Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2019, 10:20   #1
szachu_pl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2018
Model: Ford Focus MK3 FL kombi
Silnik: 1.5 EB 150 KM
Rocznik: 2016
Postów: 24
Domyślnie Ford Focus MK3 1.5

Witam. Możecie ocenić to autko? VIN podam wieczorem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

szachu_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 11:48   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.5

Z ogłoszenia trudno do czegoś się przyczepić. Auto jest prawie nowe, przebieg niewielki. Historia przeglądów powinna być łatwa do sprawdzenia w ASO, jako że Focus był zakupiony w Polsce. Ale sprawdziłbym go pod kątem kolizji/wypadkowości.
Auto zapewne jeździło w firmie, bo wzięte w leasing.
Wyposażenie wydaje się dość bogate ale mimo to ma pewne braki, np. klima jest tylko manualna, elektryka szyb tylko z przodu, kołpaki a nie alufelgi.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 13:05   #3
szachu_pl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2018
Model: Ford Focus MK3 FL kombi
Silnik: 1.5 EB 150 KM
Rocznik: 2016
Postów: 24
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.5

Witam. Jeśli chodzi o lakier, to mam raport (Dekry), lewa strona w kilku miejscach dochodzi do 190 (ogólnie cała lewa strona jest "grubsza"). Jeździła w firmie (wynajem długoterminowy), jest świeżo po przeglądzie.
Jestem świadom "braków" w wyposażeniu, najbardziej szkoda mi tempomatu (mam w Octavii II, w trasie bardzo wygodne), ale podobno dołożenie to nie tak wielki problem (kupno kierownicy używki już z tempomatem i... co jeszcze?). Zastanawiam się nad ceną, niby w sieci są podobne w przybliżonej cenie, ale zazwyczaj mają większy przebieg).
szachu_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 13:29   #4
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.5

Lakier o grubości rzędu 180-190 mikrometrów wcale nie musi świadczyć o jakiejś naprawie. Ostatnio też ktoś o to pytał na forum. Może to być wręcz fabryczna grubość. A jeśli z jednej strony jest minimalnie większa, to mogła zostać zwyczajnie poprawiona, dotryśnięta w fabrycznej lakierni. Pamiętajmy, że mówimy o mikrometrach, czyli setnych częściach milimetra!
Tempomat faktycznie można dołożyć. Niektórzy koledzy z forum znają temat i potrafią go zaadoptować. Był już taki temat.
A cena auta? Zawsze trzeba negocjować.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 13:37   #5
szachu_pl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2018
Model: Ford Focus MK3 FL kombi
Silnik: 1.5 EB 150 KM
Rocznik: 2016
Postów: 24
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.5

O grubości lakieru już czytałem na forum, trochę się uspokoiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do ceny, to oczywiście rozpocząłem już negocjacje. Oglądałem samochód, przejechałem się nim kawałem (po niezbyt równym asfalcie). Jak dla mnie to zachowuje się bez zarzutu. Byłem pozytywnie zaskoczony reakcją silnika na pedał gazu, cóż, trzeba będzie nauczyć się delikatności albo płakać przy dystrybutorze, przesiadka z 1.9 TDI na pewno zaboli. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szachu_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 14:22   #6
seal2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 105KM
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.5

Jak masz VIN to sprawdz sobie na abutobaza lub podobnym czy miał jakieś szkody (nawet nie wykupujac raportu masz info czy była szkoda czy nie)
seal2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 15:03   #7
szachu_pl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2018
Model: Ford Focus MK3 FL kombi
Silnik: 1.5 EB 150 KM
Rocznik: 2016
Postów: 24
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.5

Mam VIN, sprawdzę wieczorem. Dzięki.
PS. Sprawdziłem na autobazie, jest jedna szkoda. Chyba wykupie raport i zobaczę co było robione.

Ostatnio edytowane przez szachu_pl ; 20-02-2019 o 17:07
szachu_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 17:29   #8
seal2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.6 105KM
Rocznik: 2018
Postów: 22
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.5

Cytat:
Napisał szachu_pl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam VIN, sprawdzę wieczorem. Dzięki.
PS. Sprawdziłem na autobazie, jest jedna szkoda. Chyba wykupie raport i zobaczę co było robione.
Tam chyba tylko będziesz miał podaną kwotę wyplaty odszkodowania.

Zadzwon do salonu i zapytaj sie czy na tym aucie była jakaś szkoda i ew czy maja dokumentacje naprawy.
seal2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 17:34   #9
szachu_pl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-09-2018
Model: Ford Focus MK3 FL kombi
Silnik: 1.5 EB 150 KM
Rocznik: 2016
Postów: 24
Domyślnie Odp: Ford Focus MK3 1.5

Sprawdzałem też na autodna,tam nie mogę znaleźć informacji o naprawie. To jest samochód z ASO (z programu forduzwane) oni twierdzą że nie mają w systemie informacji o szkodzie. Na ile można polegać na danych z autobazy?

VIN WF06XXGCC6GL82815

PS. Kupiłem raport w autobazie. Wg. niego samochód miał szkodę w 2017. Uszkodzony przód, lewy przód. Koszt naprawy 10k-15k zł. Pokrywa się to z raportem z pomiaru grubości lakieru, jest grubszy po całym lewym boku (maks. 193 na zderzaku, później wygląda to na cieniowanie). I nie wiem co robić, wydaje mi się, że 10-15k na naprawę rocznego samochodu to nie jest wysoka kwota. Pytanie co było robione? Zaprawki lakiernicze, wymiana reflektora, czy może jeszcze coś w środku? Samochód ma gwarancję fabryczną do listopada 2019, więc naprawa musiała być chyba robiona w ASO (samochód jeździł w leasingu lub wynajmie długoterminowym)? Czy może się mylę? Problem w tym, że autko podoba mi się, ale nie chcę wpakować się na minę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (szczególnie, że to niemałe pieniądze).

Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez szachu_pl ; 21-02-2019 o 09:55
szachu_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.