Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-10-2016, 06:27   #91
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Tutaj mamy taką sytuację, że nie ma szans, żeby nasz Kolega nie wygrał tej sprawy.
Również uważam, że powinien poinformować Turbo Kamerę. To co robi Ford, to już nawet nie jest dziadostwo.

Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2016, 18:43   #92
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Pamiętam jak prawie 30 lat temu kupiłem pierwszy wóz - używanego trabanta, wtedy dla mnie to było prawdziwe wydarzenie w życiu...
Teraz czasy się zupełnie zmieniły, auto to zwykły środek lokomocji i nie powinno się mu poświęcać więcej uwagi niż to konieczne - z takiego założenia wychodzę. Zakładam również, że to założenie przyświeca dealerom jednak jego realizacja jest zgoła inna od spodziewanej. W normalnej rzeczywistości powinno być tak - masz auto na gwarancji, zepsuło się i musi trochę postać na serwisie to dostajesz do jazdy mniej więcej takie same i po temacie.
Macie rację - powinienem "walczyć", pisać skargi, straszyć, w końcu iść do sądu i pewnie bym kilka zł wyszarpał. Ale mi nie o pieniądze idzie, tylko o normalne zasady, a tych po prostu w tej marce nie znalazłem i niezależnie od tego co zrobię - nie znajdę.
romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 06:30   #93
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Trudno się z Tobą nie zgodzić.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 06:46   #94
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

To można by napisać ,że gdyby pompa miała być pompą to pompowałaby po dziś dzień. Nie wydaje mi się że dzisiejsze samochody są zwykłymi środkami transportu tak samo jak telefony urządzeniami tylko do prowadzenia rozmów. Tam gdzie nie chodzi o pieniądze to nie wiadomo o co chodzi?
Ludzie bogaci mają pieniądze a ci najbogatsi mają czas więc jeżeli nie szkoda ci jednego i drugiego to zostaw temat sam się wyjaśni.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 09:47   #95
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Ja uważam, że takiego zachowania nie powinno się tolerować, bo z czasem to zacznie narastać, jeżli producenci, dealerzy i inni zauważą, że nikt nie walczy o swoje. Posiadanie pieniędzy i czasu niewiele tutaj zmienia, bo jestem pewien, że ktoś kto ma kasę, czas i oleje temat raz czy drugi za trzecim razem już się wkurzy, bo nawet on stwierdzi, że ile można dopłacać do interesu i czekać w deszczu na lawetę. Po to kupuje rzeczy nowe, żeby działały, a ludzie bogaci nie za bardzo dają się robić w konia. Reasumując - jeżli mam kasę i czas, to nie znaczy, że jestem głupkiem który w kółko będzie kupował samochody, telefony i pralki, aż może za 10 razem trafi na cudowną niepsującą się maszynę. Per saldo stwierdzi, że dość drogo go to wyniosło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jako użytkownik nowego produktu mam prawo wymagać, żeby działał. Koniec kropka.

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 07-10-2016 o 09:50
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 12:34   #96
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

do wiadomości @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - moje ostatnie zdanie to był sarkazm.
Jeżeli piszesz że pieniądze i czas nie grają roli to chyba miałeś na myśli nie rozwiązywanie problemów tylko przypadek losowy w życiu który może trafić na każdego - czytaj (podczas zakupu towaru nie wiesz czy trafisz na bubla).
Uważam, że każdy powinien mierzyć się z problemami na miarę jego możliwości psychicznych, finansowych i intelektualnych.
Jeden doradzałby lać po mordach wszystkich, którzy przeszkadzają w załatwieniu danej sprawy a drugi doradzałby napisać o sprawie na forum.

Ostatnio edytowane przez pedroso ; 07-10-2016 o 13:59
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 13:54   #97
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał pedroso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
do wiadomości @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - moje ostatnie zdanie to był sarkazm.
Jeżeli piszesz że pieniądze i czas nie grają roli to chyba miałeś na myśli nie rozwiązywanie problemów tylko przypadek losowy w życiu który może trafić na każdego - czytaj (podczas zakupu towaru nie wiesz czy trafisz na bubel).
Uważam, że każdy powinien mierzyć się z problemami na miarę jego możliwości psychicznych, finansowych i intelektualnych.
Jeden doradzałby lać po mordach wszystkich, którzy przeszkadzają w załatwieniu danej sprawy a drugi doradzałby napisać o sprawie na forum.
Sarkazmu nie wychwyciłem - przez neta ciężko czasami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do reszty masz rację, ale nawet "słabsze" jednostki powinny nie odpuszczać i szukać środków pomocy. Dla producenta nie powinno mieć znaczenia, czy auto kupuje kozak z mafii, czy starsza samotna babcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszyscy maja gwarancję i te same prawa (choć przyznaję, że przestrzelenie kolana w przypadku pana nr 1, może być bardziej skuteczne, niż w przypadku próśb babci) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 13:58   #98
pedroso
ford::advanced
 
Avatar pedroso
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-04-2015
Skąd: Jaworze
Model: MkV
Silnik: 2.0 203KM ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 302
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

W jednym i drugim przypadku to mogą być ostatnie auta.

W pierwszym przypadku sprzedającego a w drugim kupującego.
pedroso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 15:02   #99
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sarkazmu nie wychwyciłem - przez neta ciężko czasami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla producenta nie powinno mieć znaczenia, czy auto kupuje kozak z mafii, czy starsza samotna babcia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tutaj prawie trafiłeś w sedno sprawy. Problem w tym, że nawet jak producentowi zależy, to niekoniecznie importerowi czy serwisowi. Rozwiązanie problemu leży po stronie producent-sprzedający. Jeśli im nie zależy, to użytkownik co najwyżej może zmienić markę - w nadziei, ze trafi na inną lepszą. Może w tym serwisie jest coś nie tak, a może po prostu importerowi nie do końca zależy - albo nie widzi potrzeby szybszej interwencji. Ale jak obserwuję stoicki sposób w podejściu do sprawy przez romekkar - to być może producent-important-serwis również mają podobne odczucie, że wszystkim w tym układzie i sprawie jest dobrze
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2016, 15:27   #100
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Stoicki spokój wykazywałem przez pierwszy miesiąc - potem zacząłem dopominać się o swoje, najpierw w serwisie, potem u importera. I możecie mi wierzyć - problem nie leży w moim podejściu do tej sprawy. Inna rzecz, że nie chcę się nią specjalnie ekscytować - jest wiele innych możliwości dorabiania się wrzodów na żołądku.
Oczywiście jestem mocno niezadowolony z obrotu spraw i kupując nowe auto (a właśnie zmieniam kolejne w f-mie) nie będę brał pod uwagę forda. Sprawę naprawy relacjonuję tutaj by każdy miał świadomość, co ewentualnie może go spotkać.

Ostatnio edytowane przez romekkar ; 07-10-2016 o 15:31
romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.