Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2020, 14:48   #51
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Drodzy fordowcy - a czy ktoś z Was wie, jak w Torque przy pomocy ELM327 sprawdzać sobie stan zapchania DPF?

Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 16:47   #52
arturmsi
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-07-2019
Skąd: W-wa.
Model: Focus MK4 fl
Silnik: 1.5 Ecoblue 120 KM
Rocznik: 2022
Postów: 160
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cytat:
Napisał Krasomowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drodzy fordowcy - a czy ktoś z Was wie, jak w Torque przy pomocy ELM327 sprawdzać sobie stan zapchania DPF?
Nie wiem, ale zainstaluj sobie Fdpf monitor z google play, nic więcej nie pokazuje niż zapchanie filtra i jego temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
arturmsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 19:12   #53
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Zaprawdę jest to świetny samochód na trasy. Trzeba je tylko bardzo dokładnie planować, gdyż ze zbiornikiem paliwa o poj. 45l. i sporo większym apetytem, niż deklaruje producent auta, cały czas trzeba się rozglądać za stacjami benzynowymi.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 10:26   #54
mlejnek
ford::amateur
 
Imię: JACEK
Zarejestrowany: 30-01-2020
Skąd: TYCHY
Model: ford courier
Silnik: 1,5 diesel
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Koledzy trzymajcie ten temat jestem nowym przerażonym użytkownikiem couriera mam dopiro 2000 km będę pisał jak coś się wydaży
mlejnek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 19:03   #55
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

dzięki serdeczne, całkiem nieźle to działa i pokazuje, kiedy powinno się wypalaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nowy forumowiczu - jak kupiłeś diesla to bedzie to trochę kłopotliwe jeśli jeździsz przede wszystkim w mieście - trzeba zainstalować taką aplikację właśnie i przyglądać poziomowi zapchania (soot i load), ponadto ustawić sobie wyświetlacz na spalanie chwilowe - i jak stojące auto będzie miało więcej niż 0,5 - to duże prawdopodobieństwo, że właśnie się wypala i nie powinieneś gasić silnikaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał arturmsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem, ale zainstaluj sobie Fdpf monitor z google play, nic więcej nie pokazuje niż zapchanie filtra i jego temperatury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2020, 19:50   #56
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Skoro to takie proste, to dlaczego Ford nie rozwiąże w ten sposób tego problemu? Montując cokolwiek w aucie na gwarancji narażamy sie na jej utratę.Głupie zwarcie w zainstalowanym module może wiele kosztować. Kiedy samochód próbuje wypalać DPF, widać po chwilowym zużyciu paliwa i szarpaniu silnikiem. Problem w tym, że auto cały czas stara się wypalać DPF, nawet zaraz po powrocie z trasy, gdzie przynajmniej teoretycznie powinno wypalić DPF.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2020, 21:31   #57
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Rafał K., nie zrozum mnie źle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - nadal uważam, że to co się dzieje z naszymi nowymi fordami to jakaś patologia i jeśli oni czegoś z tym nie zrobią (np. mówi się o wymianie misek olejowych w ramach kolejnej akcji serwisowej), to albo trzeba sprzedać to auto z jak najmniejszą stratą, albo po prostu iść z wybranym salonem do sądu - najlepiej po wejściu czerwcowej zmiany dot. rękojmi, z traktowaniem małych przedsiębiorców jak konsumentówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

to rozwiązanie, które zaproponowałem to raczej doraźne rozwiązanie, pozwalające lepiej monitorować aktualny stan DPF - czy elm327 może spowodować zwarcie? nie wiem, narazie tak robię, i czasami dopalam DPFa na jałowym biegu po krótkiej trasie - no ale co mogę jeszcze zrobić? serwis raczej powinien mi podziękować, że nie chcę im dostarczać dodatkowej gwarancyjnej robotyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrowienia!

