Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2022, 20:10   #161
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Oczywiście. Jak świeci na żółto to halogen. Jak świeci na biało, fioletowo lub mruga to ksenon. Jak świeci na czarno albo nie świeci wcale to soczewka.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 21:11   #162
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Cytat:
Napisał ALIENx21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam takie pytanie z innej beczki jak rozróżnić Typ świateł?
Mam spryski na zderzaku czy to oznacza że mam też światła Xenon pytanie też jakie są rodzaje Świateł? Czy są możliwe BiXenon w tym modelu?
w MK4 tylko bixenon był, jeżeli już miałeś xenon, były jeszcze zwykłe lampy, i lampy soczewkowe, ale na zwykłą żarówkę H7. Jeżeli masz spryskiwacze, to są spore szanse że są to xenony, wystarczy w sumie otworzyć lampę od tyłu i jak będzie przetwornica to masz xenony. Xenon również po odpaleniu potrzebuje chwili żeby się rozgrzać, więc łatwo to widać w nocy, jak lampy zaczynają lepiej świecić. Np. soczewkowe z H7, to w nocy jak jest jeszcze mokro, to świecą gorzej niż świeczka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Xenon również po czasieświeci gorzej i dobrze go zregernerować
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 21:25   #163
ALIENx21
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-12-2022
Skąd: Okolice Chełmna
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

No mam jeszcze audi z Xenon i w tym Fordzie też mi się wydaje że jest Xenon bo jedno ze jak zapalę światła w fordzie to przez ok 10-15s robią się coraz jaśniejsze i przy górnej krawędzi odcięcia światła jest niebieska poświata (jak w Xenon w audiku) tak samo jest poziomowanie po zapaleniu że się ustawiają góra dół i zatrzymują. Co do długich jak zapalę są trochę żółte światła i we mgle jakoś dziwnie świeca jakoś z 10m nad poziomem świateł mijania. Czyli podejrzewam że długie będą na H7 tylko czy one są w tej samej soczewce co Xenon to możliwe? I podczas przełączania z świateł mijania na drogowe słychać takie cyknięcie w lampach jakby się soczewka przestawiała czy cos. A jak się włączają te doświetlające to mijania na chwilę mrugną.

A jak już mam Xenon to żarniki D2S jak w audiku? Czy inne tu są?

Bump:
Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Xenon również po czasieświeci gorzej i dobrze go zregernerować
Tak wiem w Audiku wymieniałem soczewki odbłyśniki i żarniki bo świeczka miała większe światło niż tamte żarniki.

Ostatnio edytowane przez ALIENx21 ; 27-12-2022 o 21:29
ALIENx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 09:58   #164
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Cytat:
Napisał ALIENx21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli podejrzewam że długie będą na H7 tylko czy one są w tej samej soczewce co Xenon to możliwe?
są na H7 ale obok, nie w soczewce, w soczewce jest tylko palnik D1S

Cytat:
Napisał ALIENx21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I podczas przełączania z świateł mijania na drogowe słychać takie cyknięcie w lampach jakby się soczewka przestawiała czy cos.
przesłona od biksenonu
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 11:06   #165
ALIENx21
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-12-2022
Skąd: Okolice Chełmna
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
są na H7 ale obok, nie w soczewce, w soczewce jest tylko palnik D1S



przesłona od biksenonu
A to jest możliwe że mam BiXenon i jeszcze h7 nie spotkałem się z takim dziwactwem (jak jest BiXenon to chyba nie ma już innej żarówki od długich?
ALIENx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 14:07   #166
Hugo_Chavez
ford::average
 
Avatar Hugo_Chavez
 
Zarejestrowany: 13-04-2013
Model: S Max
Silnik: 2,0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 120
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Cytat:
Napisał ALIENx21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to jest możliwe że mam BiXenon i jeszcze h7 nie spotkałem się z takim dziwactwem (jak jest BiXenon to chyba nie ma już innej żarówki od długich?
Jest po to zeby mozna bylo "mrugnac" dlugimi.
Hugo_Chavez jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 14:16   #167
ALIENx21
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-12-2022
Skąd: Okolice Chełmna
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Cytat:
Napisał Hugo_Chavez Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest po to zeby mozna bylo "mrugnac" dlugimi.
To żart tak?
ALIENx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 15:09   #168
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Wystarczy poszukać filmów czy zdjęć, to nie jest jedyny samochód, który do świateł drogowych mógł mieć lampę wyładowczą do pary z halogenem.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 15:57   #169
ALIENx21
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-12-2022
Skąd: Okolice Chełmna
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy poszukać filmów czy zdjęć, to nie jest jedyny samochód, który do świateł drogowych mógł mieć lampę wyładowczą do pary z halogenem.
I co niby dałoby mi szukanie innych aut z taką lampą??? Co to niby miałoby mi pomóc bo nie rozumiem twojej odpowiedzi.
Ty jak Kupisz auto czegoś nie wiesz to szukasz w innych samochodach czy może akurat mają takie coś czy inne?
ALIENx21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2022, 16:01   #170
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Wymiana lamp na xenon lub soczewke

Staram się zrozumieć lepiej otaczający świat, np regulamin forum. Najpierw czytać, oglądać, potem pisać, a krzyki to niech sobie kolega uskutecznia w sypialni.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , reflektor , światła , wymiana



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.