Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-08-2011, 18:40   #11
dzidek36
ford::beginner
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 09-02-2009
Skąd: Trzebnica
Model: focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 29
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

pewnie chciał odpowietrzyć dla tego luzuje sie wtrysk(wtryski) aż paliwo zacznie sie lać stara metoda pewnie póżniej nie dokręcił i stąd miałeś wyciek

dzidek36 jest offline  
Stary 23-08-2011, 17:09   #12
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Cytat:
Napisał xseeker Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
także dziwnie i nie wiem czy to w końcu oni spierniczyli czy nie. Pytanie, czy miał po co poluzowywać śrubę wstryku przy próbie odpalania po wymianie filtra? czy to coś mogło pomóc żeby szybciej zaskoczył?
miał po co, i mogło pomóc, tak się odpowietrzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*
foka gdz jest offline  
Stary 30-11-2011, 08:17   #13
kam84
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 31-08-2010
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Mondeo Vignale Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

W sobotę wymieniłem filterek, więc postanowiłem napisać kilka moich uwag, może komuś coś to pomoże, i przy okazji zadać małe pytanko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jednak na początku chciałem podziękować koledze foka_gdz za świetny manual Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przede wszystkim zalecam wyjęcie całej obudowy - wymiana jest wtedy wygodniejsza i można wylać jakieś badziewka z dna i dobrze wytrzeć obudowę. Wyjęcie obudowy jest proste i dzięki temu jedyne co potrzebujemy do wymiany to nowy filtr z uszczelką, ropa, klucz 8 do metalowej osłony i 10 do odkręcenia klemy "-" akumulatora.
Wg moim obserwacji wystarczy ok 0,5 l nowego oleju i to pozwala uzupełnić obudowę do ok 75 - 80 % wysokości. Za dużo nie ma co lać żeby się nie przelało podczas zanurzania filtra.
Ja również mam alarm LOGIC i nie odezwał się podczas zdejmowania klemy (myślałem, że coś jest nie tak), ale za to odezwał się po skończonej wymianie przy zakładaniu klemy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po skręceniu wszystkiego uruchomiłem silnik i zostawiłem go na kilka minut. Uruchomił się bez żadnego problemu, tak jak zawsze i pracował bez zająknięcia ;] Nadmienię jeszcze tylko, że wymieniałem filtr przy baku zalanym do pełna, tak akurat się złożyło. Później przejechałem się 15 km. W moim przypadku rozłączenie akumulatora również nie wykasowało dziennego przebiegu, za to rozprogramowały się wszystkie cztery elektryczne szyby. Opis jak to zrobić znajdziecie w instrukcji albo na forum. Na pewno jest też na konkurencyjnym forum focusa. Poza tym, tak jak u autora manuala, trzeba było wpisać kod do radia.

Mam jeszcze pytanie do kolegi foka_gdz: po jakim przebiegu wymieniałeś filtr ? Pytam bo twój jest znacznie brudniejszy niż mój (oryginał) wymieniany po 15 tys. przy tankowaniu na dobrych stacjach - 95% BP i 5% Shell. Powstaje zatem pytanie czy jest sens wymieniać co 15 tys. km czy spokojnie przynajmniej co 30 .. Postanowiłem wymienić po 15 tys. tak prewencyjnie poddając się trochę wszechobecnej paranoi na temat wrażliwości układów CR na polskie paliwo.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2011-11-30 07.19.06.jpg (61.9 KB, 407 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez kam84 ; 30-11-2011 o 08:33
kam84 jest offline  
Stary 29-12-2011, 13:06   #14
foka gdz
ford::average
 
Avatar foka gdz
 
Zarejestrowany: 19-03-2011
Skąd: Grudziądz
Model: FOCUS MK2
Silnik: 1,8TDCI
Rocznik: 06.2007
Postów: 75
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Cytat:
Napisał kam84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na początku chciałem podziękować koledze foka_gdz za świetny manual
ciesze się, że się przydał
Cytat:
Napisał kam84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po jakim przebiegu wymieniałeś filtr ?
to była moja pierwsza wymiana po zakupie auta...
__________________
*Ford FOCUS MK2* *1.8TDCI* *SILVERX* *DEEP NAVY*
foka gdz jest offline  
Stary 14-06-2012, 18:01   #15
ostry224
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Bogatynia
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Witajcie koledzy.Jestem świeżym bywalcem na forum forda ,spowodowane jest to że kupiłem mk 4 1,8 tdci rocznik 2008 wymieniłem oleje i filtry został mi do wymiany filtr faliwa i zastanawia mnie jeden punkt przy wymianie filtra paliwa,a mianowicie dlaczego musimy odłączyć klemę minusową od akumulatora.Miło będzie jak ktoś mnie oświeci.Z gory dzięki.
ostry224 jest offline  
Stary 14-06-2012, 20:00   #16
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8TDCI Wymiana filtra paliwa ZDJĘCIA

Cytat:
Napisał ostry224 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zastanawia mnie jeden punkt przy wymianie filtra paliwa,a mianowicie dlaczego musimy odłączyć klemę minusową od akumulatora.Miło będzie jak ktoś mnie oświeci.
było napisane
Cytat:
Napisał foka gdz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak jest napisane w książce Dietera Korpa
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.