Cytat:
Napisał Rafał K. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro to takie proste, to dlaczego Ford nie rozwiąże w ten sposób tego problemu? Montując cokolwiek w aucie na gwarancji narażamy sie na jej utratę.Głupie zwarcie w zainstalowanym module może wiele kosztować. Kiedy samochód próbuje wypalać DPF, widać po chwilowym zużyciu paliwa i szarpaniu silnikiem. Problem w tym, że auto cały czas stara się wypalać DPF, nawet zaraz po powrocie z trasy, gdzie przynajmniej teoretycznie powinno wypalić DPF.
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2020, 20:45   #58
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Ja za każdym razem, gdy kończę jazdę a samochód jest na wyższych obrotach, na biegu jałowym nie gaszę go i pozwalam mu wypalić DPF. ( Domyślam się wtedy że wypala DPF, bo kontrolka się wtedy nie świeci.) Komputer mam ustawiony na chwilowe spalanie i widać to po zużyciu paliwa, oraz słychać wyższe obroty i inny odgłos pracy silnika. Kontrolka wypalania DPF ( GPF w instrukcji obsługi)zapala się rzadko, ale auto wciąż pracuje na wyższych obrotach. Spala o wiele więcej paliwa niż podaje producent. Auto wraca do normalnych obrotów i zużycia paliwa na biegu jałowym po kilkunastu minutach, ale czasami zajmuje to ponad pół godziny. Gdzie tu ekologia? Pomijając zupełnie przepis mówiący o tym, że zaparkowane auto nie może mieć uruchomionego silnika przez czas dluższy niż 1 minuta.( Art. 60 ust 2 Ustawy o ruchu drogowym.)Kto ma płacić mandaty z tytułu wypalania filtra DPF w tym aucie? Zapewne Ford Polska SP.z o.o. bo zawarta w instrukcji obsługi tego auta procedura ręcznej regeneracji filtra cząstek stałych ( str. 116-121 instrukcji) jest sprzeczna z w/w ustawą. W moim aucie nie mam możliwości ręcznej inicjacji wypalania filtra. Dzieje się to samo, automatycznie.
Nie wierzę w to, że Ford sam z siebie zrobi cokolwiek aby usunąć tą wadę samochodu. Zdaniem serwisu nie ma on przecież żadnych wad. A jedynie " cechy produktu" skutkujące wizytami w serwisie raz w miesiącu. Winny jest zawsze klient, nieodpowiednio eksploatujący samochód, w "specyficznych " warunkach, zły styl jazdy itp. Nigdy producent, wypuszczający na rynek niedopracowane rozwiązania konstrukcyjne w swoich produktach.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2020, 15:00   #59
Krasomowca
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: Tourneo Courier
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

a jakie trasy robisz dziennie? (w sensie - co ile kilomentrów średnio jesteś zmuszony zgasić silnik?)

U mnie wypalanie włącza się co jakieś 50-60 km - wcześniej widzę, że będzie wypalanie w DPF Monitorze - aplikacji androidowej - DPF Soot wchodzi wtedy na jakieś 125% i mogę się spodziewać około 15-20 minutowego wypalania
Krasomowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2020, 06:57   #60
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Dziennie robię od 150 do 200km. Trasy są różnej długości. Wyliczałem sobie średnią i wyszło 15km. Firmę mam jednak w środku miasta i żeby przejechać taki dystans trzeba kilka razy stać na światłach. Przejechanie takiego odcinka zajmuje około 20-30m, zależnie od natężenia ruchu i pory dnia. Poza godzinami szczytu pokonuję taką trasę w kilka minut. Myślę że podobnie wygląda to w każdym dużym mieście. Dwa razy w tygodniu, co trzy dni, jadę około 60km w jedną stronę. Zajmuje mi to z wyjazdem z miasta od 40 do 60min. Najbardziej irytuje mnie to, że kontrolka DPF zapala się prawie zawsze , bezpośrednio po powrocie z tej trasy. Wystarczy z powrotem wjechać do miasta i czasami już na pierwszych światłach się zapala. Poza miastem jadę z dozwoloną , stałą prędkością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Staram się utrzymywać obroty silnika na podobnym poziomie. Spalanie wtedy jest małe. Silnik pracując na około 2000obr/min, przez ponad pół godziny powinien wypalić sobie DPF, a najwyraźniej tak sie nie dzieje. Pracuję kilkanaście godzin dziennie i gaszę go od kilku, do kilkunastu razy. Czasami tylko na kilka minut, tak że silnik nie stygnie. Serwis z tego co czytałem zarzuca klientom że często gaszą silnik, jeżdżąc na krótkich trasach. Jak to sie ma w nowszych samochodach z systemem START&STOP?????? Ja na szczęście tego wynalazku jeszcze nie mam. Użytkuję samochód zgodnie z potrzebami mojej firmy, choć świadomie staram się ograniczać ilość uruchomień auta, jeśli tylko jest to możliwe.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.