stronę lub daty / przebieg serwisów??
Zaoszczędzę czas na wyjazd do ASO
Z góry dziękuję za pomoc
Filo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2018, 13:04   #10
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: wtryski firmy Delphi ?

majac 8tys€ jechal po mk5?
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.