Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2018, 11:54   #911
plonking
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 23-04-2017
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam

Zakupiłem takie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].


Samo radio działa poprawnie, wszystko co z samym androidem raczej działa poprawnie.
Mam problem ze sterowaniem przyciskami z kierownicy.
Na początku na 'ustawieniach kabli' jakie dostałem nic nie działało, zmiany typy CANBUSa w ustawieniach też nic nie zmieniały, już miałem odsyłać niedziałający decoder CANBUS.
Poczytałem jednak trochę po internetach i zauważyłem że kable mam inaczej 'skonfigurowane' (połączone) niż inni, i znalazłem kabelek Key1 (chyba) i podłączyłem do kostki z takim samym oznaczeniem. Przyciski na zmapowaniu zaczęły działać (te 5 po lewej stronie).

Jednak nadal nie ma połączenia na Convers+ ani innych danych.
I teraz moje pytania:

1. Czy przyciski z kierownicy w Mondeo MK4 2008 idą po CANBUSie czy nie ?
2. Czy jak ktoś miał podłączone 'podobne radio' to na Conversie pojawiły się opcje "Radio" i "CD" (mi po odpięciu starego radia zostały tylko "Komputer" i "Ustawienia"
3. Czy działa u kogoś tak że pokazuje się cokolwiek na Conversie ? (stacja radiowa, utwór z CD, etc)
4. Czy jak zadziała takie radio (pewnie po CANBUSie) to pokazują/odczytuje informacje o czujnikach parkowania, klimatyzacji, czy otwartych drzwiach ?

5. Przeczesując chińskie aukcje w poszukiwaniu informacji o podłączeniu znalazłem takie info

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jednak u mnie nie udało się stworzyć takiej konfiguracji, aby radio się uruchomiło BEZ CANBUSa, nie ważne jak podłączyłem kable to tylko w jednym połączeniu (z wpiętym CANBUSem) radio się uruchamiało. A chciałem odesłać tylko CANBUSa na reklamację. Czy takie radio powinno się uruchomić bez CANBUSa ?

6.Czy te wszystkie kabelki zakończone zaślepkami trzeba gdzieś podłączyć ?
Na innej aukcji znalazłem ich opis i kabel nr 7 'brzmi nieźle', ale gdzie go podłączyć ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

plonking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2018, 13:47   #912
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał plonking Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
4. Czy jak zadziała takie radio (pewnie po CANBUSie) to pokazują/odczytuje informacje o czujnikach parkowania, klimatyzacji, czy otwartych drzwiach ?
Ja mam co prawda focusa mk3 i u mnie kierownica zadziałała od razu nawet bez ustawiania opcji przycisków, ale co do tego punktu to tak, jest wizualizacja czujników parkowania (bodaj 3 ustawienia do wyboru), klimatyzacje mam manualną ale i tak coś tam się w tej kwestii wyświetla, wiem że jak się ma automatyczną to jest wizualizacja, otwarte drzwi mam wizualizację.

Skoro kupiłeś na allegro to pytaj sprzedawce o ten canbus, powinien wiedzieć.
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 10:20   #913
Tooopik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-10-2018
Model: Ford Focus MKII FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Witam, mam pytanie do wszystkich użytkowników stacji multimedialnych z androidem gdyż sam rozważam zakup, a mianowicie:

- Jak z jakością dźwięku?
- Jak z jakością wykonania?
- Jakie są minusy tych stacji?
- Czy google maps aktualizuje się i działa poprawnie?
- Czy z perspektywy czasu warto zakupić taka stacje ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Tooopik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 10:43   #914
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Tooopik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam pytanie do wszystkich użytkowników stacji multimedialnych z androidem gdyż sam rozważam zakup, a mianowicie:

- Jak z jakością dźwięku?
- Jak z jakością wykonania?
- Jakie są minusy tych stacji?
- Czy google maps aktualizuje się i działa poprawnie?
- Czy z perspektywy czasu warto zakupić taka stacje ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Perspektywa 2-3 tygodni.
- Jakość dźwięku porównywalna lub odrobinę lepsza niż w ori AHU radio (6 przycisków),
- Wykonanie na prawdę daje radę tym bardziej że mam radio nie 2 dni ale cały panel z nawiewnikami itp., wszystko pasuje,
- mapy google są aktualne w końcu łączą się z internetem by działać

MINUSY:
- włączanie/usypianie. Usypianie startuje w 2 sekundy ale stan ten na pewno może nadwyrężyć akumulator, natomiast wyłączenie powoduje uruchamianie (u mnie z 30 sekund), więc trzeba się do tego przyzwyczaić,
- otwarcie drzwi gdy jesteś w środku przy zgaszonym silniku i radio się wyłącza, lipa dla pasażerów,
- u mnie minus to brak możliwości zmiany koloru diod (mimo dostępnych ustawień) mam czerwony, podczas gdy focus świeci wszystkim w środku na niebiesko,
- kamera cofania (dostałem gratis) - jakość dupy nie urywa.

Ogólnie drugi raz kupiłbym na pewno. GPS, Wifi, BT, kamera cofania, możliwość instalowania apek ze sklepu play (choćby spotify, janosik itp), wizualizacje otwartych drzwi. Po prostu wygoda, a w korku można poczytać co się na świecie dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: u mnie kąt nachylenia ekranu jest za mało pionowy więc gdy słońce świeci słabo widać, gdybym kupował jeszcze raz wybrał bym takie, które oferuje lepszy kąt, a są takie. Ale to typowe dla Focusów mk3.

