Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2020, 14:53   #5581
Kalba
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-11-2020
Skąd: Maciejowice
Model: S-max
Silnik: 1900
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Wymiana modułu Bluetooth w s max

Witam potrzebuje rady czy można w fordzie s max można wymienić moduł Bluetooth z 488 na c112

Kalba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 14:58   #5582
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,467
Domyślnie Odp: Wymiana modułu Bluetooth w s max

można, ale nie zawsze oznacza to "zamienić i działa"

Temat o BT jest na forum, sporo było tam napisane.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 08:10   #5583
naito
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-10-2019
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 pb 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cześć,

poszukałem trochę po forum ale niewiele udało mi się znaleźć na ten temat.

Poprzedni właściciel podmienił w samochodzie radio na jakieś zwykłe 6000cd ale widzę że nad schowkiem mam zamontowany moduł bluetooth 8m5t-19c112-BR (tak wiem że niemiecki), aby sparować go z telefonem zakupiłem na wymianę radio SONY 8s7t, pin się pokazuje, telefon się paruje, bluetooth ewidentnie działa, problem mam tylko z dźwiękiem po BT.
Mianowicie jak do kogoś dzwonię przez zestaw to ta osoba mnie słyszy a ja nie słyszę tej osoby, tak samo z głośników nie wydobywa się żaden dźwięk muzyki chociaż moduł zaktualizowałem do najnowszego dostępnego oprogramowania używając portu USB i widzę tytuły piosenek, mogę z radia przerzucać kawałki, widzę że czas piosenki leci na radio jak i w telefonie itp, niestety mikrofon działa ale nie działa dźwięk z głośników.

Prośba o poradę co może być nie tak.
Dla przypomnienia:
Radio Sony 8s7t-18c939-ME
Moduł BT: 8m5t-19c112-br
Samochód ma też zamontowany (chyba fabrycznie) pilot przy kierownicy z przyciskiem VOICE.
naito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 09:57   #5584
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,467
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A model auta to?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 10:14   #5585
naito
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-10-2019
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 pb 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A tak, wybacz - Focus mk2 poliftowy - rok produkcji grudzień 2010
naito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 10:52   #5586
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,467
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Kanał audio leży, czyli wszystko po AUX, mikrofon jest na innych pinach.

Jak zwykłe AUX też nie działa to albo zła instalacja, źle wpięta, albo radio ma uszkodzone AUX.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 11:13   #5587
naito
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-10-2019
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 pb 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Okej, do 6000cd miałem fabryczne gniazdo aux ale było zepsute bo kabel w nie lużno wpadał więc kupiłem kabel aux nowy który z gniazda aux w radio robi zwykły wtyk jack 3.5mm, później z rozwiązania zrezygnowałem na rzecz transmitera BT ale gdzieś w domu powinienem mieć jeszcze ten kabel - po wpięciu go do radia mam przetestować czy na opcji AUX IN jest ok tak?

Aktualnie w kostce radia wpięta jest kostka ze starego gniazda AUX (tego luźnego) tylko nie jestem w stanie określić czy jej przewody idą przez moduł BT do gniazdka w konsoli czy bezpośrednio do gniazdka, jeśli w radio bezposrednio wpietym AUX bedzie dzwiek to zakładam że mam po prostu od modułu BT wiązkę MONO a nie STEREO?

Ze znalezionych przeze mnie w internetach schematów tak by to wyglądało, że kiedy jest wiązka stereo to moduł BT robi za "mostek" między gniazdem AUX samochodu a kostką z pinami AUX w radio.
naito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 11:27   #5588
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,467
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał naito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po wpięciu go do radia mam przetestować czy na opcji AUX IN jest ok tak?
sony z tym niefabrycznym kablem AUX do sprawdzenia

Cytat:
Napisał naito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam po prostu od modułu BT wiązkę MONO a nie STEREO?
rocznik auta przeczy temu ale jest to możliwe, tak samo jak inne kłopoty w instalacji

Cytat:
Napisał naito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
moduł BT robi za "mostek" między gniazdem AUX samochodu a kostką z pinami AUX w radio
tak

to sony to 1CD czy 6CD?
dotychczas uważałem że 6CD nie obsłuży innego BT jak Voice, ale w koncu nie pamiętam co mi wyszło z testów (a było tego sporo w różnych konfiguracjach, unikam i odradzam 6CD bo to same kłopoty)
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 11:37   #5589
naito
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 18-10-2019
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 pb 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Akurat właśnie 6CD, ten moduł co mam obsługuje VOICE wiec powinny pasować, ze schematu nawet byłbym może w stanie ogarnąc jak to zdrutować ale czy np kostkę którą wpina się do modułu BT da się jakoś rozebrać tak aby dołożyć jej dodatkowe kable?

Wtedy jeśli AUX w radio działa to bym sobie zrobił tylko z tego kabla niefabrycznego małą przeróbkę i z jednej strony zostawił kostkę, a z drugiej rozbebeszył jacka i jego kabelki podłączył do kostki w miejsca gdzie jest AUX R OUT, AUX L OUT i AUX GND OUT, zrobiłbym sobie sam wiązkę dodatkową w skrócie, ale pod warunkiem że ta kość co wpina się do modułu BT jest rozbieralna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z tym 6 cd to była w sumie okazja, zmieniarka nie działa (widze ze norma) ale akurat z płyt nie słucham w ogóle muzyki.

W najgorszym wypadku zostane przy transmiterze FM ale jednak fajnie byłoby móc chociaż kawałki przerzucać z pilota na kierownicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo już sam dźwięk SONY w porównaniu z 6000CD to jakiś kosmos.
naito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 11:43   #5590
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,467
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

6CD zadziałał z 488 stereo czyli tylko VOICE , tylko nie pamiętam czy sprawdzałem też dźwięk, czy tylko połączenie

wiązek typu leniuch "kilka" zrobiłem , czyli jak brakuje instalacji to dokłada się
także można wszystko rozłożyć/przerobić

to że sony gra o wiele lepiej od 6000CD przekonywałem wiele razy, niestety dopiero jak zakładałem sony wielu uwierzyło

Ostatnio edytowane przez Antej ; 25-11-2020 o 11:48
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.