Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-01-2016, 13:18   #11
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Cytat:
Napisał muzgm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie zastanawiałeś się nad tym żeby go zaślepić. Ja przy okazji czyszczenia całego dolotu i kolektora zaślepiłem EGR jakieś 14tyś km temu i jak na razie zero problemów
Póki co jeszcze nie wywaliło błędu więc EGR działa. Jak będzie z nim problem to pomyślę nad tym.

basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 13:36   #12
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

basior87 - widzę, że ktoś wreszcie skorzystał z fot które podesłałem w innym temacie. I dobrze - po to są (ciekawe kiedy znikną).

Napisz jeszcze jak wyglądała sprawa ze starymi świecami - może zrobisz fotkę / napiszesz jak się rozgrzewają po podłączeniu do aku ?

Cytat:
Napisał Puch_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli świece są jednak z tyłu silnika? Kwestia dobrania się do egr'a pewnie analogiczna jak na załączonym filmie?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tak - bo to +/- ten sam silnik... (montowany w kilku jeszcze innych markach)
Na moim egr jest nawet naklejka Volvo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez chase1 ; 08-01-2016 o 13:38
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 13:45   #13
basior87
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2014
Model: Mondeo MK4 Titanium X series 66
Silnik: 2.0 tdci 163KM
Rocznik: 2007
Postów: 186
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Cytat:
Napisał chase1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
basior87 - widzę, że ktoś wreszcie skorzystał z fot które podesłałem w innym temacie. I dobrze - po to są (ciekawe kiedy znikną).

Napisz jeszcze jak wyglądała sprawa ze starymi świecami - może zrobisz fotkę / napiszesz jak się rozgrzewają po podłączeniu do aku ?

Wymieniłem świece wcześniej, zanim dodałeś fotkę, ale przydała się żeby to wszystko opisać. Skorzystałem z manuala z początku wątku. Zdjęcie starych świec jest wcześniej, ale jeszcze ich nie sprawdzałem. Może później zobaczę, ale na zdrową wyglądała tylko jedna.

Tu jest jeszcze filmik z całej operacji. Wiem wiem... nie widać za dużo ale w innym miejscu kamerka by przeszkadzała. Jak będę miał chwilę to zrobię lepiej ten filmik i dodam opis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cytat:
Napisał chase1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz jeszcze jak wyglądała sprawa ze starymi świecami - może zrobisz fotkę / napiszesz jak się rozgrzewają po podłączeniu do aku ?
Sprawdziłem świece. Dwie walnięte, jedna grzeje ale jakoś słabo i jedna grzeje dobrze.
Filmik jak je sprawdzałem.
Próbowałem pokazać że dobra świeca dość mocno iskrzy jak się ją podpina a walnięta nic.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Jeszcze zdjęcie starych świec.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I jeszcze jedna ciekawa rzecz. Stare świece delikatnie sie różnią od tym co zamontowałem. Moje to oryginały forda a zamontowane były Boscha.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez basior87 ; 08-01-2016 o 20:29
basior87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 12:46   #14
mkriso
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie

Dzięki poradnikowi też wymieniłem dziś świece, wielkie dzięki! ;-) mnie to zajęło niecałe 4h, włącznie z czyszczeniem egr i chlodniczki ;-) miałem wcześniej zaslepionego egr'a ale postanowiłem usunąć blaszkę, może lepiej zostawić jak jest w oryginale niż kombinować skoro nic się nie dzieje :-)
Świece jakie wkladalem to Denso i też różnią się ciut od oryginału (mialem Bosch'a).
Jedna uwaga do poradnika, chlodniczke od egr trzymają dwie śruby 10, nie 8 - przynajmniej ja tak mialem. Dodatkowo egr od spodu był też przykrecony trzecią śruba, odkryłem to niestety dopiero jak urwalem kawałek mocowania do którego była przykrecona... przy montażu z powrotem po prostu nie przykrecilem na śrubę, ale mimo to egr trzyma się dobrze. Niestety odkrecenie tej 3 śruby jest mało możliwe z uwagi iż jest od spodu egr

Wysłane z Honor 7
mkriso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 15:08   #15
mtsl
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-08-2014
Skąd: Knurów
Model: Mondeo mk4 Titianium X
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Cytat:
Napisał mkriso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedna uwaga do poradnika, chlodniczke od egr trzymają dwie śruby 10, nie 8 - przynajmniej ja tak mialem. Dodatkowo egr od spodu był też przykrecony trzecią śruba, odkryłem to niestety dopiero jak urwalem kawałek mocowania do którego była przykrecona... przy montażu z powrotem po prostu nie przykrecilem na śrubę, ale mimo to egr trzyma się dobrze. Niestety odkrecenie tej 3 śruby jest mało możliwe z uwagi iż jest od spodu egr

Wysłane z Honor 7

Właśnie to wczoraj miałem napisać na forum odnośnie mocowanie EGR. Jest to śruba na HEX 6 i jest to bardzo ciężko odkręcić, na nic się zdadzą łamańce bo pomiędzy śrubką a bodajże kolektorem jest zbyt mało miejsca (może z 1,5cm). Również odkręcałem EGR wzorując się na powyższym filmiku, na nim chłopek tej śrubki już nie ma (na końcu filmiku widać na wyciągniętym zaworze otwór po niej) Ja jej nie wkręcałem z powrotem. Umiejscowienie śrubki w załączniku.

Teraz szykuję się do wymiany świeczek, bo przy -15* to auto odpala za 10 razem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a forscan sypie

Cytat:
Kod: P0670 - Obwód sterujacy modulu swiec zarowych
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg egr.jpg (83.9 KB, 578 wyświetleń)
mtsl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 18:18   #16
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

koledzy jeśli długo niegrzały to lepiej oddać na warsztat ,a jeśli wymieniacie to wykręcać delikatni troszkę wykręcić wkręcić i tak do końca można jeszcze psikać .Naprawde delikatnie bo lubią się urywać
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 19:07   #17
mkriso
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy jeśli długo niegrzały to lepiej oddać na warsztat ,a jeśli wymieniacie to wykręcać delikatni troszkę wykręcić wkręcić i tak do końca można jeszcze psikać .Naprawde delikatnie bo lubią się urywać
U mnie każda poszła bez problemu, na samym początku tylko w wyczuciem trzeba było użyć troszkę siły. Jak już puściłą to mogłem palcami dalej wyrkęcać
mkriso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 20:22   #18
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie

Czy może ktoś potwierdzić zły dostęp do jednej świecy? U mnie znajomy mechanik wymienił trzy po czym stwierdził że dostęp do ostatniej jest fatalny, wiec opuściłem. Świece wymieniałem profilaktycznie...

Wysłane za pomocą Tapatalk 2
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2016, 21:42   #19
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,984
Domyślnie Odp: Wymiana świecy żarowej 2.0Tdci 140km

coś znalazłem - lokalizację świec w DW10 , a czy ciężko ?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2016, 06:26   #20
mkriso
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2015
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie

Nie jest łatwo na pewno, ale jak się wyciągnie egr i chlodniczke, to przy pomocy lampki i lusterka można spokojnie wszystkie wymienić. Jak dla mnie najgorszy był dostep do świecy pod egr, przy jej wymianie tez jedna z nakrętek 7 pod przewód zasilający wylądowała na podłodze pod silnikiem, a przynajmniej mam taką nadzieje że tam jest, bo nie sprawdzałem..m

Wysłane z Honor 7
mkriso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.