Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-11-2014, 08:58   #1
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

Witam, czy komuś udało się zaradzić problemowi zakłóceń radia po podłączeniu ładowarki do telefonu? Jest to bardzo irytujące. Podłączenie ładowarki równa się słuchaniu muzyki tylko przez AUX. Posiadam Fordowskie 6000CD.

wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 15:41   #2
solidit
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

Witam

Ja miałem u siebie taki problem, do czasu aż podłączyłem do gniazda zapalniczki transmiter fm i dziwnym zbiegiem okoliczności poszedł bezpiecznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po wymianie bezpiecznika problemu brak. Żaden koszt a warto spróbować.
solidit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 16:18   #3
piratus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-03-2011
Skąd: wielkopolska
Model: FOCUS II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2004
Postów: 35
Domyślnie Odp: Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

To wina ładowarki, one są impulsowe widocznie ma kiepskie filtry i sieje po instalacji i dookoła siebie. Ja miałem podobny przypadek z ładowarka od kamerki G1W - rejestratora jazdy. Siała niemiłosiernie ani CB ani radia FM nie dało się słuchać. Kupiłem inną i zero zakłóceń. Podczas jazdy czasami mam trzy różne podpięte i nie zakłócają.
piratus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2014, 16:36   #4
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

moja od nawigacji tez troszke sieje , w miescie jeszcze radio ciagnie ale po za miastem juz szum wiec to musi byc wina ladowarki.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 18:31   #5
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie

Ładowarka oryginalna Nokii, podobnie z ładowarką Samsunga. Jaka ładowarka jest dobra? W grę wchodzi tylko taka z portami usb. O który bezpiecznik chodzi kolego solidit. Te same ładowarki chodzą dobrze w mondeo mk4.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 18:36   #6
radek9103
ford::professional
 
Avatar radek9103
 
Imię: radek
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: WWE i Zielonka
Model: KUGA
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

Może problem z samym gniazdem ładowarki?? Wystarczy przeczyścić styki , może pomoże....
__________________
BMW E36 1.8IS -> VW GOLF 4 1.4 16V ->MONDZITSU 2.0 TDDI MONDEO MK4 2.0 TDCI BLACK PANTHER FOCUS MK2 1.6 TDCIobecnie KUGA MK1 2.0 TDCI BLACK PANTHER
<a href=http://forum.fordclubpolska.org/signaturepics/sigpic198702_1.gif target=_blank>http://forum.fordclubpolska.org/sign...ic198702_1.gif</a>
radek9103 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2014, 20:17   #7
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

Nie wygląda na zaśniedziałe.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 17:18   #8
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

Sprawdziłem parę ładowarek:
Nokia DC-20 dual-USB - szumy
Samsung ACADU10CBE - microUSB - szumy
M-LIFE dual USB 3,1A M-LIFE ML0557 - szumy
MOTOROLA P513 microUSB - cisza

Motorola pożyczona do sprawdzenia od kolegi, jednak zależy mi na ładowarce, która ma dwa wejścia usb i z minimum 2A. Która ładowarka może być dobra?
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 23:13   #9
Jagus24
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 02-03-2014
Skąd: Trzebież
Model: Mondeo
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Odp: Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

Witam.

Mam podobny problem z radiem ale mój problem jest dość dziwny może i wasz też jeśli nie wiecie to warto sprawdzić a może razem coś damy z tym zrobić.

Radio w Mondku mam oryginalne, CB podłączam wszystko działa, różnego rodzaju ładowarki do telefonu podłączam i też radio działa bez zarzutu ale gdy podłączam kabel zasilający do kamerki (rejestratora jazdy) to radio szwankuje, i tu uważam że mój problem jest dziwny ponieważ radio szwankuje jak kabel jest podłączony do gniazda zapalniczki i jak cała ładowarka jest wyciągnięta z zapalniczki ale jest wsadzony kabel do kamerki.

Jak by ktoś nie zrozumiał to wyjaśnię jeszcze raz. Kabel wsadzam do kamerki, kamerka może być wyłączona lub włączona i radio szwankuje. Też szwankuje jak ładowarka jest wsadzona w gniazdo zapalniczki i podłączona do kamerki i jak jest ładowarka wyciągnięta z gniazda zapalniczki to radio też szwankuje. wymieniałem ładowarkę do tej kamerki dalej szwankuje ale kamerka na tych samych dwóch ładowarkach działa bez zarzutu w Kia, Mercedes, Fiat, Toyota. Może to być wina radia ponieważ wszystkie te auta co przed chwilą wymieniłem mają radia dokładane Sony, Pionier, a nawet Chińska firma krzak itd

Jeśli nie zanudziłem i wszystko jest jasne to proszę o jakąś odpowiedz co i jak jeśli uda wam się ten problem naprawić.

Pozdrawiam
Jagus24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2015, 18:43   #10
wojciech.k
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-07-2013
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 266
Domyślnie Odp: Zakłócenia w radiu przy podłączonej ładowarce.

Mija rok, a ja dalej nie mogę rozwiązać tego irytującego problemu z ładowarką zakłócającą radio. Do tego jeżeli podłączę telefon pod ładowarkę i AUX, to przy przyśpieszaniu głośniki wydają wkurzający piszczący dźwięk. Nie wierzę, że wszystkie ładowarki, które kupiłem są beznadziejne bo brałem same oryginały lub lepszych firm. W innych samochodach, których jeździłem wszystko jest w porządku, wszystkie ładowarki, które mam działają perfekcyjnie, ale nie w Focusie. Czy muszę pod ten przewód gniazda podpiąć jakiś filtr przeciwzakłóceniowy? Podłączenie ładowarki oznacza wyłączanie radia bo nie da się słuchać tych odgłosów, a nie wyobrażam sobie jazdy w nieznane mi strony bez GPS i muzyki.
wojciech.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.