Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2020, 19:40   #1
peju
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 12-08-2019
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk5 Titanium sedan
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie Wentylowane fotele dołożenie

Posiadam fotele w pelni regulowane elektrycznie, skórzane (białe), podgrzewane i z perforacją. Uwzględniając to ostatnie to czy są one przystosowane do dodania wentylacji czy to nie wchodzi w grę i trzeba kupić zupełnie nowe fotele?

peju jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 11:16   #2
hub3rt01611
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 19-10-2020
Skąd: Warsaw
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

Chyba nie ma takiej opcji i trzeba kupić zupełnie nowe fotele. Jak wiem nie są przystosowane do dodania wentylacji ale można pokusić się o konsultację w serwisie prawdopodobnie jest taka możliwość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hub3rt01611 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 12:10   #3
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

Cytat:
Napisał peju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy są one przystosowane do dodania wentylacji
Skóra tak,czy reszta fotela np. gąbka to nie,potrzebna będzie "rzeźba" i dawca,w sensie części fotela,albo po prostu cały fotel.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 13:04   #4
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skóra tak
To Ford zrobił prezent osobom, które chciałyby samodzielnie dołożyć wentylację z wykorzystaniem oryginalnych części.
W poprzedniej generacji nawet jak skóra/alcantara była perforowana, to "podbitka" była z innego materiału dla siedzeń bez wentylacji i z wentylacją.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 13:15   #5
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

W jakim sensie inna ?
Dokładałem w mk4 wentylację na fotel kierowcy i wykorzystywałem moje "szmaty".Wentylacja działała rewelacyjnie.Później zakupiłem komplet oryginalnie wentylowanych foteli i tam także wentylacja działała tak samo-zero różnicy.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 13:30   #6
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

Ale miałeś "szmaciane" fotele? Czy "skórzane"?
Bo materiałowy fotel nie wymagaa żadnej zmiany, natomiast skórzany wymaga. Tak twierdzą katalogi części. Podbitki mają nawet inny kolor i to wiem na pewno w przypadku foteli skórzano-alcantarowych.
Katalogowo są też różne numery FINIS, dla tapicerki (obić) bez wentylacji i z wentylacją.
Można oczywiście dyskutować o rzeczywistych różnicach w przepuszczalności tych materiałów. Wiem o przypadkach, że po dołożeniu wentylacji bez zmiany tapicerki użytkownicy nie czuli różnicy w porównaniu do tapicerki dedykowanej.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 13:36   #7
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

W przypadku skóry to nie chodzi o podbitkę moim zdaniem a o perforację skóry bo były fotele takie same z perforowana skórą i bez takowej.
Ja miałem na początku szmaciane fotele.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 13:49   #8
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

Na pewno chodzi o podbitkę. Ja pisząc o różnicach miałem na myśli dwie tapicerki alcantarowo-skórzane. Obie perforowane.


A swoją drogą, to chyba nie było foteli gdzie alcantara byłaby bez perforacji.
Widziałeś kiedyś taki fotel?


Jak fotel był cały z gładkiej skóry, to owszem były albo "z", albo "bez" dziurek.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 13:54   #9
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widziałeś kiedyś taki fotel?
Nie widziałem.
Skoro w fotelach z alkantary jest różnica w podbitce to dlaczego takiej nie ma w fotelach ze zwykłą szmatą ?Przecież alkantara to szmata jest.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2020, 14:15   #10
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 2,997
Domyślnie Odp: Wentylowane fotele

Szmata, ale w 100% syntetycznaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Nie wiem dlaczego taki podział jest zrobiony, ale jest. Nie zagłębiałem się w szczegóły różnic w podbitkach.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.