Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2017, 22:49   #1
FNW
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2017
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 6
Domyślnie Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Witam - jestem z pogranicza lubuskiego i dolnośląskiego. Nagle naszła mnie konieczność zakupu nowego samochodu (poprzedni posiadany od nowości zajechałem). Samochód będzie używany głównie w firmie ale i prywatnie.
Wybór padł na Grand Tourneo Connect 1.5 TDCi 120KM. Samochód będzie kupowany na firmę w kredycie. Z wymagań to oczywiście klimatyzacja i tempomat dlatego pewnie wersja Trend. Fajnie by było żeby było 7 miejsc lub możliwość pierwszej rejestracji jako siedmioosobowy a później dołożenie foteli. Samochód może być po-demonstracyjny albo najchętniej z wyprzedaży rocznika. Kolor i dodatkowe wodotryski zbytnio mnie nie interesują. Bardziej CCC (cena czyni cuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
A teraz konkrety: na jakie upusty można liczyć, na co zwrócić uwagę przy targowaniu się, może ktoś wie o jakiejś fajnej okazji, albo podzieli się "wrażeniami" z zakupu takowego samochodu. Za każde rady z góry dziękuję.

FNW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 11:16   #2
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Handlowcy trochę inaczej podchodzą jak wypytujesz o auto 'mniej więcej' a inaczej gdy jesteś już mocno zdecydowany i mówisz, że jesteś zdecydowany na kupno connecta, masz przygotowane pieniądze, chcesz taką wersję, taki kolor, i takie opcje dodatkowe i szukasz teraz najlepszej oferty między salonami. Wtedy już jest całkiem inna rozmowa niż jak widzą, że na razie tylko się zastanawiasz i jeszcze nie wiesz czy chcesz taką wersję czy inną.

No i oczywiście konieczne są twarde, kilku dniowe negocjacje.

U mnie to wyglądało tak, że jak już się zdecydowałem na wersję, kolor i dodatki (z dodatków mam tylko fabryczny hak holowniczy) rozesłałem maile do wszystkich salonów forda w promieniu 150km od domu, o treści mniej więcej takiej, że chcę connecta w tej wersji, o takim kolorze i z hakiem i proszę o atrakcyjną ofertę cenową. Dostałem kilka odpowiedzi (nie wszystkie salony odpowiedziały). Z odpowiedzi wybrałem najtańszą ofertę i odbiłem ją mailem do wszystkich, którzy odpowiedzieli, że najtańszą ofertę mam taką i czy ktoś może zaoferować niższą cenę. I tak powtórzyłem operację kilka razy aż zostały 2 najtańsze.

No i między tymi dwoma znów zrobiłem licytację, tak że wszystko było jawne: chłopaki się sami licytowali między sobą, aż jeden z nich zadzwonił, że da mi niższą cenę, ale muszę przyjechać do salonu. przyjechałem i tam nastąpiły ostatnie negocjacje.

Na wyprzedaże rocznika bym nie liczył - to ściema marketingowa w praktyce rabaty są cały rok i na pojazdy zamawiane do produkcji również. Zresztą connectów na placach jest tak mało, że na 95% będziesz zamawiał auto do produkcji.

Negocjacje naprawdę były twarde i długie, ale bardzo się opłacało - rabat ponad 19% i jeszcze dostałem dywaniki gumowe (nie firmowe, ale dedykowane do connecta) i firmowy bagażnik dachowy (listwy poprzeczne) forda.

Na trenda najprawdopodobniej nie wynegocjujesz takiego rabatu - im wyższa wersja wyposażenia im więcej opcji tym większy rabat.

Z kolei titanium ma mnóstwo rzeczy niepotrzebnych, które nic nie robią poza podnoszeniem ceny (alufelgi, szklany dach itp.)

Raczej nie zarejestrujesz 5-osobowego na 7 osób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nidyrydy.

