Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2018, 13:58   #191
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Program Vignale

I?
O ile dobrze pamiętam, swojego czasu w Polsce było milion reklam jak to pewna firma daje nielimitowany internet po czym okazywało się, że limit jednak jest.
Firma zapłaciła karę (niemałą), klienci się obrazili i poszli do konkurencji a od niedawna ta sama firma robi kolejny przekręt na to, co faktycznie oferują w reklamie a co faktycznie jest dostarczane do klienta.
I teraz pytanie czy wiecie o którą firmę chodzi, bo jak nie wiecie to jest identycznie jak z Fordem. Kupiłeś Vignale, zakończyli program, uważasz że było to nie fair, nieetyczne i że w ogóle "obciach" i? Obsmarujesz w necie, wygrasz sprawę w sądzie, a Ci co nie są w temacie już za kilka lat pójdą do tego samego salonu który obecnie robi kogoś w tzw. "bambuko" i zapiszą się np. do programu FordFeature który np. będzie oferował darmowy serwis w cenie pakietu do końca żywota samochodu.
Co z tego, że po powiedzmy czterech latach zakończą ten "program".
Wystarczy wystarczająco poczekać, zamieść wszystko pod dywan i następna "generacja" klientów (czy też po prostu kolejni z targetu) i tak przyjdzie nieświadoma jaka jest "przeszłość" danej marki czy danego salonu.
Wystarczy przejrzeć jakie przekręty były u największych graczy na polskim rynku aby zauważyć, że te korporacje dalej mają się dobrze a nikt już nie pamięta co kto komu gdzie i kiedy. Poszczególne jednostki może i mają "za złe" że była taka a nie inna sytuacja, natomiast szary lud wchodząc do sklepu i tak kupi parówki z tej a nie innej firmy, zapominając że kilka lat temu była głośna afera.
I podobnie będzie z autami.
Kupiłeś Vignale, zakończyli program w niektórych salonach, obrażony pójdziesz do konkurencji, może obsmarujesz ich w necie, może nawet niektóre portale zrobią kolejny "artykuł" z hasłem: "Ford nabił klientów w butelkę, kliknij TUTAJ!" i?
Niektórzy może i klikną i przeczytają artykuł w którym będzie że "niektóre salony Forda nie będą oferować korzyści wynikających z programu Vignale gdyż niskie zainteresowanie oraz wysokie koszta utrzymania tej oferty zakończyły się fiaskiem, orientacyjnie 1500 klientów będzie musiało przemyśleć swe następne zakupy. Zakończenie tego programu jest dobrym przykładem że marketing i marka premium to jednak cechy które nie łączą się z logiem Forda".?
I? Życie leci dalej.. Brak etyki to chyba podstawa z biznesie. Wybacz ale sam niestety staram się jakoś przejść w końcu na "swój biznes" i widzę, że jak chcesz być poprawnie moralny i etyczny, to lepiej jednak chyba siedzieć u kogoś i dostawać odcinek z wypłatą.

edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 15:10   #192
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Program Vignale

Brzmisz jak tygrys transformacji a nie jak młody facet, który tych wszystkich gnoi wypieprzyłby na zbity pysk.

Da się prowadzić etyczny biznes. Nawet w Polsce.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 15:44   #193
mskgs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-07-2015
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 2.0 Skyactiv-G 150 KM
Rocznik: 2022
Postów: 313
Domyślnie Odp: Program Vignale

Brzmi jak typowy janusz biznesu: zrobić, wziąć kasę i nara, znajdą się inne barany.
mskgs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 18:13   #194
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,352
Domyślnie Odp: Program Vignale

Żaden Janusz biznesu. Nie lecę po trupach do celu i swój kręgosłup moralny mam.
Ale błagam was, nie piszcie jaką to wielką zadymę zrobicie bo niektóre salony nie będą dalej uczestniczyć w programie Vignale i co to faktycznie zmieni.
Można prowadzić etyczny biznes? Hmm... Nie wiem... nie spotkałem się z takim.
Zawsze się znajdą jakieś trupy w szafie.
Chyba wciąż mówimy o Polsce czyż nie?
Bo o ile pamiętam, ZUS/US chyba jednak wciąż w Polsce istnieje i nie kojarzę, żeby było "łatwiej" niż 10 lat temu?


