Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2012, 22:30   #1
conci1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Stylistyka titanium vs. titanium s

Witam,
czy ktoś może mi wytłumaczyć w prosty sposób jaka jest różnica w stylizacji pomiędzy titanium a titanium s?
Oczywiście wyczytałem z folderu na czym polega różnica, ale nie mam porównania z tym co w praktyce.
Najbardziej zależy mi na tylnym zderzaku. Kupuję wersje 2.0 ecoboost i są tam dwie rury ale nie ma dyfuzora. Jak takie rozwiązanie wygląda w praktyce? Czy warto dopłacić 2700 zł do dyfuzora?

pozdrawiam
Kuba

conci1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 23:12   #2
Krzysztof_S
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: S-Max
Silnik: 1,6 Eco Boost
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

Titanium S ma seryjnie tylny spojler i lakierowany tylny zderzak - DUZA I NAJWAZNIEJSZA WEDLUG MNIE ROZNICA w wygladzie Auta.

Dodatkowo Titanium S ma nakladki na progi po bokach i nakladke na dole przedniego zderzaka (wszystko lakierowane) oraz troche inny ksztalt grilla. No i sam zderzak ma troche inny wzor w zwiazku wlasnie z dyfuzorem. Te elementy nie mialy dla mnie znaczenia.

Kluczowe jest jednak lakierowanie zderzaka tylnego co moj dealer zalatwil mi za 1000 PLN (w kolorach ICE WHITE + Panther Black) i sa nie mogl wyjsc z podziwu jak bardzo auto nabralo elegancji od tylu. No i trzeba kupic spojler za 1500 PLN.

Titanium S ma tez czerwone nitki alcantary, co mi akurat sie by podobalo. Oraz Sportowe Zawieszenie (dokupilem za 1000 PLN do zwyklego Titanium), jak i 18tki alu (zwykly Titanium ma 17tki i przy nich zostalem).

Jak ja zamawialem to nie bylo silnika 2.0 w manualu, wiec zawezilem swoj wybor pomiedzy 1,6 Eco Boost manual Titanium z dokupieniem duzej ilosci dodatkow, a 2.0 Eco Boost Power Shift Titanium S. Roznica w cenie u mnie byla w grudniu 2011 okolo 15 tys PLN.
I to pomimo dokupienia spojlera, sportowego zawieszenia, lakierowania zderzaka, alcantary, ksenonow i przyciemnianych szyb.

Jezeli roznica wynosilaby 2700 PLN i za to mialbym spojler, lakierowany tylny zderzak (z dyfuzorem, co akurat mniej istotne moim zdaniem), czerwona nitke na alcantarze, 18tki, sportowe zawieszenie oraz dodatkowe nakladki na progi jak i na przedni grill, to bym sie nie zastanawial tylko od reki bral Titanium S. Lakierowanie zderzaka i dokupienie spojlera zalatwia juz 2700 PLN, a cala reszta jest za free.
Zakladam oczywiscie, ze sama alcantare jak i ksenony i tak dokupujesz to zwyklego titanium - inaczej roznica nie bylaby 2700.

No jeszcze opony zimowe beda kosztowac 1000 PLN wiecej ze wzgledu na 18tki, ale to w cenie auta szczegol.

K.

PS. Jakie sa rabaty na poczatku 2012 - jak wolisz napisz prywatna wiadomosc - odpisze co ja dostalem. :-)
Krzysztof_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 07:58   #3
Laser-RUS
ford::average
 
Avatar Laser-RUS
 
Zarejestrowany: 11-10-2011
Skąd: Rosja
Model: S-Max Titanium Sport
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 113
Domyślnie Odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

[Oprocz tego sa roznicy wewnatrz - inny kolor wkladow do deski rozdzielczej (nie srebrny), ktory razem z czerwonymi nicmy zmiania i nadaje inny nastroj wewnatrz.

Podsumujac, roznica polega
1. Na zewnatrz - inny przedni i tylny zderzak, inny wlot powietrza (grill), nakladki na progi i przednie blotniki, dyfuzor, kola 18-ki, zawieszenie sportowe i ksenon AFL, prziciemniane szyby
2. Na wewnatrz -tapicerka alkantara z czerwonymi nicmi, nakladki na pedaly alu, inny wklady do deski rozdzielczej

Moim zdaniem warto odrazu kupic Titanuym S, bo nie da sie w calosci za takie pieniadze "dokupic" wszystko do zwyklego titanium (przede wszystkim alkantara z czerwonymi nicmi+wklady na desce)

Ostatnio edytowane przez Marek ; 09-02-2012 o 15:32 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
Laser-RUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 08:55   #4
Krzysztof_S
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Model: S-Max
Silnik: 1,6 Eco Boost
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

to prawda, wklady na desce sa inne - choc tu akurat wole srebrna listwe z Titanium od tego "carbon black" w Titanium S, bo sie zlewa z piano back konsoli, ale to rzecz gustu.

Tym bardziej, ze czerwona nitka to niby nic a naprawde fajnie wyglada.
Krzysztof_S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 13:21   #5
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

i ksenon AFL

A co to za skrót AFL?
mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 13:29   #6
Rolem
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Skąd: pomorskie
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 169
Domyślnie Odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

może: Active Forward Lighting, dynamiczne doświetlanie zakrętów. Innowacyjny system dostosowujący oświetlenie w zależności od wykonywanego manewru na drodze.
__________________
Pozdrawiam Rolem
Rolem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 13:31   #7
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

Ok ale to żadna nowość w moim "starym" S-Maxie to mam
mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 15:05   #8
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie Odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

oczywiście że jak jest finansowa możliwość Inwestora :-) to brać Titanium-S

teraz można nieco taniej bo jest 2.0 EB manual - gdybym powiedzmy rozwalił odpukać mój autobus-klekot albo mi go ukradli (wątpie) to bym właśnie wziął takie coś


sl
__________________
był Mondeo MK3 kombi 2.0 145 PS
był VW Passat B6 2.0 FSI Sportline
jest Ford S-max 2.0 TDCI titanium-platinium
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 15:14   #9
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

Cytat:
Napisał Rolem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Active Forward Lighting, dynamiczne doświetlanie zakrętów
Cytat:
Napisał mayek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to żadna nowość w moim "starym" S-Maxie to mam
Przecież S-Max przy ksenonach ma tylko statyczne żarówy do zakrętów i tylko przy małych prędkościach.
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2012, 15:23   #10
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Stylistyka titanium vs. titanium s

W Titanium S tylna nakładka na zderzak uniemożliwia montaż fabrycznego haka (wypinanego), mozliwe tylko po zrobieniu dziury w zderzaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale jeśli nie ma to znaczenia to polecam tę wersję, róznica w wygladzie szczególnie z tyłu jest bardzo duża, szczególnie jeśli dokupisz DUŻY tylny spojler.
witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.