Ostatnio edytowane przez maciejczek ; 15-10-2018 o 10:46
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 21:03   #915
GosuMask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.5
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał Tooopik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam pytanie do wszystkich użytkowników stacji multimedialnych z androidem gdyż sam rozważam zakup, a mianowicie:

- Jak z jakością dźwięku?
- Jak z jakością wykonania?
- Jakie są minusy tych stacji?
- Czy google maps aktualizuje się i działa poprawnie?
- Czy z perspektywy czasu warto zakupić taka stacje ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Jakość dźwięku - uważam, że zależy od marki radia, którą kupisz - wiem, że Xtrons, Isudar wypadają nieźle, Ownice chyba też przyzwoicie? Jakość wykonania od strony użytkownika - super. Bebechy z tego co czytałem na xda-developers to niestety w większości przypadków niemal jak garażowa produkcja, komponenty niezbyt dobrej jakości, ale samo serce - procek, ram jest niezłe, to i stacja śmiga przyzwoicie.
Minusy z jakimi ja się borykam (Isudar) - fatalna jakość połączeń telefonicznych przez BT, poza miastem trochę gubi się w stacjach radiowych - poza tym przyzwoicie. Jeśli chcesz wydać 1000++ PLN na radio samochodowe to jak najbardziej jest to niezła opcja, tylko ten zje..ny BT... Grrr...
GosuMask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 22:02   #916
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał maciejczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam andka 8
W ustawieniach głosowych w google mam włączone wsparcie dla BT ale to nic nie daje.
Jeszcze jest coś takiego jak Google Asystent, ale to chyba na razie nie działa w PL w ogóle.
Bzdury napisałem wcześniej, u mnie działa Asystent Google i to nawet po polsku. Android 6.0, w sumie to nie pamiętam żebym coś robił, działał od początku.

Cytat:
Napisał plonking Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

...
3. Czy działa u kogoś tak że pokazuje się cokolwiek na Conversie ? (stacja radiowa, utwór z CD, etc)

Pozdrawiam
Tak, u mnie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kolega mottom podpowiedział, że do współpracy z Convers+ trzeba zmodyfikować wtyczkę od dekodera canbus. U mnie to zadziałało.

Zajrzyj tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez sesser ; 15-10-2018 o 22:09
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 22:11   #917
maciejczek
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 21-01-2018
Skąd: Rzeszów
Model: Focus MK3
Silnik: Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 77
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał sesser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bzdury napisałem wcześniej, u mnie działa Asystent Google i to nawet po polsku, sprawdzałem tylko uruchamiania nawigacji . Android 6.0, w sumie to nie pamiętam żebym coś robił, działał od początku.



Tak, u mnie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kolega mottom podpowiedział, że do współpracy z Convers+ trzeba zmodyfikować wtyczkę od dekodera canbus. U mnie to zadziałało.

Zajrzyj tutaj -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zgadza się, nawigacja, radio i jeszcze kilka rzeczy głosowo można uruchomić, mi jednak chodziło o to, czy jest szansa np wysłać głosowo sms, tak jak z telefonu, bo jak próbuje to wujek odpowiada, że jeszcze nie umie tego zrobić.
maciejczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 00:26   #918
rafni
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 04-11-2004
Model: Galaxy/Nissan Qashqai+2
Silnik: 2.0 DW EURO4 / 1.6b
Rocznik: 2010 / 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał GosuMask Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...fatalna jakość połączeń telefonicznych przez BT, poza miastem trochę gubi się w stacjach radiowych - poza tym przyzwoicie. Jeśli chcesz wydać 1000++ PLN na radio samochodowe to jak najbardziej jest to niezła opcja, tylko ten zje..ny BT... Grrr...
Opisz jakie masz objawy, co cię drażni ?

Ja używałem linku BT z oryginlanym radiem w Nissanie QQ i było słabo lub średnio (chyba że tel był tuż nad radiem w uchwycie choć i to czasem nie pomagało jak byłem w korkach w centrum - pewnie wpływ zakłóceń na BT)...
rafni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 12:20   #919
sesser
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK4 FL
Silnik: 2.0D 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 112
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał maciejczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadza się, nawigacja, radio i jeszcze kilka rzeczy głosowo można uruchomić, mi jednak chodziło o to, czy jest szansa np wysłać głosowo sms, tak jak z telefonu, bo jak próbuje to wujek odpowiada, że jeszcze nie umie tego zrobić.
Obawiam się, że moze wynikać to z faktu, że google jeszcze nie uruchomił całkowicie tej usługi w PL, gdzieś czytałem że to dopiero startuje u nas z jezykiem polskim.

Btw. Czy ktoś może dostał aktualizację do swojego BOSION BX-440 ?
Sprzedają je już z andkiem 7.1, ale żaden sprzedający chinol niechce udostępnić. Ten u którego kupiłem twierdzi, że jest jakiś błąd w softcie i też nie wyśle.
sesser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2018, 15:25   #920
GosuMask
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.5
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Radio 2 Din Android

Cytat:
Napisał rafni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisz jakie masz objawy, co cię drażni ?

Ja używałem linku BT z oryginlanym radiem w Nissanie QQ i było słabo lub średnio (chyba że tel był tuż nad radiem w uchwycie choć i to czasem nie pomagało jak byłem w korkach w centrum - pewnie wpływ zakłóceń na BT)...
Rozmówcy narzekają, że nie da się zrozumieć co mówię - jest po prostu niewyraźnie. Ja z kolei słyszę w miarę dobrze.
GosuMask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
radioodbiornik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.