... p.s. tak ponownie czytam wasze komentarze powyżej to się zastanawiam jak łatwo można kogoś obrazić wyciągając bardzo pochopne wnioski. Janusz biznesu.. chciałbym.... chciałbym mieć naprawdę takie łatwe życie żeby wziąć kasę i nara.
Niestety moja branża to wciąż zabieganie o klienta tak bardzo, że czasami się przymyka oko na to, co było na papierze w umowie a co się faktycznie dla klienta robi, żeby tylko chociaż mieć zapłacone. Więc prosze bez komentarzy typu "janusz biznesu". Nie znasz mnie, nigdy się nie spotkaliśmy, nie rozmawialiśmy, mówię jak jest na rynku. Jak nie wierzysz, załóż własną firmę a potem zobacz jak klientów traktuje konkurencja i dlaczego tak trudno jest zdobyć klientów mimo bycia legalnym i pro-konsumenckim.
A potem możemy porozmawiać o januszach biznesu.
I proszę, przeczytajcie raz jeszcze co napisałem:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Brak etyki to chyba podstawa z biznesie. Wybacz ale sam niestety staram się jakoś przejść w końcu na "swój biznes" i widzę, że jak chcesz być poprawnie moralny i etyczny, to lepiej jednak chyba siedzieć u kogoś i dostawać odcinek z wypłatą.
Może nawet pogrubię:
i widzę, że jak chcesz być poprawnie moralny i etyczny, to lepiej jednak chyba siedzieć u kogoś i dostawać odcinek z wypłatą
Nawet nie wiesz jak jest ciężko walczyć na rynku, kiedy masz ceny z tak niską marżą, żeby chociaż być dla klienta zauważalnym, aby być wygryzionym przez ludzi oferujących to samo, ale za 1/10 Twojej ceny. Tylko że ta konkurencja jest "sezonowa", czytaj: robi ofertę za ułamek Twojej ceny, oprogramowanie ma pirackie, sprzęt którego używa to zazwyczaj pożal się boże sprzęt i zazwyczaj nie ma planu B/zapasowego jak coś pójdzie nie tak, a jak klienci zapłacą to potem się okazuje że po gościu nie ma śladu.
Kiedyś spotkałem klienta, który wprost mi powiedział, że źle zrobił i "trzeba było od razu iść do pana a tak widzi pan" i rozkłada ręce. Kasę utopił, po "konkurencji" nie ma śladu, efekty pracy co "zakupił" są mizerne, ale nie ma jak teraz tego już poprawić. Jak to sam powiedział: "wiedział że cena podejrzanie niska ale wie pan, liczył się każdy grosz".
Ja u siebie mam gwarancję usługi, zapasowy plan B i C jakby coś miało pójść nie tak, odpowiedzialnośc cywilną i ubezpieczenie, legalny soft i odprowadzam podatki.
A klienci? Klienci patrzą na cenę. Już nawet nie chce mówić jak widziałem u gościa w portfolio, że ukradł czyjeś prace. I co? Walczyć z wiatrakami mi się nie chce.
Więc proszę nie mów mi że jestem Januszem biznesu bo mnie to po prostu obraża.
Mówię tylko co widzę na rynku. Sam w tym nie uczestniczę i stąd "mój biznes" wciąż raczkuje i nie może rozwinąć skrzydeł, bo mam jakieś sumienie i moralnośc nie pozwala mi kłamać klientowi przez telefon. Po prostu jestem za szczery i chyba zbyt "fair", nawet wobec klientów którym zdarza się nie mieć racji (miałem pół roku temu ciekawą reklamację gdzie dziwnie się okazało że "podklient" miał pretensje do mnie a nie do zleceniodawcy. Wyceniłem źle robotę, gdzie powinien był zarobić około 2500 funtów a dziwnym trafem robilem to za 250 funtów.. nie wiem jak to wyszło, mój błąd, przeprosiłem, uznałem że najwyżej wybulę z własnej kieszeni. Jak mnie rozbroiło jak podklient który zapłacił za usługę 4.20 a powinien zapłacić 150 funtów złożył reklamację mimo poprawnie wykonanej usługi, bo on dostał 10% mniej finalnego efektu niż inny klient).