Kiedyś się dało dorejestrować kolejne dwa miejsca poprzez montaż foteli i pasów i wizytę w SKP i WK. Teraz nie wiem czy coś się nie zmieniło. W kazdym razie jeśłi potrzebujesz siódemkę, od razu bierz siódemkę, wyjdzie taniej niż kombinowanie z dokładaniem foteli później.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 21-02-2017 o 11:18
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 12:13   #3
FNW
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2017
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 6
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Dzięki - o coś takiego mi chodziło. Z tymi fotelami dlatego napisałem bo w jednym salonie zaproponowano mi zakup wersji 7-osobowej a salon wyciągnie mi fotele i obniży cenę o 2000 zł. Moim zdaniem fajne rozwiązanie bo mam fabrycznie zarejestrowany samochód na 7 osób a fotele dokupię jak będę potrzebował ;-)
FNW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 22:03   #4
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

I zapłacisz za nie 4000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. To już lepiej sam je wymontuj i schowaj do piwnicy.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 16:46   #5
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

rabat z tytułu auta demonstracyjnego wyklucza inne formy upustów, więc nie licz na spektakularną cenę auta używanego pół roku, w stosunku do nowego.
Pozatym Connecty Demo to w 90% Titanium 120KM.
Jak chcesz tanio, to mam connecta trend z 2015 i 2016 r, nowe, 5 osobowe, za ok. 60 tys netto. Za Trenda rocznik 2017 musisz dać przynajmniej 65 tyś netto.

A jak chcesz negocjować z handlowcem, to bądź po prostu miły. Jak przyjdziesz do handlowca z 5 ofertami w garści i powiesz aby przebijał, to nie będzie ani miło, ani sympatycznie.

Ostatnio edytowane przez jaceks ; 22-02-2017 o 16:50
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2017, 22:53   #6
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

U mnie było miło i sympatycznie. Nie wszyscy są tak pazerni, żeby na jednej transakcji zyskiwać 20000zł. tm bardziej, że sprzedany samochód zazwyczaj oznacza dla salonu długofalowy dochód (coroczne przeglądy, które kosztują w fordzie fortunę, nawet 15-krotnie drożej niż u zwykłego mechanika, więc salon ma zysk niesamowity z tego tytułu)

Ostatnio edytowane przez Lza ; 22-02-2017 o 22:55
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2017, 13:35   #7
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

przegląd connecta kosztuje 950-1500zł, zależy który. trwa 3-4 godzin.
podziel to teraz przez 15, wyjdzie 60-100 zł i 16 minut pracy Twojego mechanika.
jeśli sądzisz ze Twój mechanik zrobi dokładnie to samo, za takie pieniądze i odpowiednio miejszym czasie, byłbym zaskoczony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , mówiąc o zysku dealera na poziomie 20 000 na aucie jesteś tak niewiarygodny, że aż mi przykro. Mam nadzieje że się pomyliłeś.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 04:07   #8
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Skoro dostałem ~20000zł upustu, to gdybym go nie wywalczył, ile zarobił by dealer? Przecież na pewno za darmo mi nie oddał i parę tysięcy i tak zostało w salonie.

Co do przeglądu: dokładnie, mechanik u którego serwisowałem poprzednie autko, i do dziś serwisuje autko mojej kobietki, kasuje 50zł za przegląd. Olej 5W-40 to koszt około 60zł w sklepach internetowych, (w aso jest coś koło 50zł/litr!) do tego jakieś filierki łącznie materiały + robocizna 150zł. I autko jest prześwietlone na wylot, bo facet chce znaleźć wszelkie usterki, żeby zarobić na ich usunięciu. I chyba przeceniasz mechaników forda - miałem wątpliwą przyjemność zetknąć się z ASO. Młokosy bez wiedzy i doświadczenia, strach im oddawać auto do ręki. Nie potrafili nawet wymienić poprawnie oleju - nie dość, że wlali o 1,5 litra oleju za dużo, czym prawie zarżnęli mi silnik, to wymiana oleju (nie przegląd - sama wymiana oleju po dotarciu) zajęła im prawie 2 godziny. Do tego zostawili śrubokręt w komorze silnika! Mało wprawnemu mechanikowi zajmuje to góra 20 minut, nawet jak sam bym miał wymienić, jako że nie mam wprawy, to w pół godzinie na pewno bym się zmieścił. Amatorszczyzna kompletna przy kompletnie powalającej cenie.

