Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2016, 18:36   #111
romekkar
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-08-2005
Skąd: SBL
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Dziś na koniec dnia, po prawie 5 miesiącach na serwisie, odebrałem samochód. Jutro mam do zrobienia z 600 km, to sprawdzę, jak się auto będzie zachowywało. Wydaje mi się po przejechaniu kilku kilometrów do domu, że ściąga w lewo - poczekam jak się "ułoży" z ewentualną reklamacją. Wg serwisu gdybym miał ponieść koszt tej naprawy, to wyszło by ze 30 tys zł, więc te auta mogą się po gwarancji okazać kosztowne w utrzymaniu.

romekkar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 19:06   #112
piotrek1919
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2016
Skąd: śląsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 160
Rocznik: 2015
Postów: 49
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Z jakiej przyczyny trwało to 5 miesięcy ? Dla mnie to jest kosmos czekać prawie pol roku na naprawę samochodu. Tym bardziej ze samochód musi na siebie zarabiać ....a leasing chyba nie zrozumie ze samochód stoi w serwisie przez taki okres . Porażka Ford powinien posypać głowę popiołem i robic wszystko zeby w jakis sposób zrekompensować to klientowi . W książce serwisowej napisane chyba jest ze w przypadku awari samochód zastępczy przysługuje na 4 dni.
piotrek1919 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 19:40   #113
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Dołączam się do pytania dlaczego to tyle trwało? Pytam bo mój jeszcze nie odebrany a od ponad miesiąca czeka na wiązkę silnika - podobno ford w całej europie takiej nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jak ma to tyle trwać to ja rezygnuje z auta i drugie zamawiam,...
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 19:50   #114
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Jakiś czas temu w jednym wątku na Motor-Talk.de, dotyczącym silników 1.5 EB, napisał gość, który (jak twierdzi) zajmuje się obsługą samochodów w firmach. Twierdził, że Fordy są ogólnie ok, ale problemem jest właśnie dostępność części - jest to podobno problem (co najmniej) ogólnoeuropejski i niestety takie przypadki jak ten potwierdzają to. Chociaż i tak jednostkowość tej sytuacji jest dla mnie bardzo zagadkowa i tak jak już pisałem wcześniej zastanawiam się, czy sam serwis nie przyczynił się w jakimś stopniu do tej awarii (np. zaniedbaniem czy błędem w trakcie ostatniego przeglądu) i dlatego próbował najpierw sam naprawić silnik, a dopiero potem zaczął starać się o nową jednostkę...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 20:23   #115
miroos
ford::average
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5 fl Vignale
Silnik: 2.0 ecoblue 190KM AWD
Rocznik: 2020
Postów: 180
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakiś czas temu w jednym wątku na Motor-Talk.de, dotyczącym silników 1.5 EB, napisał gość, który (jak twierdzi) zajmuje się obsługą samochodów w firmach. Twierdził, że Fordy są ogólnie ok, ale problemem jest właśnie dostępność części - jest to podobno problem (co najmniej) ogólnoeuropejski i niestety takie przypadki jak ten potwierdzają to. Chociaż i tak jednostkowość tej sytuacji jest dla mnie bardzo zagadkowa i tak jak już pisałem wcześniej zastanawiam się, czy sam serwis nie przyczynił się w jakimś stopniu do tej awarii (np. zaniedbaniem czy błędem w trakcie ostatniego przeglądu) i dlatego próbował najpierw sam naprawić silnik, a dopiero potem zaczął starać się o nową jednostkę...
Ja właśnie się zastanawiam czy Ford już poszedł tak daleko z "optymalizacją" łańcucha dostaw że nawet stoku części zamiennych nie ma? Myślę jak to jest możliwe że dla mnie jednej głupiej wiązki silnika nie ma... ok - może są jakieś różne wersje zależne od skrzyni automat/manual ale czym jeszcze mogą takie wiązki się różnić? I potem czeka człowiek na głupią część miesiąc z komunikatem że nie wiadomo kiedy będzie dostępna... coraz bliżej mi do decyzji o rezygnacji z auta i zamówienia nowej sztuki.
miroos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 20:36   #116
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Ja bym zamówił nowe. Już by było zrobione. A może to autko na przykład spadło z lawety i teraz się wietrzy po lakierni? A dealerowi najłatwiej zwalić na wiązkę.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2016, 21:00   #117
robert2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Lublin
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI180km
Rocznik: 2016
Postów: 74
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Ja bym zrezygnował na zamówieniu miałeś przewidywany termin dostawy, po za tym miałbyś auto z 2017 a tegoroczne to już teraz zaczynają wyprzedawać z rabatem.Pomyśl to nie ty zawaliłeś jak byś ty nie wpłacił czegoś tam salonowi to by ci nie zamówili auta.Albo by cię straszyli komornikami za zaliczkę lub jakąś raty nie zapłaciłeś.
robert2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2016, 06:34   #118
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Też bym zamówił drugi raz. Bez wahania.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2016, 09:38   #119
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Cytat:
Napisał kordyl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to wszystko przez pseudo ekologię. Jakoś trzeba spełnić normę euro tysiąc pięćset sto dziewięćset.
Zgadzam się w 100 %

Bump:
Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ciafka, ....
Po drugie dam Ci przykład. W BMW szefa mojej żony strzelił łańcuch rozrządu. Padł w pełnym pędzie na autostradzie. No i zgadnij jak się temat skończył. Bez szemrania po tygodniu auto dostało nowy silnik i to kurcze auto w leasingu, niesamowite. Nawet nikt nie miałknął. Jednak coś się klientowi należy i zmierzam do tego, że to Ford zachowuje się po dziadosku, a nie że klientowi nic się nie należy.
Dokładnie tak jest. Mi w Hyundai wymienili cały silnik bez proszenia. Sami zaproponowali. Podczas przeglądu stwierdzili, że w aucie trzeba wymienić i wymienili. Nie narzekałem na niego. Dobrze palił jeździł ... mało spalał przebieg prawie 60 tys 2 lata. Czas trwania 3 dni. Oczywiście auto zastępcze nowe dostałem bez proszenia (nawet nie zdążyłem zapytać czy mi dadzą bo od razu przy zdawaniu kluczyków dali mi papier do podpisu, że auto zastępcze dostaję) i za darmo. Auto w leasingu. Można podejść normalnie ??
bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2016, 12:42   #120
michalpgd
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-04-2015
Model: MK5 LB
Silnik: 1.5EB AT
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: 1,5 Pb awaria pompy wysokiego ciśnienia

Mi w zeszłym roku kamyczek uszkodził przednią szybę. Niestety przyjechałem do serwisu na własnych kołach więc nie przysługiwało mi auto zastępcze (powiedzieli mi, że trzeba było brać lawetę). Czas oczekiwania na nową przednią szybę - jeden miesiąc...
michalpgd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.