Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2019, 17:46   #11
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Czyli kaplica...
A czy da się wysunąć wzmacniacz z uchwytu bez jego odkręcania? Może wtedy jakoś uda się rękę włożyć i dostać do odpływu?

__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 17:49   #12
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Wzmacniacz można spokojnie wyjąć. Tylko jedna śruba go trzyma od frontu. W zasadzie to śruba domyka ten przedni „klips” uchwytu który trzyma wzmacniacz.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 17:50   #13
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

OK, dzięki za info. Może jednak jakoś się uda.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2019, 17:55   #14
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Tu masz tę przednią śrubę która dokręca klips trzymający wzmacniacz od frontu oraz boczne śruby (łby sześciokątne) przytwierdzające uchwyt do metalowego stelaża kokpitu. Te dwie są wkręcane nie od strony wzmacniacza, a od strony karoserii (idiotyzm). Jedną z nich da radę wykręcić / wkręcić bez zdjęcia całego stelaża ale drugiej nie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_4165.jpg (90.3 KB, 254 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20180729_123404452_iOS.jpg (93.4 KB, 220 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 13-05-2019 o 18:07
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2019, 23:31   #15
Sethh
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-06-2014
Model: Puma
Silnik: 1
Rocznik: 22
Postów: 222
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poniższy tutorial opisuje jak dołożyć pełny, fabryczny Premium Sound System (PSS)
Wybacz, że kompletnie nie w temacie, ale gdzie można uzyskać te kolorowe schematy zarówno demontażu jak i wiązek?
Sethh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2019, 16:32   #16
slav-kiler
ford::advanced
 
Avatar slav-kiler
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-09-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Fusion Energi Titanium
Silnik: Plug-In Hybrid 188km
Rocznik: 2017
Postów: 231
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Przydałby się taki opis z s-maxa mk1
slav-kiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2021, 15:52   #17
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Premium Sound system mam i ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tym, że ja dołożyłem brakujące przewody zamiast zmieniać całe wiązki. Roboty było sporo ale działa. Oraz zamiast suba z mk4 w koło zapasowe dałem suba z mk5 w prawy bok bagażnika aby zostało mi miejsce na koło.

Jest głośniej i lepiej, szczególnie więcej basu ale dalej czegoś mi brakuje w tym fabrycznej navi NX w mk4, dzwięk trochę nienaturalny jakby coś było przekombinowane w procesowaniu, czegoś za dużo a środka brakuje (próbowałem dzwięku z dwóch nawigacji już u mnie). Z radia Sony był jak dla mnie dużo lepszy a audio jakie miałem w mk3 kiedyś przy tym to była poezja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla ciekawskich fabryczny wzmacniacz Premium Sound System od mondeo mk4/smax/galaxy (to samo) jest na układach TDA7575 i TDA7563 (w sumie 3 szt.), jest na płytce miejsce na czwarty układ ale puste. Na przód jest biamp osobno na tweetery i woofery, tylne razem, subwoofer dwa kanały (dwie cewki). Przy 4 omach można oczekiwać ok. 20-25W na głośnik przy 2 omach 30-35W (ja mam z przodu głośniki 2ohm). Wedle specyfikacji układów można stosować głośniki 2ohm czy subwoofer 2x2ohm. U mnie obudowa robi się bardzo gorąca przy graniu na full ale nie parzy, można by pomyśleć nad jakimś wentylatorkiem jakby ktoś chciał wszystko dać 2ohm. Szkoda, że wzmacniacz jest bez przetwornicy czyli układy wysterowane maksymalnie z 14v podczas ładowania aku. W teorii są one do 18v i wtedy mielibyśmy do dyspozycji zdecydowanie więcej mocy, tylko trzeba by dać dobra przetwornicę 12-18v.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 11-08-2021 o 15:54
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2021, 16:39   #18
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Fajny opis, dzięki. Przy okazji: zmieniłeś wiązki drzwi? Przy PSS wysokotonowe są na oddzielnej końcówce, bez PSS na tej samej co przednie niskotonowe. To może mieć jakiś wpływ na średnie tony.

Co do MK3, miałem tam 6000CD (lepsze niż w MK4) ale moim zdaniem nie lepsze niz blaupunkt (MCA+) w MK4. To oczywiście moje zdanie.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 17:23   #19
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Cytat:
Napisał metmusic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fajny opis, dzięki. Przy okazji: zmieniłeś wiązki drzwi? Przy PSS wysokotonowe są na oddzielnej końcówce, bez PSS na tej samej co przednie niskotonowe. To może mieć jakiś wpływ na średnie tony.

Co do MK3, miałem tam 6000CD (lepsze niż w MK4) ale moim zdaniem nie lepsze niz blaupunkt (MCA+) w MK4. To oczywiście moje zdanie.


Dołożyłem dwa przewody skręcone jak w oryginale do wiązek drzwi i wykorzystałem wolne miejsca we wtyczkach drzwi. Bez tego w ogóle nie było wysokich tonów z przodu, wzmacniacz robi za zwrotnice jednocześnie dla przednich głośników.

CD6000 w mk4 to porażka ale w mk3 było przyzwoicie jak na tamte roczniki. Mówiłem o fabrycznym radiu Sony w mk4, moim zdaniem gra zdecydowanie lepiej a przede wszystkim bardziej naturalnie niż NX (nawet ten ze srebrnymi przełącznikami jaki mam teraz, fabrycznie miałem z czarnymi słabszą wersję, miała przede wszystkim mniejszą moc). W MK3 ST220 to miałem radio Alpine i wzmaka 4x100W RMS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Właśnie te moje głośniki 2 ohm zostały mi od tego starego zestawu z mk3, na pewno obecnie nie wykorzystuję ich 50% możliwości a wcześniej na fabrycznym radiu to może 20% (Focal KRX2, w mk3 ze wzmakiem potrafiły tak zagrać że sub nie potrzebny, lusterkiem trzęsło że nic nie widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Może dorzucę w przyszłości jakiś wzmak na sam przód zamiast tego zobaczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W tym NXie pewnie dałoby radę ustawić ten dzwięk gdyby było więcej opcji ustawień, coś on jak dla mnie programowo przekombinowuje z dzwiękiem, za dużo wysokich tonów, brakuje środka ale jak się skręci wysokie to też jest jakoś tak nie naturalnie. Może mam za duże wymagania ale to już lepiej jakby nic z tym dzwiękiem nie robił a nie namiesza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2021, 23:58   #20
bob300m
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 04-05-2011
Skąd: Szczecin
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Re: [Mondeo MK4] Fabryczny Premium Sound System (Wzmacniacz, Subwoofer, Centralny)

Witam
jestem wtrakcie montażu brakuje mi wzmacniacza znalazłem dwa o nr
BS7T-18B849-AA , oraz
AM2T-18B849-AB
Który wybrać i czy są jakies róznice ?
bob300m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.