Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2019, 22:32   #91
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Ad1. W komorze silnika przy prawym kielichu.
Ad2. Zależy od fantazji instalatora,można wymienić całą wiązkę(kupa roboty) lub ją dorobić.
Ad3. Pobór paliwa powinno wpiąć się w dekielek pływaka/pompy paliwa.
Ad4. Jest możliwe by aktywować webasto przy pomocy Forscana,ale bardzo czasochłonne dla kogoś kto nie używa go na co dzień.

__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 11:56   #92
djsanta88
ford::beginner
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad1. W komorze silnika przy prawym kielichu.
Jest opcja na jakieś zdjęcie żeby było wiadomo jak to wygląda?
Ewentualnie opis ile pinów, do czego każdy pin, etc.?

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad2. Zależy od fantazji instalatora,można wymienić całą wiązkę(kupa roboty) lub ją dorobić.
Można więcej szczegółów na temat dorobienia wiązki np. jakiś schemat może nie profesjonalny tylko dla jakiegoś bardziej laika np. ile żył kabel jak ma być zarobiona wtyczka po każdej stronie taki prosty łopatologiczny schemat i gdzie się wpiąć z tą dorobioną wiązką?

Zdjęcie z pewnością by było mega.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad3. Pobór paliwa powinno wpiąć się w dekielek pływaka/pompy paliwa.
To już gdzieś czytałem ale znalazłem fabryczny przewód paliwowy razem z pompą, który montuje się w miejscu starego przewodu paliwowego w komorze silnika.
W załączeniu zdjęcie.

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ad4. Jest możliwe by aktywować webasto przy pomocy Forscana,ale bardzo czasochłonne dla kogoś kto nie używa go na co dzień.
Akurat trochę już w tym forscanie grzebałem i w ELMconfigu mógłbym prosić o jakieś wytyczne? Stawiam, że trzeba zmienić w BCM, PCM i IPC w AS BUILD wpisy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pompa_webasto_mk5.JPG (84.5 KB, 99 wyświetleń)
djsanta88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 12:57   #93
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Oryginalna pompka paliwa jest koło zbiornika(tak samo jest wg ETIS)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ta pompka z Twojego zdjęcia nie jest do webasto Thermo Top Evo (ma inny kształt).Takie ogrzewanie jest montowane w oryginale.
Wiązka jest bardzo prosta-patrz schemat poniżej.
Na zdjęciu poniżej także wtyczka,która jest przy webasto-Ty szukaj u siebie odwrotnej,czyli żeńskiej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20180310_11_14_54_Pro__highres.jpg (90.8 KB, 176 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Webasto instalacja mk5.jpg (88.3 KB, 170 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20180228_04_09_41_Pro__highres.jpg (91.8 KB, 157 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20180317_11_41_44_Rich.jpg (91.9 KB, 178 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg WP_20180309_05_27_20_Pro__highres.jpg (81.1 KB, 181 wyświetleń)
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 26-08-2019 o 13:08
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2019, 13:55   #94
djsanta88
ford::beginner
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Dziękuję za tak obszerny opis i zdjęcia.

A co z tym programowaniem aby to ruszyło?

Wszędzie sprzedają zestawy niby kompletne ale nie widzę nigdy pompy wody. Gdzie tą pompę zainstalować? Może masz jakieś zdjęcie?

I jeszcze pytanie czy można zastosować webasto z Forda edge do mondeo mk5 czy nie będzie to ze sobą gadało?

GG9H18K463DF
djsanta88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 22:45   #95
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : czy podłączenie się pod sterownik Webasto przy użyciu programu Thermo Test wymaga specjalnego interfejsu wpinanego pod złącze sterownika pieca, czy można się połączyć przez gniazdo OBD za pomocą np. STN1170?



EDIT:
Dzięki! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 03-09-2019 o 22:58
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2019, 22:53   #96
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Program Webasto Thermo Test korzysta jedynie z sygnału w-bus.Tego sygnału nie ma na złączu OBD.Znajdziesz go na złączu pieca,albo na złączu zdalnego sterowania.
Podłączenie do wersji Webasto thermo test 3 i wyżej wymaga oryginalnego interfejsu webasto.
Wersje niższe działają na interfejsach np. z VW (K-line).

Bump:
Cytat:
Napisał djsanta88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może masz jakieś zdjęcie?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WP_20180317_11_41_23_Rich.jpg (98.3 KB, 197 wyświetleń)
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 03-09-2019 o 22:55
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2019, 23:40   #97
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Zbliża się zima, a więc trzeba zacząć się zbroić i dorzucić webasto. Mam już praktycznie wszystko, oprócz dodatkowej pompki wody. Czy może ktoś podpowiedzieć jej numer ?

Ostatnio edytowane przez truszczu ; 30-10-2019 o 21:58
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2019, 11:55   #98
japonczyk
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-08-2018
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0. diesel
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Znacie jakiś warsztat, który by mi zMontowal używane webasto do Mondeo Mk5 2..0 Tdci 150 Poznań albo Warszawa? Jakiego rzędu to koszty?
japonczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 23:48   #99
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Cytat:
Napisał truszczu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbliża się zima, a więc trzeba zacząć się zbroić i dorzucić webasto. Mam już praktycznie wszystko, oprócz dodatkowej pompki wody. Czy może ktoś podpowiedzieć jej numer ?
Masz na drugiej stronie tego tematu.

Bump:
Cytat:
Napisał japonczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znacie jakiś warsztat, który by mi zMontowal używane webasto do Mondeo Mk5 2..0 Tdci 150 Poznań albo Warszawa? Jakiego rzędu to koszty?
Piec i przewody montowali mi w Rembertowie (Wawa) w Webasto
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2019, 08:28   #100
truszczu
ford::average
 
Avatar truszczu
 
Zarejestrowany: 07-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 154
Domyślnie Odp: Webasto - instalacja / dołożenie

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Program Webasto Thermo Test
Bump:
Dopiero zaczynam przygodę z tym programem i pierwsze próby za mną. Układ paliwowy odpowietrzony. Zakopciło mi bialym białym dymem. Choć niby przy pierwszym odpaleniu to możliwe, ale przed kolejną próbą chce jeszcze raz wszystko sprawdzić. Jaka masz ustawiona dawkę paliwa? U mnie jest 5,7Hz.

Na razie odpalałem przez program Webasto, ale błędów z powodu telestartu t100HTM jeszcze nie mam. Wyrzucało ci błąd podczas każdego uruchomienia(nawet programem diagnostycznym)? Czy tylko zaprogramowanego w samochodzie?
truszczu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.