Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-03-2011, 13:56   #11
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci.

Cytat:
Napisał horm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na przyszłość nie odpalaj swojego autka na pych bo możesz długo szlochać po nocach z powodu przeciągu w portfelu.
a spotkałeś się z taką sytuacją? w mondeo jest łańcuch, co za różnica czy poruszasz koło zamachowe rozrusznikiem czy skrzynią. wszystko sprowadza się do tego żeby silnik się za szybko nie obracał czyli właściwa prędkość np. 20 km/h i 2 bieg (trzeba dobrać tak prędkość i przełożenie żeby obrót wału odpowiadał ok. 1000 obrotów) a nie 40 km/h i 1 bieg bo wtedy silnik powinien pracować na 3-4 tys obrotów. to, że producenci nie zalecają odpalania silnika w ten sposób to nie znaczy, że nie można tego robić tylko należy zachować zdrowy rozsądek a niektórym tego niestety brakuje bo myślą, że im szybciej tym lepiej

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2011, 22:54   #12
horm
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-10-2009
Skąd: Kozienice
Model: mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 159
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci.

Masz rację, tylko jak zachować te parametry. Sam zresztą na forum mondeoclub polska odradzałeś tej metody. Z łańcuchem i fakt bezpieczniej, jednak trzeba wziąć pod uwagę przebieg auta a co za tym idzie i stan łańcucha, który może być już nieco nadwyrężony. Nie oznacza to jego wymiany bo tego robić nie trzeba. Siły działające od strony skrzyni do silnika i w przeciwną stronę czyli rozrusznik a silnik są zupełnie inne. Zawsze istnieje możliwość zerwania łańcucha. Generalnie nie polecam, acz kolwiek nie wiem czy sam bym nie próbowałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
horm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2011, 08:21   #13
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci.

odradzam znając pomysły niektórych kierowców ale jeśli ktoś zachowa zdrowy rozsądek to nic nie powinno się stać
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 15:47   #14
ZibuZabi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2011
Skąd: Lębork
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Rozrusznik nie kręci.

Mam identyczny przypadek, wczoraj po przejechaniu ok. 6 km zaparkowalem mondeo, zgasilem sinik na ok 5 minut. Wsiadam do auta i masz, rozrusznik nie kreci, zamki strzelaja i slychac cykniecie ze strony silnika. Probowalismy na kabel odpalic ale nic. Dzis juz pozno, jutro niedziela wiec tylko sciagnac zloma pod dom i czekac do poniedzialku...
ZibuZabi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 18:27   #15
probiker21
ford::amateur
 
Imię: bartek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: nakło
Model: mondeo mk4
Silnik: 1600
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Nie kreci < nie ma temperatury < kotrolka silnika

Witam , mój mondek 2.0 TDDI 115 km 2001 r ma mały problem...Działał pięknie, az tu jednego dnia odmówił posłuszeństwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mianowicie WCALE nie kreci, swieci sie kontrolka silnika oraz nie pokazuje mi temperatuty na zewnątrz. Nie mam mozliwosci podpięcia pod kompa. bezpieczniki chyba ok. Jakies rady ?
Prosze o pomoc bo przebywam za granica i musimy sobie jakos poradzic, ja i moj mondek
dzieki !!!!!
probiker21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 18:54   #16
enjoypoznan
ford::professional
 
Avatar enjoypoznan
 
Zarejestrowany: 01-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: MDO IV Sedan \ A3 8P \ CBR1000RR
Silnik: 2.0 PB 145PS \ 2.0 TDI CR 170PS
Rocznik: 2008
Postów: 1,333
Domyślnie Odp: Nie kreci < nie ma temperatury < kotrolka silnika

Rozłącz akumulator na kilkanaście minut i podłącz ponownie. Może pomoże a nic nie kosztuje.

Generalnie bez podłączenia pod komputer i odczytania błędów będzie ciężko... bo skoro pali się CHECK to znaczy ze jakiś poważny błąd siedzi.
__________________
CBR 1000RR + MICRON

FORD - nigdy mnie nie zawiódł.
enjoypoznan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 19:22   #17
probiker21
ford::amateur
 
Imię: bartek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: nakło
Model: mondeo mk4
Silnik: 1600
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie kreci < nie ma temperatury < kotrolka silnika

nic niestety to nie daje... ponad pół godziny odłączony.
MArtwi mnie , że pojawiają się kreski zamiast temperatury zewnętrznej oraz licznika kilomtrów.....
probiker21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 20:44   #18
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nie kreci < nie ma temperatury < kotrolka silnika

Odłącz ponownie akumulator i go podładuj a na ten czas zewrzyj klemy ze sobą.
Jeżeli po podładowaniu akumulatora problem nie zniknie to niestety komp niezbędny bo będziesz szukać igły w stogu siana.

A czy było coś grzebane przy silniku przy samochodzie przed jego unieruchomieniem (może mycie pojazdu/silnika miało miejsce)?
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 20:57   #19
probiker21
ford::amateur
 
Imię: bartek
Zarejestrowany: 10-06-2012
Skąd: nakło
Model: mondeo mk4
Silnik: 1600
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nie kreci < nie ma temperatury < kotrolka silnika

normalnie użytkowałem auto
jedyne, co dziś zuawazyłem dziwnego to mozliwe , że przewody od jakiegos sensora mogły zrobic zwarcie, gdyż izolacja byłą przerwana w 2 żyłach . Nie mam pojecia co to za sensor. po numerze seryjnym doszedłem, że to ten.
link ponizej
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zanlazłem podobny problem co u mnie na jednym z archiwum :


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez probiker21 ; 16-01-2013 o 21:09
probiker21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2013, 21:27   #20
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Nie kreci < nie ma temperatury < kotrolka silnika

Cytat:
Napisał probiker21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... przewody od jakiegos sensora mogły zrobic zwarcie, gdyż izolacja byłą przerwana w 2 żyłach . Nie mam pojecia co to za sensor. po numerze seryjnym doszedłem, że to ten.
link ponizej
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ...
Obawiam się, że to jest przyczyną, bo ten sensor to czujnik ciśnienia barometrycznego, a bez tego parametru silnik może się tak zachowywać.
Jeżeli zauważyłeś zwarcie to jeszcze raz oblukaj dokładnie dochodzące do niego przewody - może sprawdzić miernikiem, czy napięcie dochodzi.
Jeżeli nic nie wyczaisz to może podmianka tego czujnika pomoże.

PS
Moim zdaniem zwarcie na tych przewodach nie powinno zrobić "spustoszenia" w ECU bo to w końcu czujnik.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ford



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.