Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2018, 15:59   #21
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
NITY?? to raczej już nie fabryka
Kolego mam wrażenie, że chcesz na siłę pomoc a piszesz nieco z marszu.
Nity są tam fabrycznie.
Nawet dziś blacharz się dziwił ale mówił, że można to zrobić na śruby potem.
Na razie zostawiam temat, byłem u faceta który widać że zna się na pracy i wytłumaczył mi, że żeby dobrze naprostować próg/pas trzebaby najlepiej ściągnąć zderzak. Koszt wtedy wiadomo że skacze i potem przy malowaniu zderzaka znowu płacisz za demontaż więc po co dwa razy płacić. Taniej będzie zrobić wszystko przy jednej akcji czyli gdy nastąpi demontaż zderzaka i w momencie malowania od razu naprostować to co się pokrzywilo.
Najlepszy był jeden "blachasz" . Otóż chciał prostować ten próg uwaga tym że przyczepi konia do haka z przodu..... WTF...
Drugi chciał 100 bo stwierdził że da się to wyprostować łapa choć wątpię że chwyciłby to bez demontażu.
Na końcu dałem 30 zł na flaszkę na dobrą regulacje zamka i lekkie podprostowanie elementu.

Postanowiłem że jak portfel mi pozwoli naprawie ten zderzak i wyprostuje wszystko na raz.
Ciekawostka :
W ASO malowanie 600
Nowy zderzak 1000

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 16:47   #22
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

Nity na tylnym zderzaku to znak że fabryczna robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum......ta wiedza bardzo pomaga podczas kupna Fiesty.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 17:34   #23
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

Cytat:
Napisał Ela.S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nity na tylnym zderzaku to znak że fabryczna robota Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum......
Niekoniecznie, można ponownie zanitować, widziałem takie auto, właściciel sam przyznał się że wymieniał nity.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 17:43   #24
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niekoniecznie, można ponownie zanitować, widziałem takie auto, właściciel sam przyznał się że wymieniał nity.

https://allegro.pl/ford-fusion-ka-fi...589902725.html
OK...jasne że można, ale wtedy musiał by to być mobil z salonu bo te ładnie się świecą i lakier bez zastrzeżeń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód w wieku 11-13 lat już tak świeżo nie wygląda i widać, ze coś nie tak.
Zresztą w kraju mamy ponad 70% aut bitych lub po korekcji blacharzy więc oby był dobrze i bezpiecznie zrobiony. W salonie idzie kupić rozbitka z kitem w cenie jak za nówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 17:47   #25
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,428
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

A po polsku?

Nit to nit, i tak wymienia się oba, więc kto się będzie patrzył na stopień utlenienia, gwarantuję Ci że nie zobaczysz różnicy, patrząc na oba nowe z tyłu auta, a utleni się bardzo szybko.
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 17:51   #26
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

Ja chodząc za Fiestami widziałam dużo ze śrubkami zamiast nitów. Więc komuś nie chciało się nawet zbliżyć do oryginału.....o to mi chodziło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2018, 18:50   #27
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

Cytat:
Napisał 90tomash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a piszesz nieco z marszu.
Nity są tam fabrycznie.
racja, nie robie tego codziennie, mogę sie mylić. przepraszam
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 10:47   #28
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

Takie pęknięcie od tego uderzenia się zrobiło w miejscu gdzie koło zapasowe jest . To też trzeba będzie ogarnąć. Ale chyba jeździć z tym mogę...?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg received_2281626402071202.jpg (13.5 KB, 14 wyświetleń)
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 10:57   #29
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

Aż tak pękło po cofaniu ???. Ja cie kręcę, a co będzie jak ktoś nam wjedzie przy 40-50km/h w tył ???? MASAKRA. To wygląda jak by te auta były z kartonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2018, 11:45   #30
90tomash
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Tylny zderzak + próg bagażnika

No tak... uderzenie było dość możne bo zderzak się wygiął aż do wewnątrz tzn cofnął i przesunęło się.z 1 cm tzn próg bagażnika.
Gdyby to było puknięcie takie jak to mówią kontrolowane czyli patrzysz do tyłu i cofasz ale jesteś beztalenciem i uderzasz to pewnie nic by się nie stało wielkiego, a tu było tak, że ja uwierzyłem na słowo człowiekowi z drugiego auta że odjechał z przynajmniej na odległość całości długości samochodu i dość żwawo ruszyłem do tyłu....
Stąd taka sytuacja. Gdybym uderzył jak zwyczajnie bywa to skończyłoby się na otwarciu, może zdartym lakierze.... No ale mam za swoje. Pierwszy raz w życiu nie spojrzałem w lusterka myśląc że po prostu nie trzeba.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.