Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2017, 12:35   #4171
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Nie wiem czy to wada ( może się starzeje po prostu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) ,ale dwa razy miałem już przypadek gdzie nie widziałem samochodu z prawej strony na skrzyżowaniu.
Normalnie samochód zniknął za słupkiem przednim z prawej strony.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2017, 14:00   #4172
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Ja czasem nie widzę pieszego z lewej.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2017, 16:19   #4173
goodi
ford::advanced
 
Avatar goodi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-12-2006
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EB 240KM
Rocznik: 2016
Postów: 265
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja czasem nie widzę pieszego z lewej.
Mam to samo, zwłaszcza na jednym konkretnym przejściu dla pieszych. Jeszcze trochę, zjadą studenci i strach będzie wyjechać w miasto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przekaz Tapatalkiczny
__________________
Aktualnie: Mondeo Vignale kombi 2.0 EcoBoost 240KM
Było: Mondeo MK4 Titanium S kombi, 2.0 EcoBoost 240KM + PS
Było, jest i pozostanie: Mondeo MK2 kombi, 2.0 benzyna.
goodi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2017, 16:35   #4174
avio
ford::average
 
Avatar avio
 
Zarejestrowany: 05-06-2013
Model: mondeo
Silnik: 2,0 180km
Rocznik: 2016
Postów: 67
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

wada goni wade przez blad konstrukcyjny ciezka klapa elektryczna bagaznika, pociagnela slaby dach, opuscila sie w wyniku czego tylna szyba poszla w mak .!!!
latwo to zdiagnozowac czy ten moment jest blisko przy zamknietej klapie sprawdz szczeline pomiedzy narozem blotnika a szyba klapy .
avio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2017, 18:58   #4175
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

to nie wada chcesz mieć cieniutkie słupki to bezpieczeństwo do Was słabe
chcesz mieć 5 gwiazdek to maszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla mnie gorzej z prawej strony
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 19:25   #4176
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Spoko, już nad tym pracują. Za chwilę będziesz miał asystenta słupka - chyba jakiś producent japoński planuje dać wyświetlacze (w postaci elastycznej foli) na słupki które pokazują obraz co jest za słupkiem ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja czekam aż wyłożą tym podłogę, a na środku miejsca parkingowego dadzą krzyżyk - wtedy mam nadzieję, że inni parkując pod marketami wreszcie będą w stanie zaparkować jedynie na swoim miejscu, w sposób umożliwiający dostanie się do auta stojącego obok.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2017, 21:42   #4177
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Korchez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
78 tyś przebiegu i kierownica się łuszczy.. Naprawdę to plastik a nie skóra ?
Mi się przetarła już przy 28 kkm. Kpina. Po lewje stronie na łączeniu oraz po prawej od wewnętrznej strony, tam gdzie zawsze trzymam ręce.
Poza tym zaczęło mi poszarpywać czasami sprzęgło przy ruszaniu ( w sensie szarpie autem)
Słupki też mi przeszkadzają. Myślałem, że się przyzwyczaję z czasem, ale to jest zbyt niebezpieczne. Raz bym potrącił babkę na pasach. Od tego czasu przejazd przez przejścia dla pieszych nie jest komfortowy.
Trzeszczy mi coś przy słupku C po prawej stronie. Czasami bez powodu włącza się przedni czujnik parkowania. Pusto przed autem, a tu nagle pik pik pik. Kiepskie okazały się też opony Continental. Potrafią się mocno poślizgnąć na deszczu przy hamowaniu. Czasami głupieje bezkluczykowy system otwierania drzwi. Nie chce otworzyć, lub zamknąć. Hold Assist raz działa, raz nie - mówimy o tym samym wzniesieniu - nie wiem o co kaman. Odpada plastik przy sprzączce od zapinania pasów z tyłu. Ubywa oleju (najbardziej na autostradzie) oraz płynu chłodniczego. Nie masz szans, żeby przejechać bez dolewania od wymiany do wymiany.
To już chyba wszystko. Poza tym cieszę się jazdą, bo ogólnie auto jeździ super i daje frajdę z jazdy. Wkurza duża rozbieżność między spalaniem w mieście, a w trasie. W trasie potrafi bez problemy zejść do około 6 litrów, podczas gdy w mieście ciężko jest zejść poniżej 9 nawet mocno się starając. Ogólnie jestem zadowolony, natomiast raczej będę się rozstawał z autem za chwilę, bo tam gdzie się przeprowadzam mam 1 km polnej drogi w tragicznym stanie i będę potrzebował wyższe auto (wybór padł na Kodiaqa).

Bump:

Ostatnio edytowane przez Malenstwo8 ; 21-09-2017 o 07:04
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 09:02   #4178
markis
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-11-2010
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5EB Titanium X
Rocznik: 2015
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Malenstwo8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym zaczęło mi poszarpywać czasami sprzęgło przy ruszaniu ( w sensie szarpie autem)
Jeżeli masz takie same objawy (półsprzęgło i szarpnięcia), to u mnie skończyło się wymianą sprzęgła na gwarancji (parę tyg. przed jej końcem). :-D
markis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 09:20   #4179
Malenstwo8
ford::advanced
 
Avatar Malenstwo8
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-01-2016
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo MK5 Kombi Titanium X/Fiesta Mk7
Silnik: 1,5 EB/1.25
Rocznik: 2016/2009
Postów: 387
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał markis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli masz takie same objawy (półsprzęgło i szarpnięcia), to u mnie skończyło się wymianą sprzęgła na gwarancji (parę tyg. przed jej końcem). :-D
Dokładnie tak jak piszesz. A teraz słuchaj - ja już miałem raz wymieniane sprzęgło po 14 kkm, bo wyło i rozeszła się okładzina na tarczy (jest wątek na forum sprzed roku) Nawet mnie nie strasz. Nota bene następne auto zamawiam już z automatem.
Malenstwo8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2017, 11:25   #4180
Hrdcr_real
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 18-06-2016
Skąd: Rzeszów
Model: Mondeo MK5 ST-Line
Silnik: 2,0 Tdci PS
Rocznik: 2017
Postów: 209
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Mnie wkurza to, że jak wyłączam auto a chodzą wycieraczki to zatrzymują się w momencie wyłączenia zapłonu i zostają w połowie szyby, tak samo z podnoszeniem szyb.

Vectra z 2004 roku kończyła wycieraczki na swoim miejscu i podnoszenie szyb nawet jak zapłon był już wyłączony...
Hrdcr_real jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.