Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2012, 23:36   #21
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Na lancuszku byl Mondeo III-2,2 L 155 KM,Mondeo IV ma pasek i wymiana co 200 tys,juz raz pisalem


Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 15-05-2012 o 23:41
aprox99 jest offline  
Stary 16-05-2012, 08:14   #22
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Jakie masz Mondeo?
Takie http://7gear.ru/images/cars/d39b7550.jpg
Czy http://upload.wikimedia.org/wikipedi...t_20080303.jpg
mkaminski100 jest offline  
Stary 16-05-2012, 17:27   #23
Kubson79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Tit S
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Witam ponownie.
Mieliście rację panowie "mkaminski100" i "aprox99" i może ktoś jeszcze, co do tego, że w tych silnikach wymienia się rozrząd co 200tys lub co 10 lat, dowiedziałem się tego w innym salonie "SPECTRU" zaproponowali mi po rabatach kompletny zestaw pasków i rolek za 1180zł brutto, a za samą robociznę liczą coś ok 450zł. Nie wiem jeszcze czy zdecyduję się na części z ASO bo na alledrogo znalazłem coś takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No i za robociznę zapłacę ok 200zł u znajomego mechanika.
Co o tym myślicie panowie, bo ta tańsza opcja wychodzi 580zł czyli 1/3 ceny tego co w serwisie, poza tym taki rozrząd to i co 100tys można wymieniać.
Wracając do twego pytania "mkaminski100" to oczywiście, że sprawa dotyczy najnowszego mondeo MK4, czyli ten drugi link w którym pytałeś o model.
Trochę lipa z tym rozrządem, myślałem,że jest na łańcuchu tak jak MK3 2.0 i 2.2 TDCI, ale nie ma co płakać, bo nawet jak serwis zaleca wymianę co 200tys to i tak bardzo dobry wynik w porównaniu do innych aut na pasku.
Czy wy rozrząd kupujecie w serwisie czy może korzystacie z najlepszych zamienników, jeśli z zamienników to jakiego producenta polecacie?
Kubson79 jest offline  
Stary 16-05-2012, 17:41   #24
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Jak nie masz blisko 200kkm to bym sie nie martwil.
Do tego zestawu dolicz pompe wody.
Rozrzad w oryginale jest SKFa i Gatesa (pasek nawet nie ma znaku Forda). To so dbre zamienniki.
Pompa wody Dolz.
Zapytaj sie tylko czy Twoj mechanik ma blokady choc to sa proste do zrobienia.
mkaminski100 jest offline  
Stary 16-05-2012, 22:00   #25
Kubson79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Tit S
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak nie masz blisko 200kkm to bym sie nie martwil.
Do tego zestawu dolicz pompe wody.
Rozrzad w oryginale jest SKFa i Gatesa (pasek nawet nie ma znaku Forda). To so dbre zamienniki.
Pompa wody Dolz.
Zapytaj sie tylko czy Twoj mechanik ma blokady choc to sa proste do zrobienia.
Tak jak wcześniej wspominałem to auto "teoretycznie" ma 133 tysięce przebiegu, bardzo dużo spraw na to wskazuje, ale mimo wszystko jest to auto sprowadzone z Niemiec, ale nie przeze mnie tylko kupiłem je w komisie nie daleko Poznania. Sprzedawca wyglądał na uczciwego i ogólnie auto jest nielakierowane i takie tam( szukałem takiego egzemplarza ok 8 miesięcy). Jest to najbogatsza wersja jaką wyprodukował Ford, ale mimo wszystko kto wie czy nie przekręcili trochę licznika(w Polsce znany proceder i jeszcze ze względu na niewielkie obciążenia prawne to wielu sprzedawców tak robi).
Jutro pomyślę kto z moich znajomych dobrze rozmawia po niemiecku i poproszę żeby zadzwonił do serwisu w którym były stawiane pieczątki, żeby sprawdzić autentyczność przebiegu.
Ciekaw jestem czy w serwisie podali mi kwotę 1180zł razem z pompą wody, jeśli tak to w sumie dobra cena.
CDN...
Kubson79 jest offline  
Stary 16-05-2012, 22:16   #26
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Citroena kupiłem sprowadzonego jakiś czas temu (ta sama fabryka silników i pewnie te same firmy pasków kładą co w twoim fordzie). Miał przejechane 120 tys km. Citroen przy tym modelu zaleca wymianę po 10 latach lub 160tys km. Zaufałem przebiegowi i wymieniłem wg wskazań nawet troche później bo przy 165tys i pasek stary wyglądał idealnie, rolki tak samo. Jedynie pasek alternatora i jego napinacz wykazywał ślady użytkowania. Powiem tak jak chcesz wymienić nikt nie broni ale z rok to spokojnie możesz pojeździć zakładając najgorszą wersję, że auto kręcone. W tym czasie pewnie pojawi się na forum więcej tematów o wymianie paska i będzie każdy bardziej obeznany.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline  
Stary 17-05-2012, 09:09   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Cytat:
Napisał matrog19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pasek stary wyglądał idealnie, rolki tak samo.
Tak ma wyglądać pasek do wymiany. Gdyby pasek rozrządu (i rolka) przy wymianie były skatowane z widocznymi śladami zużycia - to jaka byłaby pewność bezawaryjnej pracy silnika przy zbliżaniu się do momentu wymiany. W praktyce współczynnik bezpieczeństwa dla markowych pasków wynosi co najmniej x2.
Co nie znaczy, że warto ryzykować znaczne przekraczanie limitu - pęknięty pasek to poważna awaria silnika. Ale przekroczenie limitu o 5 -10 kkm nic złego nie zrobi.
Awarie paska przed limitem wymiany najczęściej spowodowane są zabrudzeniem (zalaniem) olejem lub płynem chłodniczym, albo jest to pasek z firmy krzak.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 17-05-2012 o 09:15
wojtekjanus jest offline  
Stary 17-05-2012, 09:35   #28
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
T..., albo jest to pasek z firmy krzak.
Ja bym powiedzial, ze czesciej rolka albo napinacz. Rolka, bo lozysko sie przegrzewa i gubi smar, a napinacz, bo jest za slaby/ za mocny.