Mój mechanik zrobiłby przegląd lepiej niż ASO forda, przynajmniej te kilkaset czy tysięcy aut przez jego ręce już się przewinęło i nie uczy się na moim samochodzie.

Ostatnio edytowane przez Lza ; 24-02-2017 o 04:10
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2017, 13:14   #9
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

programy i upusty są narzucone przed FP, jesli bierzesz na firmę. Jako Kowalskiego nie obejmują Cie programu o takich wartościach. Stąd te 20 000 upustu które tak Cię cieszą. Dostaje je każdy, kto ma działalność, bez wyjątku. Widełki negocjacyjne z dealerem są dużo węższe i stąd się bierze różnica miedzy poszczególnymi handlowcami.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2017, 12:19   #10
Syntetyzer
ford::average
 
Avatar Syntetyzer
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: BRZ/ŁDZ/GRZ
Model: Ford Transit Connect
Silnik: 1.8 TDCI 90 KM
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zakup nowego samochodu - rady osób już po zakupie

Cytat:
Co do przeglądu: dokładnie, mechanik u którego serwisowałem poprzednie autko, i do dziś serwisuje autko mojej kobietki, kasuje 50zł za przegląd. Olej 5W-40 to koszt około 60zł w sklepach internetowych, (w aso jest coś koło 50zł/litr!) do tego jakieś filierki łącznie materiały + robocizna 150zł. I autko jest prześwietlone na wylot, bo facet chce znaleźć wszelkie usterki, żeby zarobić na ich usunięciu. I chyba przeceniasz mechaników forda - miałem wątpliwą przyjemność zetknąć się z ASO. Młokosy bez wiedzy i doświadczenia, strach im oddawać auto do ręki. Nie potrafili nawet wymienić poprawnie oleju - nie dość, że wlali o 1,5 litra oleju za dużo, czym prawie zarżnęli mi silnik, to wymiana oleju (nie przegląd - sama wymiana oleju po dotarciu) zajęła im prawie 2 godziny. Do tego zostawili śrubokręt w komorze silnika! Mało wprawnemu mechanikowi zajmuje to góra 20 minut, nawet jak sam bym miał wymienić, jako że nie mam wprawy, to w pół godzinie na pewno bym się zmieścił. Amatorszczyzna kompletna przy kompletnie powalającej cenie.

Mój mechanik zrobiłby przegląd lepiej niż ASO forda, przynajmniej te kilkaset czy tysięcy aut przez jego ręce już się przewinęło i nie uczy się na moim samochodzie.
...za 150 zł komuś dzisiaj chce się tyle robić? wymienić filtry, olej i prześwietlić auto na wylot żeby znaleźć inne usterki? z całym szacunkiem ale ktoś Cię w jajo robi... od dziecka siędzę w motoryzacji i jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś się aż tak nie cenieł, pomijam ceny oleju 5W-40 - 60 zł za 4-5 l. czy filtrów za 50 zł komplet bo to kpina do kwadratu chyba że lejesz jakiś śmieszny venol... ceny w ASO może małe nie są, ale utrzymaj salon, tylu pracowników, płać zusy, podatki i zarób coś na tym to zobaczymy jakie ceny za poszczególne usługi zrobisz, kwestia fachowości mechaników pracujących w ASO to temat rzeka, nie ma reguły, raz trafisz na fachowca z pasją a raz na beztalencie, jak wszędzie, zwykłe warsztaty też się takie trafiają, nie ma co generalizować.
Podsumowując, wszyscy wiemy że najczęściej da się zrobić coś taniej niż w ASO, często też nawet z lepszym skutkiem ale Twoje wyliczenia są z kosmosu.
__________________
Syntetyzerowy FORD TRANSIT CONNECT 1.8 TDCI 90KM 2004 r.
Syntetyzer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.