Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2017, 10:55   #1
pikolino
ford::beginner
 
Avatar pikolino
 
Zarejestrowany: 09-08-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Personalizacja, usprawnienie 2.0TDCi 110KM Automat

Witam wszystkich serdecznie na moim ulubionym forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (poszedł cukier a co!)

Teraz do rzeczy, od roku jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Focusa MKII z silnikiem 2.0 TDCi z automatyczną skrzynią biegów z roku 2008. Autko mi bardzo pasuje jak i mojej żonce, synek też lubi auto FO. Jako, że lubię uczyć się nowych rzeczy i robić coś sam, ewentualnie przy cięższych sprawach wspomóc się kolegą mechanikiem chciałbym dostosować kilka drobiazgów pod siebie. Pierwsza rzecz moc silnika, czytałem o tych chipach, próbowałem poszukać też informacji o nazwijmy to "tuningu" mechanicznym, czyli turbosprężarka jak mniemam, też z góry chciałem powiedzieć, że nie chce z tego focusa zrobić nie wiadomo czego. Jak to się mówi, chciałbym, żeby się lepiej zbierał. Ja nie jeżdżę szybko ale dynamicznie.

Może inaczej napiszę co chciałbym zrobić a do Was mam ogromną prośbę naprowadźcie mnie jak mogę to osiągnąć a ja zacznę szperać i będę dalej pytać.

1. Poprawić dynamikę i moc silnika - pamiętajcie, że to automat (nie wiem czy to ważne)

2. Znaleźć może książkę serwisową do tego auta (dokładnie do tego) ponieważ znalazłem coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i nie bardzo wiem czy model silnika 2.0 136KM to to samo co mój (wątpię)

3. Estetykę to może zostawię na później

Szczerze mówiąc bardzo liczę na Waszą pomoc ze względu na to, iż mało się doszukałem artykułów tutoriali na temat akurat takiego zestawu jaki ja posiadam.
Może na koniec zaznaczę, że gdyby ktoś dysponował jakimikolwiek materiałami w języku angielskim to też nie stanowi to problemu.

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez SRS ; 09-05-2017 o 20:50 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Focus 2008-2011 po to jest prefix
pikolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 11:49   #2
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Personalizacja, usprawnienie MK2 2.0TDCi 110KM Automat

1. Chip u kolegi heko z krakowa

2. W Focusach nie było innego 2.0 tdci niż 100kw 136km
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 12:57   #3
mr-fix.pl
ford::beginner
 
Avatar mr-fix.pl
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Model: Volvo C30
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Personalizacja, usprawnienie MK2 2.0TDCi 110KM Automat

Cytat:
Napisał Lukasz2525 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. W Focusach nie było innego 2.0 tdci niż 100kw 136km
Był. Kod IXDA, 110 koni (81kW), występował tylko z dwusprzęgłowym automatem. Zobacz na niemieckiej wikipedii.
Przypuszczam, że to to samo co 136 koni (100kW).
Zdecydowali się na taki zabieg jak w MK3 z silnikami 115, 140 i 163, które są identyczne, a różnią się jedynie programem.

Ostatnio edytowane przez mr-fix.pl ; 09-05-2017 o 13:56
mr-fix.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 13:39   #4
pikolino
ford::beginner
 
Avatar pikolino
 
Zarejestrowany: 09-08-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Personalizacja, usprawnienie MK2 2.0TDCi 110KM Automat

Dokładnie jak kolega mówi powyżej.

Co do tego chipu to sprawdziłem kolegę z Krakowa co i jak, nie ukrywam, że daleko mam ponieważ ja z kujawsko-pomorskiego jestem.
Zastanawia mnie ten PowerBox firmy V-Tech i na ich stronie znalazłem ciekawą propozycję mianowicie, coś co nazywa się Chip tuning Ford Focus MK2 2.0 TDCi 100kW/ 320Nm PowerBox Base kosztuje 480zł i ciekaw jestem czy różnica będzie odczuwalna (po wykresie sądząc powinna być i to nie mała) no i jak ona się sprawdza w automatycznej skrzyni. Jest jeszcze droższa wersja za 920zł i tam jest napisane, że można zapomnieć o problemach z filtrem DPF, a zaraz po kupieniu mi siadł i byłem zmuszony poddać go regeneracji, teraz od dłuższego czasu jest ok.

Ktoś z Was montował podobne udoskonalenia i może coś o nich powiedzieć?

Ostatnio edytowane przez pikolino ; 09-05-2017 o 13:58
pikolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 13:58   #5
mr-fix.pl
ford::beginner
 
Avatar mr-fix.pl
 
Zarejestrowany: 29-08-2010
Model: Volvo C30
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Personalizacja, usprawnienie MK2 2.0TDCi 110KM Automat

pikolino, znajdź sobie wątek, gdzie jest opisany upgrade dla nowszych silników (115, 140, 163 konie). Tam były już mapy wgrane do sterownika i wystarczyło się między nimi przełączyć. Możliwe (ale nie jest to pewne), że u Ciebie będzie podobna sytuacja, mapy już są w sternowniku i wystarczy, że ktoś*obeznany przełączy z 110 na 136.
mr-fix.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 15:45   #6
pikolino
ford::beginner
 
Avatar pikolino
 
Zarejestrowany: 09-08-2016
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Personalizacja, usprawnienie MK2 2.0TDCi 110KM Automat

z tego tematu co znalazłem wyszło, że nie idzie tego zrobić w moim samochodzie, tylko nowsze.
pikolino jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , focus mk2


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.