Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2020, 11:23   #11
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedynie w takim, że przypadkowo mi nie zgasi silnika podczas wypalania jak wracam do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale i tak generalnie teraz pilnuje tego w Forscanie. Moje auto ma już nieco więcej nalotu - 170kkm.
Jak dojeżdżam do celu, nieważne czy to po 10km czy 300 gdy nie mam odpalonego forscana, obserwuję chwilowe spalanie przy hamowaniu silnikiem, gdy pojawią się na przemian 0.0 z 0.1 l/h spalania, wiem, ze coś się dzieję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To samo w trasie, wtedy wiadomo że można więcej deptać żeby podkręcić jeszcze temperaturę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 11:33   #12
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,574
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

A to też zauważyłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale głównie, jeśli forscan mam wyłączony na fonie, patrzę też na chwilowe spalanie. Normalnie mam na postoju albo na swiatlach 0,5l/h a gdy się wypala to skacze do 0,9-1,0l/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 13:45   #13
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,574
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Dziś zauważyłem coś dziwnego. Do rzeczy. Miałem dpf_load na poziomie 18% a dpf_soot 19%. Pojechałem jakieś 10-15km ale głównie po płaskim albo z górki czyli obciążenie praktycznie żadne, i co dziwne load mi spadł do 14%... soot bez zmian. Jak tylko zacząłem mocniej gazować i wracać tym razem pod górę load zaczęło rosnąć. Normalne takie spadki? Wcześniej tego nie zauważałem zanim nie zrobiłem wypalania statycznego. Czyżby coś siłą spalin jest wydmuchiwane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 13:56   #14
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

W DPF nie ma zadnych czujników zapełnienia, są dwie rurki i podłączony do nich czujnik różnicy cisnienia i komputer na jego podstawie oblicza zapełnienie ale jest to jedynie wyliczane przez komputer więc nie patrz w te dane jak w wyrocznie.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 13:58   #15
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,574
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Oki, dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zastanawiałem się tylko czemu to tak skacze. Jak filtr działa wiem dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tylko skąd te skoki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 14:24   #16
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Sterownik wylicza zapełnienie sadzą na podstawie różnicy ciśnienia przed i za katalizatorem wpływ ma też temp spalin ale to są wszystko wyliczenia. Każdy czujnik mierzy ciśnienie obecne czyli wahania w ciśnieniu atmosferycznym też mają znaczenie na tym jednym przykładzie możesz mieć rozbieżność kilku %. Dawno temu gdy zaczynałem zabawe z elektroniką w autach byłem przekonany że w standardowym dieslu doładowanie wynosi ok 2.0 bar bo tyle mnie więcej pokazują MAP sensory, dopiero po czasie mądrzejsi koledzy uświadomili mi że od tej wartości trzeba odjąć ciśnienie atmosferyczne.......
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 14:37   #17
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,574
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

No tak, logiczna sprawa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A że mieszkam w górach i zjeżdżam z prawie 900m.n.p.m na 500-600 to by tłumaczyło sprawę. Dzięki Łukaszu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 14:53   #18
danek7902
ford::average
 
Avatar danek7902
 
Imię: DANIEL
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: KROSNO
Model: Mondeo MK4/ S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 66
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś zauważyłem coś dziwnego. Do rzeczy. Miałem dpf_load na poziomie 18% a dpf_soot 19%. Pojechałem jakieś 10-15km ale głównie po płaskim albo z górki czyli obciążenie praktycznie żadne, i co dziwne load mi spadł do 14%... soot bez zmian. Jak tylko zacząłem mocniej gazować i wracać tym razem pod górę load zaczęło rosnąć. Normalne takie spadki? Wcześniej tego nie zauważałem zanim nie zrobiłem wypalania statycznego. Czyżby coś siłą spalin jest wydmuchiwane?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja mam tak samo, load czasami spada a potem rośnie, a soot tylko stopniowo rośnie i przy wartościach soot ok. 79-82% włącza się wypalanie. Po wypalaniu spada do wartości ok. 20%.
Ostatnio po wypalaniu przejechałem 25km i po podpięciu kompa wyniki load 24% natomiast soot 23%.
Acha, zauważyłem że po używaniu dodatku do paliwa ARCHOIL AR6900-D MAX DIESEL ON CETANE BOOST który miał być taki zajebisty, częstość wypaleń wzrosła nawet do 80km w mieście. Wyjeździłem 2 pełne baki i odstawiłem ten dodatek i wypalanie w mieście ok. 300-350km wróciło do normy.
danek7902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 14:58   #19
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,574
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

Ja tego dodatku nie leję. Zamiast tego stosuję ten z Liqui Moly - dodatek poprawiający smarność ropy, a dodatkowo jest podobno bezpieczny dla DPF. I to by się u mnie potwierdzało, bo jak jeździłem bez niego a teraz już któraś z kolei buteleczka - wypalanie następuje w takim samym okresie czasu. Zaczynam się w ogóle zastanawiać czy te wszystkie środki nie działają na zasadzie efektu placebo...
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2020, 15:23   #20
danek7902
ford::average
 
Avatar danek7902
 
Imię: DANIEL
Zarejestrowany: 01-04-2008
Skąd: KROSNO
Model: Mondeo MK4/ S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 66
Domyślnie Odp: Statyczna regeneracja DPF w 2.0 TDCi DW10F

No w moim przypadku zadziałało ale w drugą stronę. Przestaję stosować dodatki i pozostaje tylko przy tankowaniu paliwa na na dużych stacjach.
danek7902 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.