Ale - nie o tym miał być tutaj temat.
Co do swojego stanowiska co do Vignale, zdania nie zmienię.
Dziwi mnie tylko, że mimo o wiele większych "afer" w Polsce jakoś gigantyczne korpo są wciąż na polskim rynku i wiedzie im się wcale nienajgorzej.

P.S.2 Tygrys transformacji? Ja już dawno przestałem walczyć czy tam gryźć czy co tam sobie wyobrażasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(nie wiem co robią Tygrysy transformacji.. gryzą?)
I tak.. w głębi serca pewnie bym się wkurzył, że nagle salony nie chcą Vignale i klienci którzy specjalnie auta dla tego programu kupili, mogą być na to źli/rozczarowani czy też mają ochotę wyp**** na zbity pysk tych co są za to odpowiedzialni. W rzeczywistości ja swoją walkę z "systemem" i z Polską przegrałem 8 lat temu. Ciągałem się po sądach, będąc młodym gnojkiem straciłem wszystko co miałem na adwokatów, sprawy cywilne i tak dalej.
Sorry.. Ale ja już nie walczę, nie "wyp*** na zbity pysk". Nie jestem ani tygrysem ani młodym chłopakiem co to się będzie "oburzał" i krzyczał głośno jak to "Zły Ford" jest be i w ogóle "precz z obłudą".
Błagam was. Jak wspomniałem - program znika, możecie się poczuć urażeni. Możecie trochę pokryczeć w necie.
Moim pytaniem jest, co tak naprawdę możecie zrobić ?
Póki co nikt mi nie odpowiedział na to pytanie. Na pytanie - co właściwie możecie z tym zrobić.
Pójść z tym do sądu? Sprawa przegrana, bo program nie jest zamykany tylko salony nie chcą dalej kontynuować z tym programem.
Jak się okaże że w Polsce zostanie przynajmnmiej jeden salon który ma Vignale, to program wciąż funkcjonuje.
Jeśli zamkną infolinię, ale zostawią auto zastępcze, to wciąż program "istnieje".
Pytanie co macie na papierze, a co chcecie uzyskać "walcząc" (o ile jest sens "walki")

Ostatnio edytowane przez edmun ; 02-10-2018 o 18:19
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 18:49   #195
BrunoJ
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-03-2018
Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
Model: LDR110
Silnik: 2.2 TDCI 122KM
Rocznik: 2012
Postów: 265
Domyślnie Odp: Program Vignale

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jasne, że ostatecznie decyduje papier ale robienie klienta w balona to wstyd. Wystarczą trzy obsmary w necie i z pewnością dostrzegą spadki na wskaźnikach sprzedaży.
To nieeteczne a nieetyczny biznes to obciach.
Ale spadek sprzedaży czego? Vignale? A ile tego w PL się naprawdę sprzedało? Gdyby było dużo to by sie Ford (czy raczej salony) nie wycofywał. Jak ktoś kupił pseudo-premium to będzie klął pod nosem, ale sąsiadom dalej opowiadał jakie to ma wyjątkowe auto. Bo do prawdziwego premium jest ciągle za krótki. A jak ktos kupował tańszą wersje to pewnie "po naszemu" będzie sie tylko cieszył że sie pogorszyło tym którzy chcieli się wyróżnić.
Też robiłem przymiarki pod Mondeo i patrzyłem na Vignale, ale wcale nie przez pryzmat programu - podobał mi sie brązowy kolor tylko tam dostępny, i wychodziło taniej niż taka sama konfiguracja w Titanium.

Zaś kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] myli się zadaniczo w jednej kwestii. Praca na etacie wcale a wcale nie gwarantuje że "partner biznesowy", czyli w tym przypadku pracodawca, nie będzie nas robił w trąbę. A jak będzie cfany to pracownik najemny bardziej ucierpi na jego przekrętach niż on sam.
Przy czym to chyba niekoniecznie tylko w PL tak się dzieje, to po prostu jest wbudowane w kapitalizm.
BrunoJ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.