Slynne awarie krotko po wymianie sa wg mnie glownie spowodowane zlym montazem.

No wazna wg mnie sprawa. To ze na oryginalnym pasku, rolce, filtrze czy innej czesci jest wybita nazwa firmy, nie znaczy, ze czesc z tej samej firmy ze sklepu bedzie miala identyczna jakosc. Bedzie na pewno dobra, ale producent aut najczesciej naklada wyzsze normy jakosciowe niz produkty idace na rynek detaliczny.
Dlatego jezeli robi sie na nieoryginalnych czesciach (spoza ASO) to nalezy sprawdzic jaki okres przewiduje producent czesci do wymiany (czesto 60-80 tys km)
mkaminski100 jest offline  
Stary 17-05-2012, 09:39   #29
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Cytat:
Napisał Kubson79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w tych silnikach wymienia się rozrząd co 200tys lub co 10 lat
To że wytrzyma 200k przebiegu to jestem jeszcze w stanie uwierzyć, ale że 10 lat to już nie koniecznie...
W 2,5T benzynie niby też jest wymiana co 200k nalotu lub 10 lat, ale ja nie mam tyle odwagi, żeby to sprawdzić. Co ja mogę zrobić firmie Ford jak mi pęknie w 6-7 roku eksploatacji, a miał wytrzymać 10 lat??
Mój mondek ma prawie 5 lat i 94k przebiegu, właśnie jest na wymianie rozrządu (skf, pasek gates, pompa nie wiem) w jednym z zaprzyjaźnionych warsztatów MKP za 1100 zł z robocizną. Za tą kasę będę miał spokój z rozrządem na kolejne kilka lat (przynajmniej mam taką nadzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
kordyl jest offline  
Stary 17-05-2012, 10:28   #30
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu 2.2 TDCI 175KM

Mialem C-Maxa z 2003 z przebiegiem 200kkm i na oryginalnym pasku, wiec wytrzyma.
mkaminski100 jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.