Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2016, 17:20   #71
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Rzeczywiście jak Cię stać to odpuść. Najlepiej przestań odbierac telefony z serwisu - ciekawe co się stanie ... przecież nigdzie nie jest napisane jak długo auto może być w serwisie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 17:56   #72
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Ciekawe co zrobiła by skoda w tej sytuacji - w końcu masz dwa parasole.
Reklama emitowana powinna przejść do historii jako szczyt ironii z klientów kupujących nowe samochody i liczących na jakiekolwiek w miarę uczciwe traktowanie posprzedażne.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 19:27   #73
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Kolego ciafka, każde auto się psuje i mówienie o tym, że Porsche się nie psuje, to taki trochę pusty frazes jak z reklamy - to po pierwsze.
Po drugie dam Ci przykład. W BMW szefa mojej żony strzelił łańcuch rozrządu. Padł w pełnym pędzie na autostradzie. No i zgadnij jak się temat skończył. Bez szemrania po tygodniu auto dostało nowy silnik i to kurcze auto w leasingu, niesamowite. Nawet nikt nie miałknął. Jednak coś się klientowi należy i zmierzam do tego, że to Ford zachowuje się po dziadosku, a nie że klientowi nic się nie należy.
Co do głębi mojej wcześniejszej wypowiedzi to proszę bez osobistych wycieczek, bo ja w dyskusji z Tobą tak daleko się nie posunąłem (jeszcze).

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 02-09-2016 o 19:33
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 20:04   #74
biner
ford::professional
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 18-01-2015
Skąd: gdansk
Model: MK5
Silnik: był 2,0 EB 203 AT=> 240 by mm32
Rocznik: 2015
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

VW też się nie popisalo przy wymianie wadliwej głowicy (akcja naprawcza) "Auto odebrane po akcji serwisowej no i pomijając już czas (9 dni miały byc 2) to serwis usilnie twierdził ze to nie ich wina ze tak długo, powinienem sie cieszyć ze dostałem auto zastępcze bo im importer za nie nie zapłaci, no i teraz najlepsza cześć czyli efekt w postaci nowej głowicy.
Kultura pracy silnika sie znacznie pogorszyła, musiałem posprawdzać wszystkie wiązki i oczywiście były niepowsadzane w prowadnice i niezabezpieczone opaskami...
Mam nadzieje ze troche sie ułoży i bedzie lepiej, ale póki co cos rezonuje i to nie jest to samo co było.
"
biner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 20:04   #75
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzeczywiście jak Cię stać to odpuść. Najlepiej przestań odbierac telefony z serwisu - ciekawe co się stanie ... przecież nigdzie nie jest napisane jak długo auto może być w serwisie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie stać mnie (z uwagi na czas i kondycję psychiczną) by traktować kwestię tego auta (i aut w ogóle) jako absolutny priorytet. Po to kupuję nowe i sprzedaję po 3 latach by (jak wszyscy to robiący) mieć święty spokój. Decydując się na spory spadek wartości każdy zakłada, że zrekompensuje to sobie brakiem konieczności zastanawiania się, czy samochód będzie sprawny i ile trzeba będzie ewentualnie w niego włożyć. Wydawało mi się, że to taki niepisany układ pomiędzy producentami a nabywcami - kupuj nowe będziesz miał spokój.

Bump:
Cytat:
Napisał biner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
VW też się nie popisalo .. powinienem sie cieszyć ze dostałem auto zastępcze "
Patrząc na Forda jednak VW traktuje klienta zdecydowanie lepiej - ja za to, by wrócić do f-my Fiestą i ją jeszcze tego dnia odstawić zapłaciłem 114 zł, i tak naprawdę o podejście do klienta mam do Forda pretensje. To, że auto się zepsuje się zdarza, to że po naprawie jest zazwyczaj gorsze niż przed to też norma, to, że z nowymi modelami sobie nie radzą - zrozumiałe. Ale to, że mają klienta w D to niestety nie powinno być normą i z takim podejściem nie mogę się pogodzić.

Ostatnio edytowane przez romekkar ; 02-09-2016 o 20:11 Powód: ort
romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 20:13   #76
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Powtórzę swoje pytanie - próbowałeś pisać do Ford Polska? Co oni na to?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 20:13   #77
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

No akurat ten przypadek VW, który zacytował Biner (i ja wcześniej) za dobrze o VW nie świadczy. Gość zdążył dopisać już dalszy ciąg:
Po dokładniejszym obejrzeniu widać ze demontowali cały silnik i rezonans jest albo od źle złożonego silnika, albo od skrzyni. Dodatkowo przy skrzyni wyciek oleju i dziwne dźwięki dochodzą tak jakby ze sterowania.
Generalnie super pracujący silnik po niepotrzebnej akcji pracuje jak zjeżdżony hebel...
Rozpoczyna sie przygoda z ASO, ktora najprawdopodobniej skończę nowym motorem i moze TVN Turbo.


I co gorsza (jak pisze) jest to akcja obowiązkowa, której niewykonanie może się skończyć brakiem uznania gwarancji w razie awarii. Naprawdę strach się bać...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 20:39   #78
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Powtórzę swoje pytanie - próbowałeś pisać do Ford Polska? Co oni na to?
Nie pisałem - na razie wciąż traktuję serwis jako umocowanego i odpowiedzialnego przedstawiciela producenta, jak widzicie nawet nie piszę, jaki konkretnie to salon
romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2016, 21:07   #79
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Może warto zasugerować grzecznie salonowi, że skoro u nich nie możesz nic ugrać, to może Ford Polska pomoże.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2016, 06:40   #80
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Spróbuj pogadać z bankiem. To póki co ich auto. Masz pewnie opiekuna więc przedstaw mu sytuację.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.